Šta je novo?

Nov komp problem

herzika

Poznat
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruke
43
Poena
45
Sklopio sam komp i kad ga ukljucim ne pokrece sistem, monitor ne daje nikakvu sliku kao da je iskljucen.jedino vidim da ventilatori rade i led svetlo na kucistu.u cemu moze da bude problem?
 
To je kompleksno pitanje, može biti hiljadu razloga.

Pogledaj na matičnoj ploči, ukoliko ima one post kodove, pa pogledaj u uputstvu ploče šta znači taj post kod koji izbacuje.

Drugi korak koji bih ja preduzeo je da izvadim celu ploču i komponente na njoj, i da probam da je upalim vam kućišta (stavi ploču na nešto, npr na kutiju od ploče, bitno je da nije metal ili neki drugi provodnik). Ubaci samo najosnovnije na ploču i probaj da li baca signal na monitor - CPU, samo jedan štap RAM-a (ukoliko ih imaš više), probaj integrisanu grafiku ukoliko je imaš na ploči (umesto zasebne grafičke), i nemoj spajati one pinove iz kućišta za paljenje i reset, već prosto uzmi šrafciger, pogledaj u uputstvu ploče koja dva pina su POWER, i dodirni ih zajedno šrafcigerom (ovo iz razloga jer zna da se desi da upravo ti kablovi budu neispravni).

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sta da je vadim kad ne znam sta da uradim.ne znam sta su post kodovi.ovo mi je prvo sklapanje.geafika je integrisana na procesoru.ne znam sto ekran ne reaguje nemam pojma sta da radim.mislim da sam sve lepo povezao.sutra cu morati u servis vrv
 
Fotkaj unutrašnjost računara, da vidimo kako si sve spojio. Možda si nešto prevideo...
 
Da u treci.bio.mi je u drugom.znaci da probam bez memorije i da prikljucim zvucnike ok
 
Ako prvi put sklapas sam... Dal si dobro ubo procesor? Da nije neki pin otisao...
 
Iz kv.odneo sam u servis.ne znam dal je bios.pise da je za i5 9400 (uo) bios 3.1 a za (ro) 4.0. Nemam pojma sta je sta tu.odneo sam u servis malopre pa nek oni isproveravaju.hvala puno svima
 
Evo i mene sa skoro istim problemom. Uzeo sam kod fante nove komponente za bratovo dete. Ryzen 2600, mortar b450m, seasonic 550, gtx 1660. 16gb rama. Sve sklopio, nije mi prvi put. Upale se ventilatori na procesoru i grafickoj i sija crvena lampica na maticnoj, ali nema slike na monitoru niti rade bilo koji uredjaji koji su zakaceni na maticnu. Nema struje u misu i tastaturi, ne rade ventilatori na kucistu, ne cuje se ni speaker. Kao da maticna ne daje struje uredjajima? Proveravao sam kablove, vadio sve sa maticne osim osnovog, ne znam sta vise da probam?
 
Kure pogledaj koja tacno lampica svetli. Mortar ih ima 4, svaka svetli za drugu stvar, pa vidi koja je po redu i konsultuj upustvo. Nezgodno je sto su sve blizu i sve svetle crveno, pa je malo zeznuto provaliti koja je tacno. Inace sam i ja na odredjenoj reviziji bios-a, al da me ubijes ne secam se na kojoj, imao problem da pri paljenju ili restartovanju nece da se digne sistem vec samo svetli GPU lampica, ali se nije desavalo svaki put svaki put. Isto mislim da tastatura nije svetlela. Posle sam updateovao BIOS na noviji i problem je nestao.

A za originalnog postera, jesi li 100% siguran da imas i5 9400 a ne i5 9400f? Posto F nema integrisanu grafiku. Ako nije F, onda moze biti do zastarelog biosa ili do rama lose utaknutog rama (iako na slici vizuelno deluje ok, ne mora da znaci), ovako sve deluje dobro povezano.

A inace mislim da je ubedljivo najcesci uzrok slicnih problema lose utaknut ram, a nekad kod starijih memorija problem prave i oksidirali kontakti. Sastavio sam racunara ne znam im se broj a i dalje mi se zabrinjavajuce cesto to desava.
 
Poslednja izmena:
Trebao si pre kupovine ploce da posaljes upit proizvodjacu da vidis da li ploca moze da radi sa tim procesorom bez apdejta Biosa.Ako si uzimao od Madjara,mogli su oni to da ti urade za nekih 4-5e i resen problem.Imam taj procesor i zbog toga ti kazem.Nece svaka ploca da prihvati procesor 9. generacije bez apdejta.
 
Pa koliko vidim ova ploca ima mogucnost da samo ubodem usb pozadi sa biosom i da se flesuje na dugme novi bios. Probacu to prvo da uradim popodne kad stignem sa posla.
 
Ali trebalo bi da out of the box sve bude prolagodjeno da radi, noviji update biosa moze doneti nestabilnost pa sledeca ispravka da bude ok, ako je novo sve kupio ne moze da ne radi sa 2600 zbog biosa..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sta bi drugo moglo da bude, sta da probam? Sve su nove komponente, iz folije sam izvadio.
 
Update BIOSA i problem resen... Imas na sajtu ploce da su dobile tebserije full suport za 9tu generaciju procesora ali kroz bios update... Tvoj je verovatno stariji od 3.x
 
Evo ovako. Upalim taj novi build i on nece da se pokrene, sija crvena VGA lampica na maticnoj. Izvadim novu i ubacim moju graficku i on se upali. Ugasim, ubacim ponovo novu i on radi bez problema. Zavrsio sve, instalirao windows i sve sto treba. Nocas se deca igrala i kazu poceo da se oseca u neko doba miris kao neke paljevine iznutra. Jutros brat otvori kuciste i kaze oseca se nesto u predelu gde je cpu. Ventovi normalno rade, nije pregrejan. Jel moguce da neto ogoreva, da ce to proci, jel normalno da se nesto oseca?
 
Ne oseca se vise nista, temperature su normalne. Pregledao sam sve kablove, plastiku. Praticemo pa cemo videti. Jos mi je ostao jedan problem. Ne mogu da pokrenem ventilatore na kucistu. U pitanju je black widow. Ima ona tri kulera na sebi. Kabal je vec povezan i pokusavao sam sa sva 3 porta gde pise sys fan na maticnoj. U biosu sam ukljucio. Imaju neka dva moda, pwm i dc. Nece da radi ni na jednom, kuleri se ne pale. Postoji li neka opcija iz windowsa da aktiviram ventilatore?
 
Sto se tice mirisa zato sto je novo sve, oce se oseca na "novo" taj smrad plastike...ali ipak isprati malo, provrti neki test olterecenje u full fulova za cpu pa gpu...tada bi moralo da se oseti nesto kad ga zavrti na sat dva u full loadu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno