Šta je novo?

Kako povezati novu Instagram stranicu sa postojećom poslovnom Facebook stranicom

HAL

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2002
Poruke
1,349
Poena
649
Molim za pomoć od nekog ko je vičan radu na društvenim mrežama.

Naime prijatelj se bavi privatnim poslom i ima kreiran Page na Facebooku, sad bi da napravi i stranicu na Instagramu. Kad se napravi stranica na instagramu kako da je poveže sa Facebook stranicom da objave idu automatski i na jednu i na drugu društvenu mrežu. Znam kad se radi ispočetka i kad se kreira poslovni nalog na Instagramu postoji opcija da ti odmah kreira i novi Page na Facebooku. Ovde je sistuacija malo drugačija jer Page već ima.

Unapred hvala
 
Ako bih mu ja to održavao i povezivao pretpostavljam da mora prvo da me doda za administratora Facebook Page stranice kako bih moga nesmetano da joj pristupim preko Instagrama.
 
Mislim da ne mora uloga administratora, može i uloga urednika. Međutim, za ovo pitanje u vezi Instagrama ne znam odgovor.

Mi smo firmin FB kao spojili sa Instagram nalogom (isti je slučaj bio, prvo je postojao fimin FB) ali nikako nismo uspeli da sinhronizujemo objave. Kako nam je Instagram potpuno nebitan nismo se nešto ni trudili oko toga, tj. "digli smo ruke" od sinhronizacije. :D
 
E, ima opcije u settings pa nadje ramo linked accounts i tu moze da podesi. Ja sam napravio tako i kada serujem sa instangrama ide i na fb, e sad ja sam se zeznuo i namestio sa privatnog instangram profila i sad nikako ne mogu to da vratim. Unlinkujem nalog pa kazem opet ali nikako nece....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Molim za pomoć od nekog ko je vičan radu na društvenim mrežama.

Naime prijatelj se bavi privatnim poslom i ima kreiran Page na Facebooku, sad bi da napravi i stranicu na Instagramu. Kad se napravi stranica na instagramu kako da je poveže sa Facebook stranicom da objave idu automatski i na jednu i na drugu društvenu mrežu. Znam kad se radi ispočetka i kad se kreira poslovni nalog na Instagramu postoji opcija da ti odmah kreira i novi Page na Facebooku. Ovde je sistuacija malo drugačija jer Page već ima.

Unapred hvala

Solomonsko rešenje: ne raditi iste objave na različitim društvenim mrežama. To je daleko od dobrog marketinga.

Mada, bilo bi bolje "zvanično" ih uvezati (samo bez deljenih/dupliranih objava).

Ne sećam se detalja kako je to poslednji put prošlo. Sećam se da je htelo da "zeza" s vremena na vreme - tipa probaš narednog dana, sve prođe.
Isto tako, nije uvek htelo da radi u oba smera. Tj. linkovanje je radilo ili kad ga postavljaš iz Instagrama, ili iz Facebook - kažem, davno je bilo, a nisam zapisao.

Vredi i guglati ako se zna engleski, sigurno ima tutorijala. Ali može se uvezati sa već kreiranom stranicom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno