Šta je novo?

Laptop budžet oko 500evra namena Autocad,Revit i slično

alex035

Cenjen
Učlanjen(a)
09.07.2013
Poruke
372
Poena
180
Pitam za studenta građevinskog,kupovina na rate,zato polovno nije opcija,možda ako je baš povoljno

Njen trenutni favorit HP 15 15.6"FHD,Intel QC i5-8265U/8GB/1TB/256GB SSD/Intel UHD za 60k

Ono što sam gledao a da je malo jeftinije ima dosta slabiji procesor po cpu benchu a oni malo bolji su za 10-20k skuplji

Svaki predlog je dobrodošao
 

Prilozi

  • Opera Snapshot_2019-07-16_171233_www.emmi.rs.png
    Opera Snapshot_2019-07-16_171233_www.emmi.rs.png
    130.1 KB · Pregleda: 167
nije to lose za te pare, malo ga ubija nizak osnovni klok procesora ali ok je to, pogledaj na netu kako da ga nateras da cesce radi na turbo kloku ako je moguce i to je to....
 
Da uzurpiram temu malo, budzet je sličan i isto je za studenta... Ja sam razmišljao da pazarim ovako nešto https://www.tehnomanija.rs/it-shop/laptop-racunari/lenovo-laptop-81d20058ya.html, samo bih dodao još SSD i 4 GB memorije. Imam odlična iskustva sa Lenovo laptopovima, zanima me samo ima li neko neku info iz prve ruke? Ima li m2 slot i 2 slota za RAM?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ono kad ne mogu da nadjem koje slotove ima za 4 minuta ja odustanem od ponude :)

na sajtu proizvodjaca ne navode koje slotove ima za HDDove, pise koje HDDove moze da ima u razlicitim opcijama ali ne i koje slotove poseduje, cudno ....
 
Kupio ovaj HP odnosno moja sestra,instalirao W10,valjda sve bude ok
Ali štekare ne daju nikakav poklon miša,torbu ili barem bodove za vernost
Dobar je taj HP za te pare, ima sve što treba, buduća građevinka će sigurno biti zadovoljna. Ja da sam našao za tu cenu nešto slično sa R5 sigurno se ne bih zamlaćivao sa ubacivanjem memorije i SSD-a u novi LT, ali baš sam rešio da bude Ryzen u laptopu. Moj sin studira arhitekturu, druga godina, i ima LT sa sličnom konfiguracijom sa Intelom I5 i ima zamerke samo na malo sporiji render u V-Ray-u.

ono kad ne mogu da nadjem koje slotove ima za 4 minuta ja odustanem od ponude :)

na sajtu proizvodjaca ne navode koje slotove ima za HDDove, pise koje HDDove moze da ima u razlicitim opcijama ali ne i koje slotove poseduje, cudno ....
Pretpostavljam da ovo pišeš u vezi sa Lenovom što sam ja kačio, za 46k din. je suviše dobra ponuda da bi se tako lako odustalo od nje ;). Gledajući klipove na YT o rastavljanju tog Lenova zaključio sam da verovatno nema M2 (što mi je jako čudno), ali zato ima mesto za optiku pa ću tamo staviti HDD, a umesto harda će ići Sata SSD od 240GB. Što se tiče memorije ima 1 slot sigurno, samo ne mogu da provalim da li je zauzet sa modulom od 4GB ili su tih 4GB zalemljeni na ploču. Bilo kako bilo LT i SSD sam naručio, samo ću još videti da li da kupim 4 ili 8 GB RAM-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno