Šta je novo?

FOX 4K TV 50DLE888, HDMI koji za 4K?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, pre neki dan dodje mi u ruke jedan FOX TV model 50DLE888 4K. e sad, nije mi bas najjasnije po pitanju HDMI ulaza sta se desava,a u uputstvu bukvalno nemogu nista da nadjem o tome....
par pitanja imam, ako neko ima iskustva, ili zna nesto vise o njima:
-kad sa PC povezem preko HDMI, na 1 i 2 ulaz, dobijem 2160P, ali samo u 30Hz. samo na HDMI3, dobijem 2160P u 60Hz.
-EON Box od SBB, na 1 i 2 ulaz, ako prebacim rezoluciju u boxu na 2160P, nista se ne desava, info na TV prikazuje 1080P. ako stavim EON Box na HDMI3, prihvata mi promenu rezolucije i info na TV pokazuje 2160P u 50Hz. cak je i slika sad na standardnim HD kanalima mnogo, ali bukvalno mnogo i bolja nego kad je na 1 i 2 ulaz.
-na EON Boxu imam instaliran Kodi player, koji mi vuce filmove preko LAN kabla sa kompa, kroz mrezu preko SBB rutera. ako tako pustim neki 4K film koji povuce kroz mrezu sa kompa, i ako je Box povezan na ulaz 1 ili 2, uzasno bufferuje po filmu, non stop ucitava 0-100% buffer.... ako je Box povezan na HDMI3, onda kad pustim 4K film kroz mrezu sa PC, Kodi ne bufferuje nista, idealno ga prikazuje, super glatko sve klizi.
-imam neki noname HDMI switch kao na slici:

switch.jpg

ako povezem PC i EON na ulaze, ima dugme za prebacivanje, kad prebacujem (switch je naravno na HDMI3), samo sa PC dobijem 2160P, dok sa EON-a samo crnu sliku, ili mogu samo na 1080P.

zna li neko jeli moguce samo na HDMI3 iskoristiti pun 2160P na 60Hz, ili se mogu i ostala dva ulaza korisiti za to? i ima li varijante preko switcha da mi i PC i EON idu normalno u 2160P?

hvala
 
sad sam zvao FOX podrsku, ali nesto me bas i nisu ubdeili da imaju mnogo pojma oko ovog problema, oni odmah da donesem TV, da menjaju plocu....
 
Pitanjce

sad sam zvao FOX podrsku, ali nesto me bas i nisu ubdeili da imaju mnogo pojma oko ovog problema, oni odmah da donesem TV, da menjaju plocu....

Da li si rešio problem?
Zaineresovan sam da kupim takav tv pa ako možeš da podeliš iskustva:
Kakva je slika?
Kako radi android?
Kako radi uparivanje sa telefonom i računarom?
Ako ima nešto što je negativno?
Da li si zadovoljan i da li možeš da preporučiš?

Unapred hvala
 
Da li si rešio problem?
Zaineresovan sam da kupim takav tv pa ako možeš da podeliš iskustva:
Kakva je slika?
Kako radi android?
Kako radi uparivanje sa telefonom i računarom?
Ako ima nešto što je negativno?
Da li si zadovoljan i da li možeš da preporučiš?

Unapred hvala

nema resavanja problema, samo HDMI 3 je za 2160p u 60Hz.
android me generalno uopste ne interesuje, i ono malo sto ga koristim, koristim ga preko EON boxa
ne uparujem telefon sa TV nikad
racunar preko HDMI sve OK
OK je slika, za te pare i vise nego dobra

nadam se da ti je nesto bar pomoglo ovo.

pozz
 
Nazad
Vrh Dno