Šta je novo?

HP LaserJet 5000 (a3 format) na laptop pod win10/64

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
725
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Situacija je sledeca:
Imam HP LaserJet 5000 stariju A3 masinu koju trebam povezati na laptop koji radi pod win 10/64. Stampac nema usb priljucak vec samo LPT, laptop naravno ima samo usb.
Kupio sam Fast Asia USB na LPT
http://www.list.rs/proizvod/kablovi-i-adapteri/fast-asia-usb-2.0-kabl-paralel-lpt-ost03516
ali ne ide nikako. Kao da mi laptop uopste ne prepoznaje adapter. Manuelno sam instalirao neke drivere za HP L.J. 5000 seriju sa Microsoft Update Cataloga medjutim nista, stavljao sam da bude i veza LPT i USB, ali stampac ne reaguje.
Nisam siguran ali cini mi se da sistem ne prepoznaje usb-lpt adapter, u device menageru nema ni jednom LPT porta.
Nisam siguran kako da ovo odradim. Drugar je svojevremeno na desktop masinu instalirao ovaj stampac i on radi, ali veza je bila direktno preko lpt porta (nisam siguran da li preko adaptera ili komp ima lpt port (masina radi pod win 10/64).

Svaka sugestija je dobrodosla.
 
Zašto ga ne sharuješ na tom desktopu i štampaš sa laptopa kroz mrežu?
 
Nece biti u mrezi.
 
Kupi krsten USB adapter(ili stariji polovan LPT adapter na KP, preopoznaces ih po debljem kablu i kvalitetnijem izgledu) i resices problem. Ako stampac ima mreznu karticu, najbolje resenje je kacenje na ruter mreznim kablom(ili crossover pa u mreznu laptopa za direkntu vezu), preko LPT-a ces osedeti zbog sporog transfera, preko mreze ide osetno brze.
 
Nazad
Vrh Dno