Šta je novo?

PES 2020

Sgt. Major

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2013
Poruke
2,541
Poena
495
zQ0ACgo.jpg






Juventus je ekskluziva.

 
Najgora stvar je sto svi pljuju PES i licence, a zaboravljaju ko je prvi poceo (khm khm FIFA).
 
Da, uvek sam mrzeo Fifu zbog tih licenci, zar i ovakve stvari moraju da budu excluziva, bolje da svi koji plate odredjenu cifru, mogu da koriste, a ne samo oni koji plate najvise.
 
Prava koristenja licence odredjuje klub/liga. Zbog licenci treba mrziti Konami koji ne zeli da placa a ne EA. Konami nije sposoban da osigura normalan gameplay world wide vec imaju white listu par zemalja i to je to. Moram koristiti VPN da im platim igru pa onda brdo modova da lici na normalan fudbal. Škrtare na svakoj krivini. PES godinama tehnički stagnira. Cesto se ne mozes ni konektovati. Par godina prije su pricali da ce ugasiti PES za sve ostale platforme osim mobilne jer im IP nije dovoljno profitabilan.

EA je poceo davne 1993 sa "FIFA International Soccer " i masno placaju FIFA licencu i licence ostalih klubova svih ovih godina dok ja za PES moram koristiti modove da trava ne izgleda kao groblje.

Na kraju, zasto bi Konami dobio licence kada je vecina zemalja, cak i iz evrope, na black listi. EA kakav god bio, bolje promovise klubove nego sto je to Konami ikada radio. Konami se ni ne trudi da dobije licencu.

Meni je PES 18 spot on sto se gameplaya tice i uzeo bih ga prije bilo koje fife, ali su davno prosla vremena u igranoama i pvp igranjem za istim TV-om. Davno je bio PES6. It's time to move on.
 
Pa nece svako da igra FUT, to FIFA fanovi nikako da skontaju. Ja volim i jednu i drugu igru, ali sam dozivljaj realnosti, interakcija igraca je realnija u PES-u.
 
FUT nije jedini online mod.
 
Dokle god ja iz Srbije ne mogu normalno da kupim PES, nemam nameru da im dajem pare.
 
Objasni detaljnije na šta misliš, pošto igram PES 15 godina i nikad nisam čuo za ovo.

image.png


Postoji "white lista" zemalja koje mogu kupiti PES. Ostali su blokirani. Ovo je iz razloga sto ulazu malo u infrastrukturu servera. Pa ne zele da prodaju igru tamo gdje nemaju adekvatnu podršku. Isto tako:

"Please be informed that you cannot play with users who purchased different versions/regions of the game.

For example, if you are playing the PES2019 EU version, you can only play with EU version users.

If you wish to play with a particular user, both of you will need to play the same version and region of the game."

Mozda je ovo i dobro zbog laga ali je svakako njihova online podrska jako slaba pa ima gomila problema i kada igram se nekim iz istog grada.
 
Dobro to je poznato, naravno, i ja sam kupio koristeći VPN, nego mi nije bilo jasno zašto pominješ gejmplej.
 
Meni je budzenje pes-a do perfekcije prava predigra, svake godine ga 2 meseca doterujem onda pikam nekih pola godine i na leto zabatalim. Online sam 2018 probao i uzas, samo master liga offline i sa ortacima 1vs 1 i 2vs2 ostalo me ne interesa. Kod mene je staz okruglo 20 godina, jos od winning elevena mada sam i iss 94 pikao na snesu. Fifa od 96 do 2001 i posle batalio.
 
Poslednja izmena:
Uspeo uz pomoć surfeasy. Lagano, nešto mi ostalo u sećanju da sam se mučio prethodnih godina.
 
Prvi utisci baš loši. Šutevi smešni, pasovi isto, lopta iz nekog razloga stalno odskače k'o blesava, igrači se konstantno sudaraju i padaju, mnogo stativa i prečki, konekcije takođe vrljave (tipa desi se da mi meni pre početka online meča jako laguje)...

Prošlogodišnji je bio savršen fudbal, ovo sad je smešno.
 
Lljudi kako da kreiram user data? Slozim se sa svim onim sto treba, i na kraju kad treba da upisem ime u user data koa da ne detektuje tastaturu, ne mogu nista da napisem.
 
Lljudi kako da kreiram user data? Slozim se sa svim onim sto treba, i na kraju kad treba da upisem ime u user data koa da ne detektuje tastaturu, ne mogu nista da napisem.

gamepad je bio problem, iskljucio ga na trenutak i onda radi kucanje na tastaturi.
 
Ja imam problem sa online. Nekada laguje u samoj pripremi meča nekada bez problema to odradim, ali čim počne utakmica zasecka pa ubrza odjednom slika i izbaci me. Od 10 pokušaja 10x me izbacilo. Nijednu nisam uspeo da odigram. Igram na PC, net 50/10 prošle godine nisam imao problema nikakvih. Ima li neko savet ?
 
I meni se isto dešava. Nekad mi meni pre početka online meča užasno laguje, nekad radi normalno. Izbacivanje iz utakmice kad krene je često.
 
Prvi utisci baš loši. Šutevi smešni, pasovi isto, lopta iz nekog razloga stalno odskače k'o blesava, igrači se konstantno sudaraju i padaju, mnogo stativa i prečki, konekcije takođe vrljave (tipa desi se da mi meni pre početka online meča jako laguje)...

Prošlogodišnji je bio savršen fudbal, ovo sad je smešno.
I na proslogodisnjem je gameolay i ai bio kritican na nekim nivoima pa sam 10 dana izgubio dok sam nasao odgovarajuci modovan gameplay. Mada ja samo igram master ligu, ako cepate online sa ljudima onda i nije toliko bitno. Promene nijansi u fizici cudo rade u samom gameplayu.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 
Ma ja mislim na prošlogodišnji demo, a full igru su ubogaljili i bila je znatno lošija od dema.
 
Recimo da kupim na cdkeys Steam key bez region locka, samo reedem i radice bez obzira sto sam Srbija region? Jel za VPN zezanciju je samo kad se uzima sa steama direkt?
 
Zato što global nije zapravo za sve zemlje, u Srbiji se zvanično ne prodaje PES na Steam-u i kad hoćeš redeem tog koda ne dozvoljava, mora VPN na npr. UK ili druge zemlje iz evrope gde je dostupan na store-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno