Šta je novo?

Kuciste do 50e

samikimaru

Poznat
Učlanjen(a)
29.04.2019
Poruke
2
Poena
31
Cao drugari, moj prvi post na forumu, sklapam novu masinu i poceo bih sa kucistem. Hteo sam da kupim nzxt s340 ili h500, ali sam odustao jer gde god da sam pitao rekli su mi da zaobidjem ta kucista zbog ventilacije iako su fizicki lepa. Sta kazete za fractal design, ili pak black widow koji svi hvale u tom cenovnom rangu? Stavio sam do 50 eura, ali dao bih i vise ako stvarno vredi para, izrada, ventilacija itd.......
 
Black widow hvale zato što ima dobro hladjenje, veoma je tiho, ima dust protectore, ima dva usb 3.0 i dva usb 2.0 ulaza. Kvalitetno je. Šta hoćeš da staviš u njega?
 
H500 ima ok hlađenje za sisteme koji nisu previše vreli. Ali i košta dosta više od 50€...

Black Widow je ok ali vredi razmotriti Cooler Master MB511 sa mrežastom prednjom stranicom, ako je airflow fokus...cena je veoma slična.
 
H500 ima dva izduvna jedan pozadi 120mm i drugi 120mm na gornjem delu koji fabricki dolaze sa kucistem. Napred moze da se stavi 2x140mm ventilatori kao i da se zameni taj gornji jer prima do 140mm pozadi to ti je sto ti je jer ne moze preko 120mm.
Ja imam ukupno 5 ventova na h500 i odlicne temperature, mozda nije projektovano za neki vreo sistem ali ja ne vidim nikakvu losu stranu?
Ok ima cudan airflow za uvlacenje tj vazduh dolazi sa strane ali nema problema nikakvih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih pre isao na taj CM ili nesto drugo sa mesh frontom nego na BW. Iz mog iskustva sa BW, ako zelis da napravis iole pristojan airflow u njemu sa fabrickim ventovima, nece biti tiho, jer ih moras odvrnuti na max a tada se bas cuju.
Pri low setovanjima na fan controleru jesu skoro besumni, ali bas malo vazduha pomeraju kroz prednji panel. Meni se kuvao komp sad kad su krenule vrucine, morao sam da skidam vrata i maksujem ventove.
BW je u nekom trenutku za 5500din bilo brutalna kupovina, a sad je em poskupelo em je porasla ponuda kvalitetnih kucista za slicne ili malo vece pare, poput tog MB511.
Primera radi, kada je BW izasao kostao je 5500din, a NZXT Source 340 (koji je smece u poredjenju sa H500) 11.200. Sada je BW 6000 i to blago osakacena verzija, a NZXT H500 je 9000.
 
Poslednja izmena:
Da ne bih otvarao novu temu, ako moze jedna preporuka..treba mi kuciste do 50e, jer su mi na trenutnom kucistu bas visoke temperature i to sa otvorenom stranicom, a i ruzno je..znaci dao bih 50e ali da kuciste dolazi sa ventilatorima, da ih ne kupujem zasebno, pa ako mozete da mi kazete sta je najbolje za te pare?
 
Fractal Design Focus G

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nijedno od ta dva. Ako si ogranicen na Emmi/WinWin mozda jedno od sledeca dva:

https://www.emmi.rs/kućišta-kuciste-raidmax-zeta-black.11.html?productId=81599
ili
https://www.emmi.rs/kućišta-kućište-antec-gx202-window.11.html?productId=80353

Raidmax je jeftiniji, ali ima samo jedan ventilator ugradjen, dok antec ima 3, ali ti ostane dovoljno prostora u budzetu da za razliku dodas jos 2-3 komada za napred:
https://www.emmi.rs/napajanja-i-dod...x-white-led-120x120mm.11.html?productId=77961

Sa druge strane, Antec ima sva tri i vazi za kvalitetniji brend, mada u ovoj cenovnoj kategoriji mislim da su egal.
Nazalost ima prozor koji nije staklo vec plastika, sto je mnogo losija varijanta, tako da bih ja isao na Raidmax (ne mogu da verujem da ovo pisem :wall:)

edit: sad sam video anteca iznutra, jezivo je reseno kuciste...
 
Poslednja izmena:
Vazi onda uzimam taj raidmax, a koliko ovih 4 pin konektora mogu da ubacim u plocu, ili svi idu u jedan spkiter pa onda u plocu...bas se ne razumem u to, zato i nisam hteo da uzimam odvojene ventilatore? Ploca mi je asus prime b350m-a.
 
Tvoja ploca ima jedan 4pin za fanove (odnosno dva, al jedan je za CPU kuler). Na njega uz pomoc splitera mozes da nakacis opusteno 3 venta, verovatno i 4 ali to je vec malo rizicno.
Uostalom jedan pozadi da izbacuje i dva napred da ubacuju su ti sasvim ok kombinacija.

Dakle treba ti nekakav spliter, a njih ima vise verzija:
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...tilatore-opleten-kabl-25cm-61578285-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...-spliter-opleten-kabl-35cm-61524848-oglas.htm
ili najobicniji Y spliter, dva komada, pa stavis jedan na drugi i dobijes 3 konektora: https://www.austin.net.au/media/cat...43b1bc593f1c5348fe05efa4a6/3/p/3pin_fan_y.jpg

Ima tu jos mogucnosti, poput fan kontrolera ili kacenja direktno na napajanje, al da ne komplikujem dodatno.
Probaj neki spliter da nadjes, ja sam ovih trecih kupio 5-6 komada za po 50din ne tako davno, samo treba naci gde ima.
I nemoj da te buni ako naletis na 3pin slucajno a jeftini su, moze 3pin na 4pin i obrnuto. Naravno ako ima 4pin, jos bolje.
 
Poslednja izmena:
Firma sto pocinje na gemb (isto ime prodavnice kao ime strane firme) ima Deepcool Fan Hub (FH-04 model, cetiri 4-pin ulaza na 1-4pin izlaz) za ~600 kinti

Kao sto @rev iznad rece i za ovo vazi isto moze da stane 3 ventilatora, a 4 je vec rizicno i zavisi koliko Ampera koriste (pretpostavljam da je 1A max za glavni 4-pin sto znaci koliko pise na kutiji/ventilatoru da trosi svaki ventilator pojedinacno x2.5 i onda saberes sva 4 i ako je manje od 1A mogu i 4 onda.

Evo konkretan primer, da kazem hipoteticki da pise da raidmax ventilatori sto si uzeo trose 0.12A u radu, to znaci da troze minimum izmedju duplo i cetvoroduplo toliko prilikom paljenja 0.12x2.5=0.3A
i onda to pomnozimo sa 4, 0.3x4=1.2A. Sad teoretski radi ali je rizicno, jer mozda vuku vise kad se pale, a mozda vuku manje, pa moze da se desi da ti se spali 4-pin na maticnoj za 1-2 godine.

Takodje nemoj da te zbuni ako stoji samo potrosnja u W(watima), W=AxV, voltaza pri radu je uglavnom 12V, sto znaci samo podelis koliko W stoji sa 12V i to je amperaza.

@Skipe95 tvoja ploca ima 2 4-pin ulaza za ventilatore tako da taman mozes 3 na racvu/hub ovaj, a 1 na drugi 4-pin ulaz.
 
Poslednja izmena:
Vazi, hvala vam na informacijama...zvao sam ove prodavnice i kazu da na rate mogu da uzmem samo ako sam zaposlen bar 6 meseci, a ja radim tek mesec dana..tako da ipak uzimam kesom od plate, pa u obzir dolaze i ostale prodavnice, kp itd. je l fractal design focus g najbolji izbor za te pare?
 
Nazad
Vrh Dno