Šta je novo?

Mi 8 Lite vs Redmi Note 7

kapetan_Miki

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2017
Poruke
1,026
Poena
125
obzirom da "vredni" moderator bezrazložno briše postove gde se dobronamerno pokušavaju uporediti prednosti i mane ova dva modela (a iste stvari su se dozvoljavale mesecima kada se pričalo i poredilo redmi note 4 i redmi note 5, tada nije smetalo), otvorio sam ovde temu, iako ovaj podforum nema veze s tim. jer i sam naziv glasi "šta da kupim...", a ne poređenje, tako da je sasvim normalna stvar bila da se neki modeli porede u zvaničnim temama, a ne ovako. ali šta je, tu je.

dakle, pitanje za vlasnike oba modela, kao i one koji su imali prilike da kraće ili duže isprobaju oba fona. koji je bolji i šta su po vama prednosti mi8 lite, a šta redmi note 7?

što se mene tiče, gledajući sa strane, objektivno prednosti mi8 lite su sledeće:

- metalni okvir (frame),
- bolja prednja (selfie) kamera,
- manji bezeli.

i to je to.

prednosti redmi note 7:

- bolja zadnja kamera;
- bolja baterija;
- IR blaster;
- manji notch;
- noviji model (out of box sa andoid pie, moguće duža podrška).

zasad je rezultat 5:3 za redmi note 7.

vaša mišljenja i iskustva?
 
Mii 8 Lite:

-Bolja zadnja kamera (IMX 363 u odnosu na Samsung kantu od senzora sa kvazi 48MP)

-Bolji ekran (Boe vs Tianma)

-Bolja izrada

-Bolji dizajn

-Generalno kvalitetnije komponente Mi serije

RN7:

-Baterija

-3.5mm jack

-GCam bez otkljucanog bootloadera

I naravno glavna prednost RN7, marketing. Zbog losijih komponenti, izrade i senzora kamere RN7 je jeftiniji za proizvodnju, pa se reklamira na sva vrata, a Mi 8 Lite se stavlja u drugi (ili bolje receno deseti) plan.
 
Poslednja izmena:
obzirom da "vredni" moderator bezrazložno briše postove gde se dobronamerno pokušavaju uporediti prednosti i mane ova dva modela (a iste stvari su se dozvoljavale mesecima kada se pričalo i poredilo redmi note 4 i redmi note 5, tada nije smetalo), otvorio sam ovde temu, iako ovaj podforum nema veze s tim. jer i sam naziv glasi "šta da kupim...", a ne poređenje, tako da je sasvim normalna stvar bila da se neki modeli porede u zvaničnim temama, a ne ovako. ali šta je, tu je.

dakle, pitanje za vlasnike oba modela, kao i one koji su imali prilike da kraće ili duže isprobaju oba fona. koji je bolji i šta su po vama prednosti mi8 lite, a šta redmi note 7?

što se mene tiče, gledajući sa strane, objektivno prednosti mi8 lite su sledeće:

- metalni okvir (frame),
- bolja prednja (selfie) kamera,
- manji bezeli.

i to je to.

prednosti redmi note 7:

- bolja zadnja kamera;
- bolja baterija;
- 3.5mm jack za slušalice;
- IR blaster;
- manji notch;
- noviji model (out of box sa andoid pie, moguće duža podrška).

zasad je rezultat 6:3 za redmi note 7.

vaša mišljenja i iskustva?

edited!
 
Mii 8 Lite:

-Bolja zadnja kamera (IMX 363 u odnosu na Samsung kantu od senzora sa kvazi 48MP)

-Bolji ekran (Boe vs Tianma)

-Bolja izrada

-Bolji dizajn

-Generalno kvalitetnije komponente Mi serije

RN7:

-Baterija

-3.5mm jack

-GCam bez otkljucanog bootloadera

I naravno glavna prednost RN7, marketing. Zbog losijih komponenti, izrade i senzora kamere RN7 je jeftiniji za proizvodnju, pa se reklamira na sva vrata, a Mi 8 Lite se stavlja u drugi (ili bolje receno deseti) plan.

gde si našao taj info za imx363 i boe ekran? recimo, na par recenzija piše da su obe zadnje kamere samsung.

i da li apsolutno svaka serija mi 8 lite ima to dvoje, ili se može zadesiti samsung kamera i tianma ekran?
 
Za Boe od Kidenceta, senzor je opste poznato.

Drugi senzor ne gledam, ionako sluzi za ukras, na oba telefona.
 
Evo da ti odgovorim posto vec 3 meseca imam mogucnost koriscenja oba telefona maltene isto vremena.
Mi 8 lite ima bolju prednju kameru i metalni frame. I to je to. Bukvalno je sve ostalo na strani rn7. Pusti prazne price ljudi koji nisu koristili oba istovremeno.
Supruga je uzela mi 8 lite ja rn7. Cak i ona kaze da je kod mene dosta bolja kamera. Ekrani su isti. Opet ponavljam, to je moj utisak nakon 3-4 meseca skoro vremenski istog koriscenja oba telefona.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pusti prazne price ljudi kojima su svi Xiaomi telefoni od vremena do danas prosli kroz ruke, koji su sa tim telefonima radili sve sto se zamisliti moze (svaku vrstu servisa), veruj meni i mom anegdotalnom iskustvu, iako ne znam ni da proverim koji je vendor ekrana u mom telefonu.
Mala ispravka tvoje poruke, cisto da prikazemo realno stanje :)
 
Smarate.
Mi8Lite je lepši i tanji, rn7 ima bolju bateriju i 3.5mm izlaz, sve ostalo su nijanse pa ko šta voli

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne uz svaki, ne znam od čega zavisi ali ja nisam dobio.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Isti, fabričko pakovanje beše. Samo punjač i silikon u pakovanju

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno