Šta je novo?

Samsung Galaxy Tab A6 10.1" (2016) kupljen NOV. PROBLEM sa baterijom. POMAGAJTE !!!

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Samsung Galaxy Tab A6 10.1" (2016) kupljen NOV. PROBLEM sa baterijom. POMAGAJTE !!!

Tablet Samsung Galaxy Tab A6 10.1" (2016) kupljen nov pre neki dan. U njegovoj specifikciji stoji da sa njegovom baterijom od 7300mAh moze da izdrzi do 13 sati reprodukcije Full HD video materijala. Ja sam tu tvrdnju bacio na test i pustio HD film od 2 sata sa iskljucenim tonom u MX Player-u(takodje je bio iskljucen i WiFi i Lokacija). Posle 2 sata sa 100% baterije spalo je na 75%, sto znaci da 25% baterije potrosi za 2 sata Full HD filma(bez zvuka,WiFi,lokacije) i to ukupno iznosi 8 sati reprodukcije video materijala sa 100% baterije(ako se baterija trosi linearno) ne 13 kako su naveli. Problem je u tome i sto kad sam citao strip u pdf-u na max osvetljenosti potrosio je 10% baterije za 120 strana a ja ne citam polako vec relativno brzo. I nije samo to sto me bacilo u sumnju. Kad sam kupio Tablet i izvadio ga iz kutije nalepnica sa serijskim brojem koja je bila zalepljena za pozadinu tableta je visila kao babin zub, sto znaci da je vec odlepljivana i ponovo lepljena. Plus to sto je ovo Tablet model za 2016 i trebalo bi ako je nekoriscen pa kad ga pokrenem da na njemu bude Android 6.0.1 Marshmallow a na njemu je bio Android 8.1 Oreo instaliran pocetkom ove godine. Kada sam sve to naveo prodavcu on mi je rekao da moraju da salju kod njih na servis da testiraju a ja znam kako ce to da ispadne, reci ce da je sve u redu i pojeo vuk magarca. Gde je onaj zakon gde mozes da vratis proizvod do 8(ili bese 14 dana) i da ti vrate pare. I sve ovo meni nebi smetalo samo da baterija radi kako bi trebalo da radi kad je Tablet nov i nekoriscen. Nebi mi smetalo ako se neko "malo" igrao od prodavaca ili snajke vlasnika prodavnice sa Tabletom samo da baterija radi kao nova. Posto prvi put koristim Tablet prenesite mi vasa iskustva sa baterijom istog. Dali da isterujem pravdu(u zemlji bez pravde) ili da iskuliram??? Dali baterija ovog Tableta radi i trosi se kao nova ili se ponasa kao raubovana??? Prenesite mi iskustva vlasnici Tablet-a. HVALA UNAPRED!!!
 
Ako je model iz 2016., ne mora da znači da će i OS biti iz te godine. Zavisi od toga kada je ko konkretan primerak izašao iz fabrike.

Vreme reprodukcije videa koje navodi proizvođač je okvirno i sve zavisi od toga na kojoj jačini osvetljenja je to testirano, kao i na kom video semplu.

Sve u svemu, mislim da nemaš razlog za brigu.

Imaj u vidu da ako si tablet kupio lično u prodavnici, nemaš zakonskog osnova za povraćaj tj. ne možeš ići na nezadovoljstvo svojom kupovinom. Ali ako smatraš da je tablet neispravan, naravno da ga možeš reklamirati u zakonskom roku.
 
Imaš pravo da ga vratiš, jednostavno kažeš da si nezadovoljan i to je to. Rok je 7 dana koliko se sećam, a 14 ako je proizvod kupljen on Line (sem ako nešto nije menjano u međuvremenu). Ukoliko bude zatezao, odmah zoveš tržišnu...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nema pravo da ga vrati ukoliko je kupljen u prodajnim prostorijama. Tih 7 dana je isključivo dobra volja prodavca i toga nema u zakonu.

Rok od 14 dana važi isključivo u slučaju kupovine na daljinu (preko interneta).
 
Interesantno, verujem da pratis više od mene, ali ja vratio par puta robu kupljenu u prodavnici samo izjavivši da mi ne odgovora. Doduše, bilo to pre par godina, kada je novi zakon stupio na snagu, pa su ga mnogi tumačili tako. Ustvari, evo svežeg primera, pre nekoliko dana kupovao neke igračke klincima, i uzeo jednu koju je već imao, i otišao i vratio rekavši da je već ima, i uredno mi vratili novac...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sve to su primeri dobre volje prodavaca, jer žele da te zadrže kao kupca. I to je dobro za poslovanje.

Ali to ne postoji u zakonu, niti je postojalo barem u poslednjih 10 godina. Zato nema razloga za zvanje tržišne inspekcije, već ljubazan razgovor sa prodavcem. Eventualno pitanje da se zameni/doplati za neki drugi model tableta koji bi zadovoljavao potrebe kupca.
 
Molim vas da se ne udaljavamo od teme izdrzljivosti/kvaliteta eventualno nove ili raubovane baterije mog tableta a sto se tice vase gore pomenute rasprave - nije hteo prodavac da vrati i pored toga sto sam bio ekstremno ljubazan i hteo da doplatim za skuplji model i
na kraju balade rekao da cu se obratiti trzisnoj inspekciji, u pitanju je jedan od 2 najveca prodavca komp-ova i ostale tehnicke robe u Srbiji, onaj kome su po BG-u i Srbiji prodavnice nikle ko pecurke posle kise). Saljite mi prvenstveno komentare i savete o izdrzljivosti nove baterije tableta po mogucstvu mog modela. HVALA.
 
U Notebookcheck recenziji koristili su Big Buck Bunny H.264 1080p i vreme video reprodukcije je 15 sati. Nisam koristio taj model pa ti ne mogu reći iz prve ali Notebookcheck recenzije su tradicionalno pedantne i nisu "štimovane". Tako da postoji realna mogućnost da nešto nije kako treba.

https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-A-10-1-2016-Tablet-Review.171710.0.html

Video sam na tom sajtu taj test "Big Buck Bunny" od 15 sati samo nisu napomenuli kolika je bila osvetljenost ekrana, ako je bila na max e onda se stvarno brinem a i nesto sam skeptican da kad bi tablet odneo tamo gde sam ga kupio da ga oni proslede svom servisu na testiranje da bi mi rekli da je sa tabletom sve u redu.
 
Po meni je sve to oko baterije normalno daj sistemu vremena da optimizuje aplikacije,ovo oko nalepnice nemoj da te sekira star je model pa se lepak osusio jer to i nije namenjeno da stoji zaveka.
Inace za stripove imas bolje aplikacije od adobe ,preporuka challenger viewer
 
koristim ga već par meseci (sm-t585) , nikad nisam oustio hd film, al pustim nekad yt, da me uspava, otprilike troši slično bateriju ko tvoj., tako da mi uz povremeno korišćenje, traj par dana, nekad je punim drugog dana, trošim je do oko 30etak %., isti je model tab a6 2016, i isto je došo sa oreom., kupljen u it, tad mi se učinilo veoma povoljno. za sad sam zadovoljan, i pored nedovoljno rama nema zastoja.

edit: nisi reko, koliko ti prođe od punjenja do punjenja!?
 
Postoji li neka aplikacija sa kojom bih uspeo da proverim koliko puta je tablet išao na punjač od početka korišćenja ? Imam baš ovaj model.
 
Nema nista slicno jer danasnje baterije traju godinama,npr imam Samsung tab 2 10.1" koji sam dobio jos 2013\2014 tako nesto i dan danas mu baterija drzi kao prvog dana stim sto vise neigram na njemu zbog manjka rama *mjau**mjau**mjau* ima samo 1gb ali zato browsing,filmovi,serije,stripovi u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*
 
E šteta, za iPhone postoji baš fina aplikacija gde se to očita. Ali mislim da nije išao na punjač više od 15 puta za godinu dana. Jednom sam pogledao bio je 40 dana bez punjača, i imao još baterije :D
 
Ako postoji za to onda vrv ima i na droidu al ono beskorisna stvar jer traju godinama a i ako ti crkne posle lupam 10god kupis kinesku kopiju za 1500\2000din i vozi :D
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;5879437]Postoji li neka aplikacija sa kojom bih uspeo da proverim koliko puta je tablet išao na punjač od početka korišćenja ? Imam baš ovaj model.
Postoji, ali treba root, zove se Phone info SAM

N960F
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne bih dirao ništa, nema veze. Hvala.
 
Ajde da ne otvaram novu temu, da vas pitam ovde. Gde kupiti normalan cover za ovaj tablet, ovi u ušću nisu normalni. 5000 din :D
 
Ma ne, radi ovo super.
 
Ja moj rutovo, i pobriso ono što ne koristim nikad. Čini se da je prodisao.
 
Ja moj rutovo, i pobriso ono što ne koristim nikad. Čini se da je prodisao.

Jel si odradio sa poslednjim aprilskim update-om root ili ranije? Imaš neki tutorial da sredim za klinca, izmasakrirao ga je a sa one click root mi nije prolazilo.
 
Jel si odradio sa poslednjim aprilskim update-om root ili ranije? Imaš neki tutorial da sredim za klinca, izmasakrirao ga je a sa one click root mi nije prolazilo.
Da, sa poslednjim aprilskim apdejtom. Prvo hard reset, pa taj apdejt pa root. Koristio sam yt uputstvo nekog švapskog klinca. Posle vidim da isti klip ima i na engleskom.
 
Sto ih nisi onemogucio?

Ja tako odradio par app, radi ok 8.1.0
I koristio sam ga tako, sa onemogućenim, koje mi nisu trebale. Onda sam to pobriso, da ne moram da se zezam sa njima nakon hard reseta. Neke koje volim sam ubacio da budu sistemske. Čini se da sad uvek imam više slobodnog rama, a sprava je sad veoma živahna.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala. Pada root ovih dana da se malo opasulji tablet.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno