Šta je novo?

FAT12?

Jabla

Poštovan
Učlanjen(a)
24.07.2014
Poruke
71
Poena
60
Ima li načina da se podaci sa diska koji je formatiran u FAT12 format povrate?

U pitanju je eksterni hard disk koji je bio NTFS formata, priključen na računar sa Xubuntu operativnim sistemom. Kombinacija je funkcionisala dobro par meseci dok disk nije postao nečitljiv u samom operativnom sistemu. Nakon toga je utvrđeno da se disk magično formatirao u ovaj prastari format. Nisam lično koristio računar a na disku se nalazi lična kolekcija muzike i fotografija korisnika, pa bi najbolje rešenje podrazumevalo da je moguće vratiti podatke.
 
Ako su podaci i fajl sistem neoštećeni ne treba ti data recovery softver, butuj live Xubuntu ili neki drugi live linux koji ih čita i prekopiraj ih na drugu lokaciju. U slučaju da nisu dostupni na taj način tad probaj sa data recovery softverom (TestDisk, MiniTool i ostali).
Kod tebe je po svoj prilici ovaj drugi scenario....
 
Poslednja izmena:
Drugi scenario je u pitanju, disk je iz fajl menadžera potpuno nečitljiv i to na tri sistema (Xubuntu, Windows, Mac). Probaću sa nekim od ponuđenih alata da povratim podatke.
 
Fat12 moze 64mb najvise da bude, garant je sheban MFT.
Ili nesto gore
 
Не ваља ако је стварно FAT12 јер је лимит тог фајл система 32MiB а вероватно није био толи(ц)ки хард. Ја бих пробао MiniTool Partition Wizard да вратим старо стање а онда и неки добар алат за враћање података, ако не успе прво. Биће много предлога, мој фаворит је GDB али пробај још неки док не решиш.

едит: Max. volume size FAT12: 32 MiB (256 MiB for 64 KiB clusters)
 
Poslednja izmena:
Nisam ni blizu stručnjaka za ovu oblast, bolje rečeno prvi put se bavim ovakvom operacijom. U prilogu se nalazi ono što sam ja dobio korišćenjem dva predložena programa. Svaki savet je dobrodošao. Nemam rezervni disk da napravim kopiju ovoga.
 

Prilozi

  • testdisk.png
    testdisk.png
    111.6 KB · Pregleda: 292
  • minitoolanaliza.png
    minitoolanaliza.png
    140.9 KB · Pregleda: 69
U pitanju je eksterni hard disk koji je bio NTFS formata

attachment.php


Iz prve rečenice se vidi da bi trebalo da se ide na prvu opciju.
 
Скоро сам имао хаварију, али ми Τestdisk није много помогао.
Пробај следеће апликације Аctive boot disk suite CD live ili Aiomei partition asisstant. Гарант може да извуче макар неку партицију. Онда прикопчаш на функционални комп и тражиш даље партиције.
 
Koje prve recenice? /dev/sdc1 od 1TB je znak da je tvoj disk prepoznat, sledece na sta treba da ides je "Intel/PC partition", za dalje moras da procitas uputstvo da bi koristio TestDisk, da bi ti bilo jasnije. Meni je on vise puta pomogao onda kada disk nije dostupan, ili kada ima lose sektore, bolje mi je pomogao nego GetDataBack, koji je odlican, mozes i sa njim da probas, mozda ce ti biti lakse.
 
Ponovo sam se vratio ovom problemu. Čitao sam dokumentaciju za TestDisk, bolje rečeno uputstva za upotrebu, i od programa dobio rezultate koji su u priloženim screen shot-ovima. Upoređujući ono što se pojavljuje u upustvima i ono što ja dobijam uviđam da opcijama koje se tamo spominju ja nemam pristup. Ova tema zahteva znanje i razumevanje tehnologije koje ja nemam, a bome niti znam odakle bih počeo da učim ni koliko bi mi vremena trebalo da dostignem nivo dovoljan za rešavanja ovakvih situcija. U svakom slučaju jako sam zahvalan svima koji su se priključili temi i doprineli rešavanju ovog problema!


Pošto nisu svi snimci stali u attacment evo linka sa svim snimcima: https://drive.google.com/open?id=1KWuNNCkB8_xXUbqFaY7psBQWKuAr_n1u .
 

Prilozi

  • 2.png
    2.png
    39.2 KB · Pregleda: 30
  • 1.png
    1.png
    34.3 KB · Pregleda: 23
  • 3.png
    3.png
    86.5 KB · Pregleda: 31
  • 5.png
    5.png
    52.7 KB · Pregleda: 25
  • 6.png
    6.png
    51.7 KB · Pregleda: 24
Nazad
Vrh Dno