Šta je novo?

TCL Televizori

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Obzirom da su se pojavili TCL televizori i na našem tržištu, red bi bio da imamo temu posvećenu njima.
 
Pošto su dimenzije problem, po pisanju na forumu pre svega i ponude generalno, rešio sam da kupim Hisense 39A560 i neki dan naletim na na reklamu za TCL 40ES560 model, uklapa mi se u milimetar.
Pored tog što da ne inča više, male razlike u ceni, iako koristim box, nije na odmet činjenica da je "smart TV" u pitanju, review-a slabo po netu i voleo bih da čujem konkretne utiske korisnika ako ih ima uopšte.
Verujem da je to neka klasa manje više, sviđa mi se daljinac a to mi je nekako bitna stavka :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
 
Očekujem dosta od TCL-a. Nešto poput Hisense-a, da bude dobar odnos uloženo/dobijeno.
 
Manje više, sve je rečeno na video recenziji dosta dobra, btw.

Nisam zahtevan korisnik i nemam mnogo sa čim da poredim, tv je došao kao zamena za toshiba 32" tv (vestel), recimo ta neka klasa, napredak u svakom segmentu.
Kvalitet slike sam poredio u radnji sa televizorima sličnog i nešto većeg cenovnog ranga, TCL šije i dosta skuplje televizore na tom polju.
Mane konkretno, nešto slabije osvetljenje, osvetljenje na maksimum obavezno, nema probijanja svetlosti. Zvuk prosečan, samo jedan usb i dva hdmi porta. Daljinac sa podrškom za glasovne komande i punom CEC podrškom se posebno kupuje, ovaj izvorni nema mikrofon i samo multimedijalni dugmići imaju funkciju na drugim uređajima.
Android dosta dobar, nisam pokušavao da igram igrice ali baš dobro barata svim aplikacijama koje sam probao, dosta sve to brzo radi. Mnogo bolje nego eon box ili jeftiniji android boxovi koje koristim .
Media player je prilično loš, fali nekih kodeka za zvuk i ne podržava srt titlove, nisam se mnogo udubljivao jer kodi funkcioniše odlično.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pitanje u vezi ove produžene garancije od 5 godina, ako je neko aktivirao i upoznat je sa njom.
Za razliku od ostalih koji imaju te produžene garancije, ovde vidim da ide preko osiguranja, Uniqa. Znajući kako kod nas rade osiguranja... čini mi se je kod ostalih bolje rešeno ovo produženo osiguranje. Zna neko nešto više?
 
je l' garancija od strane TCL-a ili od strane prodavca? deluje sa je ovo drugo u pitanju a to nije neuobičajeno
 
Kod svih koliko sam primetio je ta produžene garancija preko proizvođača, i to je ok. Ali jedino je kod TCL i osiguravajuća kuća u igri. Pa zato i pitam zna li neko nesto više, znajući kakvi su pilićari osiguranja generalno.
 
Pa nema sta da pilicare, ako zvekne u produzenom garantnom roku, oni sve placaju.

...riding on 720p...
 
TCL 40ES560 Android Smart - 36 000,zameraju mu ugao gledanja
HISENSE H40B5100 -28 000,vidim i kod njega da mu zameraju ugao gledanja
HISENSE H40B5600 Smart - 32 000
HISENSE H43B6700 Smart-34 000
HISENSE H43A6140 Smart 4K - 37 000

Koji odabrati da ima kvalitetnu sliku,upotrebljiv smart za gledanje serija online u browseru,hisense ne podrzava kodi jer nije android,ili pak uzeti glupi ako mu je slika kao i na pomenutim smart modelima i uzeti android box?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Imam stariji tcl,pre nedelju dana prikacio sam usb ventialtor na njega i primetio cudnu stvar...
Naime kad je ugasen svetli crvena dioda,medjutim povremeno se ona iskljuci kao da tv nema napon ili je upaljen a nije a ventilator pocinje da radi,tako negde oko pola minute,minut i ponovo se upali dioda a ventiltor se ugasi.
Sta je u pitanju???
 
Nazad
Vrh Dno