Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Samo jos jedno pitanjce kratko. Dal je 16 GB dovoljno da se radi stabilizacija 4K materijala u najnovijem Vegasu Pro ? Na staroj masini mi je zabadao jer se napuni ram, ali nisam siguran jel zbog 16 GB rama ili zbog sporog rama i kompletne masine generalno (i7 860 na 4 GHz i 16 GB DDR3 1800 MHz). Ko je radio stabilizaciju i obradu 4K snimaka sa iPhone-a bi trebao da zne jel dovoljno ... Pozzic
 
U Usponu, 13000. Mada, latencije su labave, 17-21-21-41...
 
Kingston DDR4 3466MHz HyperX HX434C16FB3/8 za moj 1600AF, ima li nade da radi na toj brzini?
 
Ту негде је објективни максимум. Код мене иде на 3400 ц16, преко тога мрка капа а да буде стабилно
 
Moja je trenutno na 3333 c16 ali još nisam pokušavao da tweakujem, to je samo neki profil iz BIOSa...sumnjam da će hteti preko 3400-3466 sa razumnim latencijama na 1600AF.
 
Da li neko mozda zna neku od memorija ddr4 koja bi ok radila na asus prime b450m-k ploci uz ryzen 3 3300x?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Bukvalno bilo koja, sto vazi za 99.99% slucajeva.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hahaha ima neko Flare X 3200 cl 16 , jel vredi klokovati na 3600 ?
 
Uspeo sam na cl18 3600

Kako vam se čini bench? Ok?

adc38b309aaf2ec789d857df0a042f6d.jpg
 
Isti rezultat kao kod mene sa Cl 16. Udari i Aida test.
 
Memtest

Samo sam smanjio napon sa 1.4 na 1.37V
1e4ef0bf5ab92bf27e14ecb3ba5e14b5.jpg
 
Poslednja izmena:
Profil na 3200MHz sam postavlja 1.35V, SoC je na Auto na 1.15V koliko sam video. Nervira me sto danima moze da radi i onda samo zabode, restart i opet radi bez problema danima.


Da, 1.35. Da ne brljavi zbog RGB-a koji samo seta boje, ne kontrolisem ga nicim jer je za sad u zatvorenom kucistu pa nema ni smisla nesto? Mada i Aegis obican pre toga na 3000MHz se ponasao isto.
Onda da joj stavim 1.38V a SoC da ne diram ili da ga spustim na 1V kao sto rece Ivan? 1.15V je na Auto.
Najgore sto prolazi MemTest i ne mogu da proverim da li su setovanja ok. Sad je na 2666MHz i za sad radi.

Radi ok na 2666MHz, nisam se igrao posle jer ne znam ni sta da probam, radi stabilno, klinac igra igre i mislim da nije nista bitno sporiji nego da je na 3200MHz.
 
Razmisljam se ovih dana - da li je pogodan trenutak juriti 32GB ili 'pak ne? I sa 16GB sam generalno zadovoljan, nije mi neophodno prelaziti na vise mem. trenutno i to je cinjenica. Opet, mogao bi pridodati jos 2x8 ili uz nesto strpljenja 2x16 pa prodavati 2x8 trenutnih. Pitanja koja imam su u sustini - koji kit bi bio pravi izbor za 32GB i koliko bi benefita donelo u nekoj skorijoj perspektivi?
 
Imaš pokazatelje u samom systemu. Kada radiš sa najzahtevnijim programom isključi ili minimalizuj virtual memory pa pogledaj koliko memorije zauzima pa ako nikada ne ide blizu 100% onda ti više memorije neće pomoći. Dodavanje memorije može da prouzrokuje neugodnosti kao nemogućnost da radi punom parom ili da se jednostavo ne slaže sa starom.
 
Razmisljam se ovih dana - da li je pogodan trenutak juriti 32GB ili 'pak ne? I sa 16GB sam generalno zadovoljan, nije mi neophodno prelaziti na vise mem. trenutno i to je cinjenica. Opet, mogao bi pridodati jos 2x8 ili uz nesto strpljenja 2x16 pa prodavati 2x8 trenutnih. Pitanja koja imam su u sustini - koji kit bi bio pravi izbor za 32GB i koliko bi benefita donelo u nekoj skorijoj perspektivi?

Istu "muku" mučim :D Trenutno kod nas ima u ponudi isti 2x8 kit koji imam za dobru cenu. Mada nisam siguran da bih sa 4x8 imao 2666 MHz. Ali bi mi i 2400 bilo ok, ako bih izvukao toliko. A da prodajem svoju pa kupujem 2x16 me malo mrzi. Posebno što su u tom slučaju "mađari" obavezni, jer je domaća ponuda loša (skupa)
 
Najvise razmisljam u pravcu kretanja cena i dostupnosti. Trenutno mi je ok 16GB, jos na 3400Mhz, bas nikakvih poteskoca nema... s' druge strane, da li ce cene zbog pandemije ici gore ili dole (nema ko da pravi, doturi materijale, itd. ili nema potraznje a postoji proizvodnja) i koja ce biti dostupnost kod nas, jer 'madjari' vec imaju problem sa granicom i filterom za nase gradjane. Tako u cekanju i dilemi nekada prodje prilika... a nisu novci od kojih se zivi. :)

Evo juce je bio super oglas na forumu, za 4x8 kit, ali Predator (koji ume da pravi probleme, iako meni radi savrseno) i jos 3200mhz. Svakako, prica se menja ako se ide na 2x16GB kit i po pitanju latencija i brzine, pa sam u tom smislu najvise i trazio neki tips i heads-up.
 
Ima u monitoru ovo za ispod 16k: https://www.kingston.com/dataSheets/HX432C16PB3AK2_32.pdf. Verovatno je greska na sajtu i mozda nije raspolozivo iako pise da jeste ali nista te ne kosta da pozoves i pitas. Inace su Patriot 3000Mhz oko 18.5-19k a na 3200 su oko 20k. 4x8 kitove sam gledao da izbegnem jer sam citao sa prave problem sa Ryzen platformom, ali to verovatno vazi samo za prvu i drugu generaciju.
 
A ja sam proaktivan kada me nešto 'svrbi', tako da sam naručio od Fante 2x16GB Fury CL16 na 3466mhz, stiže možda već u petak. Isto nisam hteo 4x8 kit. Ima Gskill na 3600mhz sa CL16, ali samo godina garancije... kontam sa Kingstonom nema greške svakako. Cena 20k.
 
Dobar potez, ko zna sta ce biti sa cenama hardvera krajem godine ili u toku sledece, kada recesija krene da melje. RAM memorija je uvek dobra investicija a i nisi uzeo 64GB a da ti ne treba, nije bahacenje.
32GB je u skladu sa konfiguracijom koju imas a i dovoljno futureproof. Programi, pa i igre, koriste sve vise RAM memorije.
 
Poslednja izmena:
Ti si se već 'obezbedio', tako da kontam da se razumemo. :) Za cene ne znam, ali... vreme će pokazati. Tako je bila slična priča i za 2070s krajem prošle godine (oktobar), pa na kraju ispade da ću imati dobrih godinu i kusur korišćenja dok 3xxx serija krene u realnu upotrebu na našem tržištu.

Inače gledao sam nešto testova, Fury je isplivao svuda kao optimal non-RGB. Taman ono što se traži...
 
@Envoy
Hvala na informaciji cheers Poručio sam pa ćemo videti šta će reći. Ako kažu da nema, uzeću još jedan 2x8 G.Skill paket za ~8.500 (ako je i to prava cena). U suprotnom, 2x16 kod "mađara"
 
Ja sam u postupku kupovine nove mašine, uzeo sam Ryzen 5 3600 i Aorus x570 Elite, a što se RAM memorije tiče želim samo jednu - Corsair Vengeance RGB Pro 3600 - 32 GB (4x8). Razlog je što je lako overklokabilna zbog Samsung b-die čipova, a drugi je što je, jednostavno, prelepa sa onim RGB efektima. Koji mi ni najmanje ne trebaju, ali neka, možda zatreba.
Za to dajem Intel i5 8500, Asrock B360 Pro 4, 16 GB Geil Evo Forza na 2400 i WD 120 GB M2 SSD.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim tu ikakvu povoljnu menjazu za tebe.
Drugo, idi na 2x16GB umjesto na 4x8.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno