Šta je novo?

Port Forwarding

exenet

Cenjen
Učlanjen(a)
27.08.2017
Poruke
54
Poena
105
Zasto ne radi uopste port forwarding? Na ruteru sam stavio portove koje da otvori. U podesavanjima sam stiklirao "turn on network discovery", u windows firewall isto sam ubacio portove, cak sam ga i ugasio da vidim ima li razlike i nista ponovo. Moze li mi ko pomoci?
 
Ovako kako si opisao, ne radi zato sto nesto nisi uradio kako treba.
Daj malo vise informacija, sta zelis da uradis i kako si dosao do zakljucka. Moze i screenshot podesavanja rutera u port forwarding (ili kako god da se zove) delu.
 
Zelim da otvorim portove za program da bi radio.


Prvi ruter, nebitno ako preko njega nece mogu direktno da se povezem na drugi.


Drugi ruter.
 
ako su oba rutera u opticaju, na jednom mora biti iskljucen dhcp, odnosno, ne mora uz pravo podesavanje, ali to dodatno komplikuje celu stvar.
Ako je samo jedan ili samo drugi, onda ok.

Sto se samog podesavanja tice, vidim da na prvoj slici zelis 65115 x.x.3.105, dok na drugoj podesavas na 0.12 ili 0.14.
0.14 je podesen kako treba, dok 0.12 nije jer nije enabled. Ja sam na ciscou isto imao problem dok sam forwardowao both, probaj i samo tcp da stavis.

naravno, biti siguran da si stavio dobru client adresu...
 
Zato sto mi je komp na .105 a na drugoj je prvi ruter 0.12 pa kasnije wifi komp 0.14. Ne znam zasto je ovo toliko komplikovano.
 
Mozda si iza NAT? U tom slucaju nemas javnu ip adresu, firewall se nalazi kod provajdera te nema nista od otvaranja portova.
 
Možeš da pitas ali ništa od toga :( Rešenje je da tražiš od provajdera statičku javnu adresu a oni ti to svaki mesec uredno naplate.
 
Hajde i ja da pitam ovde, da ne otvaram novu temu.

Telekom mi je provajder, imam ZTE ZXHN H168N ruter za ADSL. Na privatnim trackerima mi ne radi upload, tj. ne seedujem ništa. Download radi normalno. Sa javnim trackerima nemam nikakav problem, normalno seedujem sve, a i download funcioniše bez problema.

Probao sam da otvorim jedan port i ispratio sva uputstva - inbound i outbound rules u firewall podešavanjima, ispratio sva podešavanja rutera, ništa nisam propustio. Kada sam testirao, dobijam informaciju da je UDP port otvoren, ali da je TCP zatvoren. Kod peerova mi stoji npr. 14(19), ali nema seeda.

Šta može da bude problem?
 
Poslednja izmena:
Update: poslao juče mejl Telekomu, posle dva sata me zvao čovek, pitao koji port treba da se otvori, danas ga pustili, sve okej. I dalje nemam upload na privatnim trekerima, doduše.
 
Tema jeste malo zastarila, ali interesuje me oko porta za forwarding, da li je moguce nekako proveriti da li operater to dozvoljava, ili treba ih kontaktirati?
Vidim spominje se "NAT", sta je to?
Posto pretpostavljam da kod mog provajdera to nije moguće, jer signal dobijam preko spoljne antene, koja prima od glavne antene pozicionirana na najvišoj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
NAT je skraćeno od INAT: Internet NAT. To znači da internet provajder tera INAT i neće da da otvoren pristup interentu korisnicima, nego ih sve gura iza bar još jednog sloja internet opreme.

Najlakše proveriš tako što u podešavanjima rutera (glavnog, ako imaš više kod kuće) pogledaš koju javnu IP adresu on prijavljuje, a onda na nekom od sajtova za prikaz javne IP adrese (recomo, https://whatsmyip.com) vidiš koju ti vraćaju. Ako su iste, nemaš NAT. Ako nisu, citiraću Vešca: "Hm" i "fuck".
 
Poslednja izmena:
Guglao sam u međuvremenu i pronašao, značenje i da li imam. Imam, jer mi se ne poklapaju adrese, ona na myipadress, I ona na ruteru u Wan panel. Jedna počinje da 109.... A druga 192....
Poslao sam mail operateru, pa cu videti šta će mi odgovoriti.
Hvala ti na odgovoru [emoji846]
 
Matorey... 10 IT amatera i oko 2000 profesionalaca je upravo umrlo od te izjave.

Lokalne IP adrese, koje važe samo do tog rutera koji ih deli glase 192.168.x.x (evenutalno se nekad korisi i 10.0.x.x opseg).

192.x.z.y nije javna adresa, to ne vidi nijedan uredjaj koji nije zakačen na tvoj ruter.
 
Ovako je objašnjeno na nekom drugom forumu, samo sam pratio. Kako da vidim javnu adresu?
 
Mislim da si video u pravom delu, ali nadji onu koja nije 192.168. Obično ima isti početak kao ta sa sajta, dakle 109 u tvom slučaju. Naglašavam da nee mora da bude, ali je obično tako.

Uglavnom stoji nešto kao "IPv4" ili "Modem/Router IP", "Public Address",... zavisi koji je ruter. NIJE "DNS", "Subnet mask", "Gateway" itd.
 
Sto je najgore, sve su 192, osim subnet mask 255, koji ne treba da gledam. Nijedna adresa mi ne počinje sa 109.
Ruter tp link.
 
Kontaktirao sam provajdera, I reče mi da ne koriste CG NAT, I da svaki korisnik ima svoju javnu adresu. Ali j dalje imam problem
 
Koji je provajder u pitanju, 99% si u CG-Nat-u, a ovi iz podrske su ti verovatno rekli obrnuto...

Odradi ipconfig u cmd-u pa nam prosledi, zajedno sa adresom koja izadje kada ukucas "what's my ip address"
 
Nazad
Vrh Dno