Šta je novo?

Računar se restartuje

Prle123

Cenjen
Učlanjen(a)
14.02.2014
Poruke
15
Poena
155
Nakon što sam kupio nove delove za racunar (r3 1200 i asrock b450m uz 8gb kingston memorije) i sklopio računar javio se problem. Računar jednostavno ne moze da se boot-uje. Bude uključen minut, zavrte se hladnjaci a onda se sam od sebe ugasi te ponovo započne sa boot-ovanjem.
Interesuje me da li bi neko mogao da kaže u čemu je problem i kako da ga rešim ako je to uopšte moguće.

P.s.: Uopšte mi matična ne prepoznaje miš (usb) i tastaturu (preko PS2 konektora).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možeš li da ispišeš kompletnu konfiguraciju?
Posebno me interesuje tačna oznaka tog kingstona, kao i napajanja.
Takođe, proveri da li si lepo ubacio 4 pin za CPU, kao i za grafiku.
 
Memorija je 2x hyper x hx424c15fb/4. Grafička je r7 260x i napajanje je cooler master-ovo 600w. Matična je b450m pro4.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sklopi sve na stolu van kućišta, prikači neku pištalicu ili zvučnik na ploču, pogledaj dobro gde šta ide od naponskih kablova. Pošt uključiš sve kablove gde treba, probaj da upliš samo sa processorom, trebalo bi da pišti POST kod za GPU i memoriju, onda ubaciš memoriju (na pravo mesto, vidi uputsva) treba da pišti kod za grafiku. Onda ubaci grafičku, Resetuj BIOS posle svake promene.
 
Uspeo sam da rešim problem. Slotovi za RAM memoriju na ovoj matičnoj (a i većina ostalih AsRock-ovih) imaju ,,štipaljku" samo sa jedne strane. Zbog ovoga isprva nisam primetio da memorija nije legla do kraja (falilo je još malo jače da pritisnem). Hvala na svim savetima i izvinjavam se u ime svoje nekompetentnosti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na prethodnoj matičnoj (Gigabyte 970a-ud3p) sam imao sa obe strane, pa mi je bilo jednostavnije da zaključim da li sam RAM ubacio na pravi način.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno