Šta je novo?

Xiaomi MI9 T vs Huawei P30

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Suzio sam izbor na ova dva modela zbog 3.5 mm jack-a, bez kojeg jednostavno ne mogu da funkcionisem. :)

Elem, svaki od ova dva modela ima svoje prednosti i mane. P30 je brzi, ima expandable storage, bolje lezi u ruci ima bolju kameru (diskutabilno). Mi 9T je dobrih 100 evra jeftiniji, ima fantastican oled display od 6.4 incha bez nocha i pop up selfie cameru. P 30 bih mogao da uzmem na rate u Telenoru, sto me ne bi mnogo izaslo na mesecnom nivou, dok bi za Mi9 T morao da dam kes na ruke, ili eventualno cekove, sto bi jos podiglo cenu... S druge strane, Xiaomi nije na crnoj listi google-a i ne bih imao problema sa buducim update-ima androida...

I jedan i drugi telefon su mi jako primamljivi. Koji bi ste vi uzeli?
 
To za moje potrebe nisu nikakve razlike.

730 je vise nego dobar SoC (pogotovo posle 808 furune, jednog od najlosijih SD SoC-ova ikad koji mrcvarim evo vec 3 godine), 4k 60fps ne snimam, hladjenje mi je malo je reci nebitno (ne znam da li to iko ko ne igra zahtevne igrice moze u realnom radu da primeti).
Jedino jaci 3.5 mm izlaz, ali i tu su nijanse u pitanju.

Sto se kamere tice, brze ne znaci i bolje. Ne znaci mi mnogo ako 855 obradi HDR za delic sekunde brze od 730.
Ili su drugaciji senzori u 9T i 9T pro?

Po mom misljenju Pro model nikako ne vredi 150e i vise, mada, naravno, svako meri po svojim potrebama.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Drugačiji su i senzori , ali su skoro isti.. mislim da imx582 samo ne podržava 4k 60fps .

I da Pro ima laser af a običan ne. Kada smo već kod kamera

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno