Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Ma dobri i jeftini odu za dan, pa mora druga tura da se čeka. Svuda je tako, mora da se čeka popunjen lager i da se naruči istog trenutka.

Newegg nema Nea 3600c14 već 7 dana. Rasprodat u roku od 24h, iako košta kao bubreg. Prevelika navala za Ryzen-om i dobrim memorijama.
 
Poslednja izmena:
Dilema neka memorija i koja od hyperx 16gb a da je pogodan za OC, 5 god garancije u HU ili crucial ballistix sport lt 16gb 1 god garancije, I ostale memorije sa prve strane su 1 god.

Za početak bi bila uparena sa tomahawk max I 2600 a kasnije na 3600.


Tapatalk - Huawei Mate 20 lite
 
Poslednja izmena:
PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz CL17 KIT PV416G373C7K---5 godina garancije

Cena 107e sa punim porezom, tako da je oko 100e ili pak malo ispod.
 
PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz CL17 KIT PV416G373C7K---5 godina garancije

Cena 107e sa punim porezom, tako da je oko 100e ili pak malo ispod.

Gde ima ove memorije? 3733 sa tim tajminzima je najverovatnije Hynix CJR die i cena je odlična. Jedino što moduli nisu baš niski...
 
Kod komsije.
Moduli nisu neki? Imao je b-die za 110e Ripjaws 3600c17, ali je naravno otisao brzinom svetlosti.
 
Bio nekad, sad je Hynix CJR 17-21-21, gledam i ja šta da uzmem za Zen+
 
@Aleksandar
Patriot to menja, moze da bude sta hoces unutra. Bitno je samo da si vec na optimali po AMD slajdu, i da mem ima koliko toliko prostora za zatezanje tajminga na nekom normalnom naponu, recimo 1.4v.

@Gile
Pogresio sam, presaltao na 3600mhz, i ostao tu dok sam trazio po finderu, a F4-4000C19D-32GTZKK prema njemu jeste b-die.
 
Otkrio sam da gornji deo hladnjaka sa onim "percima" može da se otšrafi i skine i onda sa 42mm visina modula pada na 34...super.
 
Otkrio sam da gornji deo hladnjaka sa onim "percima" može da se otšrafi i skine i onda sa 42mm visina modula pada na 34...super.

Mislis na Viper 4???
Sto bi skidao? Nije 42mm visoko, makar ne bi trebalo da bude. Jedino ako bas ima neki cpu hladnjak koji ispod koga 42mm ne moze da stane.
 
sta je najbolje 1 stik: 8gb 2666 cl13 - 8gb 3000 cl15 ili 8gb 3200 cl16? hvala
 
Probah na brzinu sa Ryzen kalkulatorom da se poigram.

Taiphoon burner pokazuje da je u Aegisu Hynix A-die. Pod pretpostavkom da je to Hynix AFR, koristio sam kalkulator i dao mi je ozbiljno nize tajminge za vecinu stvari od default tajminga.

Prekucao sve vrednosti za safe preset, bootuje normalno, ali LinX puca nakon prvog ciklusa.

Edit:

*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, zaboravio ceo korak, da unesem ono levo rucno, zato su i neki tajminzi bili toliko niski, sad sam radio opet, uneo, videcemo.
 
Poslednja izmena:
A-die... Zato je i kostala 75e.
Corsair Dominator Pro RGB 3000c15, jedva mrda do 3200, za bilo sta vise treba preko 1.4v.
G.Skill Trident Z ista stvar, 3000 c15 ili c16 A-die, bacene pare.
Mozda Gulf moze da potera malo bolje, ali to je to.
Bacicu ja patriot kada kompletiram masinu, 3600c16 ce da bude minimum za 105e.
 
Prakticno nista i bukvalno nista nikada nece biti isto.
Za one koji upale i voze, njima je nebitno, to se slazem. Drugima kojima vole da cacnu, zategnu i dobiju kit od 250e za 100e, njima je bitno.
Isto kao kada overklokujes grafu ili modujes bios kao kod vege, pa dobijes klasu visu kartu za 100e manje.
Taj 1% sto im ukradem, sladji mi je od secera.
Racunar sam uvek voleo da cacnem, jos od prvog koji sam dobio u cetvrtom osnovne, davne 1999. godine. Tadasnja Fifa 98, Madden, NFL, NBA na jednom CD-u, bili su mi zanimljivi citavih 48h.
Kada je kasnije XP izasao i kada sam imao P3, rusio sam ga 2-3 puta sedmicno. Nema sta nisam cacnuo i sta nisam probao, cak i ponaosob brisanje fajlova iz System32, cisto da vidim bez kojih falova moze da butne. Onda sam dobio CD sa windows-om(dojadio sam calovom drugaru xD),i rusio ga svaki dan jedno vreme. Zato mi je Server 2000 bio igracka tokom raspusta, kada sam ''radio'' kod istog calovog drugara. Klipander 13-14 godina. xD
 
Poslednja izmena:
Radi na 3000MHz CL14.

Nije kostala 75e, nego 67 [emoji23]
 
Baci Aidu bench, I daj koji screen.
Memtest prolazi?
 
Poslednja izmena:
bea6ede54c6f7a3b31761d298fe9d9f8.png

Prolazi LinX 10 krugova, nisam drugo testirao. Pusticu veceras Prime, zna se sta je pravi i jedini stress test [emoji23]
 
Poslednja izmena:
@Kolos
U pravu si, ne svetli sigurno kao onaj od 250e.

@Ivanbass
Dok ne zategneš ostatak tajminga, ništa od toga.
75.3ns, ma idi.
 
A-die... Zato je i kostala 75e.
Corsair Dominator Pro RGB 3000c15, jedva mrda do 3200, za bilo sta vise treba preko 1.4v.
G.Skill Trident Z ista stvar, 3000 c15 ili c16 A-die, bacene pare.
Mozda Gulf moze da potera malo bolje, ali to je to.
Bacicu ja patriot kada kompletiram masinu, 3600c16 ce da bude minimum za 105e.
Patriot Viper Steel cl16 3000 neće preko 3200. Nemoj mnogo da se nadaš.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@Kolos
U pravu si, ne svetli sigurno kao onaj od 250e.

@Ivanbass
Dok ne zategneš ostatak tajminga, ništa od toga.
75.3ns, ma idi.
Nema apsolutno nikakvog znacaja za bilo sta osim za brojeve na papiru, tako da se necu preterano opterecivati, probacu jos jednom-dva puta i to mu je :)
 
Nazad
Vrh Dno