Šta je novo?

Gameranger problem sa firewall-om

IRS

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2003
Poruke
113
Poena
620
Nisam siguran da li ova tema pripada ovde, jer iako ima veze sa online gejmingom tako ima i veze sa ruterima i podešavanjem mreže, pa bih zamolio administratore da je prebace u odgovarajuću ako misle da je tako bolje.

O čemu se radi. Dva drugara i ja pokušavamo da igramo Cossacks preko Gamerangera. Igrali smo već puno puta pre 2-3 godine i sve je bilo ok. Međutim sada kada pokušam da se konektujem i ulogujem u svoj nalog izađe mi obaveštenje da se nalazim iza firewalla rutera i da ne mogu da igram sa drugima zbog toga.

Ne moram da kažem da sam pokušavao sve. Počev od postavljanja VPN protokola na ruteru i famoznog 1600 UDP protokola, preko DMZ podešavanja sve do gašenja firewall-a na računaru i ruteru, pa čak i promenu rutera (imam TP LINK Archer 20, zamenio sam ga sa starim Asus RT 12 N300) ali je sve ostalo isto. Probao sam i direkt uključenje preko utp kabla u ruter pošto sam inače povezan preko wirellesa, ali je isto.

Čak sam išao i dalje od toga, probao i da se nakačim preko hotspot mobilnog interneta sa telefona i isto je sve, samo se pominje asimetrija NAT. Nema vajde. Negde sam čak i našao na netu da nije moguće bajpasovati NAT na 3g i 4g mreži, jer to predstavlja njihov sastavni deo, dakle ni to nije rešilo problem.

Inače sam kod SBB-a, ako to ima neke veze.

Očajan sam i molim za pomoć.
 
Nazad
Vrh Dno