Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Samo da pitam za amin - Ryzen 3900X i Kingston HyperX Fury Black HX434C16FB3K2/32 (jedina kod nas koju mogu da nađem da je ima na stanju a da je 3466 MHz i CAS 16), da li je dobra kombinacija?
 
Samo da pitam za amin - Ryzen 3900X i Kingston HyperX Fury Black HX434C16FB3K2/32 (jedina kod nas koju mogu da nađem da je ima na stanju a da je 3466 MHz i CAS 16), da li je dobra kombinacija?
Zavisi od ploče.
 
Ne zavisi od ploce, i radice, 99.9999%. Konkretno, 3200 i 3600MHz rade bez problema u toj kombinaciji, pa nema nikakvog razloga da i taj combo ne radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Naravno da zavisi od ploče (i BIOS-a), 3000 serije Ryzen može komotno preko 4000MHz i nije prepreka.
 
Da, sigurno ce bilo ko stavljati 3900X na plocu od 50e. A i tad, ne zavisi od ploce.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako ne zavisi od toga koji je Ryzen 3000 jer može preko 4000MHz, Ne zavisi od memorije ako ima visok takta a kažeš da ne zavisi od ploče i BIOS-a, pa od čega onda zavisi ?
U ovom slučaju se sve poklapa pa nije problem
Samo se seti prvog Ryzena i b350/x370 ploča i problem sa bržom (od 3000Mhz) memorijom. Onda se ustanovilo da da je do topologije tih ploča što je manje-više sređeno sa 400 čipset pločama.
 
Kod mene manje posto nikako ne mogu da je nateram da radi na 2933MHz ili vise. Sad stavio na 2666MHz i za sad radi.

Stavi svoj ram na Intel plocu, upali Xmp i vidi da li radi. Ako opet pravi probleme, reklamacija. Ako ne pravi, manuelno podesi tajminge. Ako ni tad ne radi bez problema, onda si u onih 0.1% koji imaju nekompatibilnost. Prodaj taj ram i uzmi drugi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma nekompatibilnost sa MSI plocom ocigledno. Radi ona i na 3200MHz danima, klinac cepa igre i sve ok i onda ili je cold boot, ukljuci se, udje u Win i nakon par minuta samo nestane slika ili se zakuca mis pa onda nestane slika. Na 2133 MHz radio 10 dana bez toga. Rucno sam podesavao ali nista posebno i nisam petljao oko napona.
 
Tako je meni bilo, stabilan sistem ali cold boot nekad problem. Malo napone digao i sve ok vec 2-3meseca. Cak kad sam dodao drugi stap stabilnost se povecala, kako ne znam. Uglavnom oborio sam napone i dalje sve ok.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
1.37-1.38v. ja bi tako krenuo pa obarao kad se uverim da je sve ok. Na Xmp je obicno 1.35. Meni je i dalje na 1.37 ili 1.38 nego sam vsoc spustio dosta. Trebao sam da probam da spustim na 1.35v ali me mrzelo.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj Samsung b-die cip je zakon. Uzeo sam Adata D41 3600mhz, 2x8gb, cl17 ram. Pustio ryzen dram calculator na safe settings. Ukucao vrednosti i iz pre sve radi. Pre toga se maltretirao sa hynix cipom na 3200 mhz, 3 dana izgubio i na kraju setovao xmp profil. Preporuka svima ko se maltretirao sa overklokom kao ja :), doplatite malo za samsung b-die i uzivajte.
b0e7848b10868357d64d98d7dd1c29fb.jpg


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Hajde sad slikaj CPU-Z i Aida bencmark.
 

Profil na 3200MHz sam postavlja 1.35V, SoC je na Auto na 1.15V koliko sam video. Nervira me sto danima moze da radi i onda samo zabode, restart i opet radi bez problema danima.

1.37-1.38v. ja bi tako krenuo pa obarao kad se uverim da je sve ok. Na Xmp je obicno 1.35.
Da, 1.35. Da ne brljavi zbog RGB-a koji samo seta boje, ne kontrolisem ga nicim jer je za sad u zatvorenom kucistu pa nema ni smisla nesto? Mada i Aegis obican pre toga na 3000MHz se ponasao isto.
Onda da joj stavim 1.38V a SoC da ne diram ili da ga spustim na 1V kao sto rece Ivan? 1.15V je na Auto.
Najgore sto prolazi MemTest i ne mogu da proverim da li su setovanja ok. Sad je na 2666MHz i za sad radi.
 
Poslednja izmena:
Testirao sam u MemTest64 nekih 15 min, nije bilo gresaka.
Evo sad i ovo sto si trazio, mada sam nasao samo neku trial verziju.
1.PNG
 
Solidni rezultati. Ovaj memtest https://hcidesign.com/memtest/ testira memoriju u windowsima pa tako testira ceo system uključujući i wondows problem sa memorijom.
 
Ovo je copy paste safe settings i iz prve radi, nemam vremena da se igram sa ovim verovatno bi moglo jos da se utegne. Probacu jos fast settings vrednosti da unesem kad stignem.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Napokon sam se nakanio da se igram sa ram memorijom, elem interesuje me imali poente.

Trenutno je fabrički 2 štapa predator HyperX rgb na 3000mhz CL15 tjst sa XMP na 1.35v koliko sam video u biosu. Imali potrebe ili dal je uopste moguce podići recimo na 3400 CL 16? Ili 3200 CL15 ( hynx CJR ) je u pitanju. I ako mogu da podignem ima li poente ...hocu li dobiti nesto bitno sa time? Ovako mi stabilno radi sve vec godinu dana pa me sad nesto kopka da se pozabavim time.

P.s. ako je sta bitno CPU je 3700x a ploca x570 tuf wifi

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Na 3400MHz, možda ako je skroz stabilna memorija, Na 3200 ne toliko, bolje je probati sa nižim latencijama. Na tom Ryzen-u i ploči, samo je memorija limit. Ne brini za napon momorije, može da izdrži i daleko više. Uglanom, ako ne probaš nećeš nikada saznati šta sve može.
 
@CountMike hvala, probao sam 3400 SAFE na 1.35 nije uspelo, probacu 1.4v ako nece ni tad 3200

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da li je neko imao problem nakon OC memorije da puca sistem samo dok je bez opterecenja? Samo se restuje... Tokom opterecenja radi kao sat. Da li onemoguciti C-states? Ili mozda dizati SOC voltazu preko 1.1?

Trident Z 3600 C17 B-die, kad dignem na 3800 CL16 onda se to desava. Podesavanja sa Ryzen calculatora SAFE opcija.

Trenutno sam na 3600 CL15, FAST podesavanja. Stabilno 24/7.

U oba slucaja 1.38v u biosu, ali daje 1.4v. Tomahawk Max ploca
 
Probaj da menjaš Powerdown i Geardown vrednosti,
 
Geardown je Enabled bio, a Powerdown ne znam... Probacu sve kombinacije :)

Hvala!!
 
Koju memoriju preporucujete za bockanje na b450 Tomahawk Max plojku u kombinaciji sa AMD 3600 procesorom ? Trazim sto brzu ali sa sto nizim hladnjacima. 2x8 GB kit, to nisam napisao :)
 
Patriot Viper 4 i Patriot Vipet Steel su best buy kitovi, 3733MHz CL17 za ~100e.
 
Hvala puno Ivane ;)
 
Imas i Crucial Ballistix Sport LP sa niskim hladnjacima, a i lepo se overclokuje.
 
Nazad
Vrh Dno