Šta je novo?

Da li je svaki AMOLED istog kvaliteta

Sexy-NOT

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2012
Poruke
110
Poena
169
Ovih dana najavljuju Lenovo Z6 koji je po kkama skoro isti sa Galaxy A50, uz nešto bolji chipset i lepše kućište.

Najjači motiv što sam se bio naoštrio da uzmem A50 je lep AMOLED ekran bez notcha.
(plus jaka(bar po cifri) baterija, i meni povoljna cena)

Da li su svi AMOLED-i istog kvaliteta ili se može smatrati da Samsung u svoje modele ugrađuje bolje panele, a da će Lenovo model imati lošiji ?
 
Naravno da nisu... Npr. S10 ima bolji ekran od A50, a oba su AMOLED. Osim bazičnih parametara kao što je rezolucija, bitna je veličina samog piksela (pixels per inch) kao i reprodukcija boja koja povlači podršku HDR, HDR10+ itd... To su samo dve-tri najosnovnije stvari, a ima puno razlika. Ja imam S10 i A40 i iako su oba AMOLED slika na A40 je "dosta mutnija" u poređenju sa S10; boje su jače na S10; brži je ekran kod skrolovanja itd... Opet taj AMOLED na A40 je puno bolji ekran od LCD ekrana koji se ugrađuju na konkurentske telefone iz te klase do 200 eur.

Kao što i svaki LCD nije isti, tako isto važi i za OLED ekrane.

Za Lenovo moraš da proveriš čiji OLED koriste. Ako se ne varam, ako je Super AMOLED onda je to isključivo SAMSUNG (to je njihov marketinški naziv), ali imaš kada su OLED i AMOLED u pitanju i druge proizvođače (LG, BOE, AUO itd...).
 
Poslednja izmena:
Nisu samo fizicki kvalitet u pitanju vec i softver.
Mislim da isti rang telefona ima isti fizicki AMOLED (OnePLus, iPhone, Sx/NoteX), ali u praksi nije ista kalibracija, softver... meni nista ne prija kao SAMOLED (tj. AMOLED na flagship Samsungu). I za iphone vidim da nije to to.

E sada da li je to bolje ili ne - ekran je u pitanju, previse to zavisi od tebe, nisu svi isti. Nekome ce se OnePlus AMOLED vise svidjati.
 
Nazad
Vrh Dno