Šta je novo?

Xiaomi MI9 T vs Huawei P30

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Suzio sam izbor na ova dva modela zbog 3.5 mm jack-a, bez kojeg jednostavno ne mogu da funkcionisem. :)

Elem, svaki od ova dva modela ima svoje prednosti i mane. P30 je brzi, ima expandable storage, bolje lezi u ruci ima bolju kameru (diskutabilno). Mi 9T je dobrih 100 evra jeftiniji, ima fantastican oled display od 6.4 incha bez nocha i pop up selfie cameru. P 30 bih mogao da uzmem na rate u Telenoru, sto me ne bi mnogo izaslo na mesecnom nivou, dok bi za Mi9 T morao da dam kes na ruke, ili eventualno cekove, sto bi jos podiglo cenu... S druge strane, Xiaomi nije na crnoj listi google-a i ne bih imao problema sa buducim update-ima androida...

I jedan i drugi telefon su mi jako primamljivi. Koji bi ste vi uzeli?
 
Nije vredno uzimati P30 zbog razlike u ceni svakako ako ne zbog iceg drugog.
P30 svakako ima svojih prednosti kao i Mi9T ali je ovaj drugi povoljniji pa se vise isplati.
A i svakako je zanimljivo probati ekran bez notcha. Sto se kamere tice P30 mi pravi bolje slike dok je video na Mi9T u low light bolji dok po danu stvarno ne primecujem razlike. Da me ne shvatite pogresno moj Glas u ovoj situacija sve ukupno gledao ide Mi9T ali naravno i P30 je odlican Telefon sa svojim dobrim stranama.
 
Poslednja izmena:
Sve je to diskutabilno. mi9, mi9t p30, svi oni odlicno rade u normalnom radu, pa cak i u zahtevnim procesima, jedino ce sd855 u mi9 odraditi neki proces brze za par mili sekundi. Meni je mi9t , stvarno super telefon, od izrade, do ekrana, zvuka, baterije, sve, sem procesora koji je nov sd730. Nije to mana, ima najbolji mid range procesor, ali podrska za custom romove, sto je meni vazno jer ja volim da imam izbor, i npr nedeljno da fleshujem novi i novi rom. Tako da ja cu verovatno prodati moj mi9t kad se vratim u srbiju posle 13. avgusta. opet da napisem, odlican telefon, i da sam mozda trebao cekati mi9t pro, ili bar uzeti onda k20 pro. Nisam zahtevni korisnik, pa da zato biram sd 855 vs sd 730, vec jedino zbog te neke buduce custom zajednice, jer mislim da ce ipak vecu podrsku imati k20pro/mi9tpro jer u kini k20pro nije skup.
 
I ja se dvoumim da li uzeti mi9 ili mi9t.Koliko vidim ovako na papiru mi 9 ima brzi procesor,bolju grafu i bezicno punjenje.Dok mi9t ima jacu bateriju i 3,5mm jack za sluske koji mi 9 nema.
Kazu u septembru izlazi mi9t pro koji ce imati procesor 855 i bolju grafu.Sad da li cekati septembar ili ne ne znam.Koristim sada lg v20 i generalno sam zadovoljan telefonom.V20 ima dobar da ne kazem odlican audio dac pa ne znam kakvi su po tom pitanju mi9 i mi9t?Baterija je na v20 neki prosek,izdrzi mi jedan da pa ne znam kakva je situacija kod mi9 ili mi9t po tom pitanju?
Danas sam malo cackao telefone u uscu i generalno mi se svidja izrada na oba telefona,ekran je takodje odlican.Nekako mi lepse deluje na mi9t ona plavo crna zadnja ledja.Kao neka kameleon verzija,prelamaju se boje.
Mozda je neka mala mana nedostatak slota za memorijsku karticu ali ipak ima izbor 64 ili 128gb interne memorije.
 
na mi9t je odlican zvuk, ne moras se toga bojati, na mi9 ne znam. Znam u poredjenju sa mate10pro i mi8, mnogo bolji zvuk ne na mi9t.
Ako ti ne predstavlja problem sto nije sd855 ( jaci procesor ), a i ovaj na mi9t je svakako mnogo jaci nego taj na V20 :), ja bih isao na mi9t. Veca baterija, 3.5mm moze biti prednost a i ne mora, meni ne smeta ako telefon nema. ekran je bolji na mi9t to sam procitao na testovima. Jedina prednost mi9 je taj procesor, i nista vise ( kazu bolja kamera, tj sistem kamera) sve je to isto, ja ne vidim razliku.
 
Meni je taj kapljica notch bas veliki minus, nesto najruznije ikad i sad ga svaki telefon ima od onih od 100e pa sve do OP7 ili Mi9.. jako nezgrapno dizajnersko resenje po meni. Rupa kao kod Samsunga je 10 puta lepsa, pa cak i onaj kockasti notch.. U svakom slucaju je najbolje resenje da nema notcha uopste :)

Izgleda modernije za dve generacije 9T u poredjenju sa 9 samo zbog toga..
 
Kapljica losija od tumora?

Borise, mislio sam da si ozbiljan esteta, sad si me razocarao :D
 
Ne znam kako nije :), plus samim tim sto deluje tehnicki 'teze' izvodljivo da probusis rupu u ekranu.. A i mozes da je 'sakrijes' nekim dovitljivim wallpaperima, s kapljicom malo teze. Uvek bih pre tanki bezel kao Note 9, S9 itd nego taj uzas.. Ko je slagao sve dizajnere da je ruzan mali bezel..
 
I ja se dvoumim da li uzeti mi9 ili mi9t.Koliko vidim ovako na papiru mi 9 ima brzi procesor,bolju grafu i bezicno punjenje.Dok mi9t ima jacu bateriju i 3,5mm jack za sluske koji mi 9 nema.
Kazu u septembru izlazi mi9t pro koji ce imati procesor 855 i bolju grafu.Sad da li cekati septembar ili ne ne znam.Koristim sada lg v20 i generalno sam zadovoljan telefonom.V20 ima dobar da ne kazem odlican audio dac pa ne znam kakvi su po tom pitanju mi9 i mi9t?Baterija je na v20 neki prosek,izdrzi mi jedan da pa ne znam kakva je situacija kod mi9 ili mi9t po tom pitanju?
Danas sam malo cackao telefone u uscu i generalno mi se svidja izrada na oba telefona,ekran je takodje odlican.Nekako mi lepse deluje na mi9t ona plavo crna zadnja ledja.Kao neka kameleon verzija,prelamaju se boje.
Mozda je neka mala mana nedostatak slota za memorijsku karticu ali ipak ima izbor 64 ili 128gb interne memorije.

Čekaj mi9t pro... Ovaj mi9t je telefon bez preterane poente u ovom trenutku.


Jedino ostaje pitanje cene , ali xiaomi brzo gubi na ceni tako da ni to ne bi trebalo da predstavlja neki veliki problem.. samo strpljenje i malo čekanja :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
na mi9t je odlican zvuk, ne moras se toga bojati, na mi9 ne znam. Znam u poredjenju sa mate10pro i mi8, mnogo bolji zvuk ne na mi9t.
Ako ti ne predstavlja problem sto nije sd855 ( jaci procesor ), a i ovaj na mi9t je svakako mnogo jaci nego taj na V20 :), ja bih isao na mi9t. Veca baterija, 3.5mm moze biti prednost a i ne mora, meni ne smeta ako telefon nema. ekran je bolji na mi9t to sam procitao na testovima. Jedina prednost mi9 je taj procesor, i nista vise ( kazu bolja kamera, tj sistem kamera) sve je to isto, ja ne vidim razliku.

Hvala na brzom odgovoru.Ovo za ekran nisam znao.Koliko sam gledao deluje da je potpuno isti i na mi9 i na mi9t modelu.
Jos nesto me interesuje vezano za ova dva modela.Negde sam citao da pojedini modeli xiaomi telefona imaju problem sa sistemskim notifikacijama u smislu kasnjenja istih pa ne znam da li je to izrazeno i kod ovih mi9 i mi9t modela?Ili se notifikacije pojave pa nestanu itd.Negde sam jos citao da proximity sensor na nekim modelima ne radi bas najbolje.
Pretpostavljam da to na ovim modelima radi bez greske,barem se nadam da je tako.
Generalno mi se ovi modeli svidjaju ovako na prvu loptu od kvaliteta izrade pa do same brzine rada telefona.Malo sam ih juce cackao u uscu i svidelo mi se kako rade,ali reko ajde da pitam i za eventualne mane.
 
^ Pisao sam za Whatsapp notifikacije u Mi 9T temi, za sad sam imao problem samo sa WA i Messengerom (jednom), gde notifikacije kasne 20ak minuta ili se pojave tek kad otkljucas telefon. Doduse to mi se desavalo i na P9lite pre ovog, prvenstveno za Messenger..

To za sad ne mogu znati je li do te dve aplikacije, isto su vlasnistvo (Facebook) ili je nesto do MIUI. Malo sam guglao i vidim da problem moze biti to "adaptive battery" opcije koja je uvedena sa Android Pie, ali ako guglas taj pojam i notifikacije, izlaze svi zivi telefoni (OnePlus, Samsung..) tako da nije samo do Xiamomia.

Ta opcija bi trebala da 'uci' kao koje aplikacije najvise koristis i da optimizuje bateriju, iako sam stavio da ta opcija ne utice na bitne aplikacije poput ove dve pomenute..
 
Hvala na brzom odgovoru.Ovo za ekran nisam znao.Koliko sam gledao deluje da je potpuno isti i na mi9 i na mi9t modelu.
Jos nesto me interesuje vezano za ova dva modela.Negde sam citao da pojedini modeli xiaomi telefona imaju problem sa sistemskim notifikacijama u smislu kasnjenja istih pa ne znam da li je to izrazeno i kod ovih mi9 i mi9t modela?Ili se notifikacije pojave pa nestanu itd.Negde sam jos citao da proximity sensor na nekim modelima ne radi bas najbolje.
Pretpostavljam da to na ovim modelima radi bez greske,barem se nadam da je tako.
Generalno mi se ovi modeli svidjaju ovako na prvu loptu od kvaliteta izrade pa do same brzine rada telefona.Malo sam ih juce cackao u uscu i svidelo mi se kako rade,ali reko ajde da pitam i za eventualne mane.

Isti je ekran na mi9 i mi9t s tim sto ako se drzi na automatskom osvetljenju, mi9t je svetliji od mi9 ima vise tih nita. Barem tako su naveli u tim poredjenjima izmedju mi9 i mi9t ekrana.

U vezi notifikacija, nemam problema sa njima, jedino ponekad je znalo biti da na outlook aplikaciji malo kasne notifikacije.
Imam na laptopu whatsapp desktop i viber desktop, i ponekad mi se cak desi da ako pisem sa deskopa, dobijem pre notifikaciju na telefon nego na desktop. whatsapp i viber.
proximiti senzor, ne znam, mozes mi verovati ili ne ali ja nemam, ni ja jednom telefonu takvih problema, od mi2,mi4,mix2s,mi8 i sada mi9t. Video sam da drugar ima A2 i kad prica sa nekim na telefon, ne ugasi se uvek ekran.
 
U Mi Store-u Mix 3 6/128 za 49k, njega niko ne pominje [emoji1]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Svakako mislim da je Mi 9T bolji izbor. Prednosti 9T su baterija većeg kapaciteta, 3.5mm konektor i sistem sa 3 kamere. Mix 3 ima malu prednost u sirovoj snazi.
 
Slažem se za Mi 9t, njega merkam kao sledeći telefon, nego generalno nije loša ponuda za mix, koji je u njihovoj radnji jeftiniji od 9t istog kapaciteta. OIS takodje prednost negledavši sirovu snagu koja je meni nebitna jer ne igram igre. Svakako je 9t elegantnije rešenje.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ovaj mi9t je telefon bez preterane poente u ovom trenutku.

U kom smislu bez poente?

^ Pisao sam za Whatsapp notifikacije u Mi 9T temi, za sad sam imao problem samo sa WA i Messengerom (jednom), gde notifikacije kasne 20ak minuta ili se pojave tek kad otkljucas telefon. Doduse to mi se desavalo i na P9lite pre ovog, prvenstveno za Messenger..

To za sad ne mogu znati je li do te dve aplikacije, isto su vlasnistvo (Facebook) ili je nesto do MIUI. Malo sam guglao i vidim da problem moze biti to "adaptive battery" opcije koja je uvedena sa Android Pie, ali ako guglas taj pojam i notifikacije, izlaze svi zivi telefoni (OnePlus, Samsung..) tako da nije samo do Xiamomia.

Ta opcija bi trebala da 'uci' kao koje aplikacije najvise koristis i da optimizuje bateriju, iako sam stavio da ta opcija ne utice na bitne aplikacije poput ove dve pomenute..

I ja na Nexusu 5X, mama na Nokiji 3.1, kao i drugar na Pixel 2 XL imamo problem sa kasnjenjem. Nekad zakasni, nekad ne dodje dok ne udjes u app, itd.
 
Bas sam i ja hteo to da pitam. Pro verzija ce sigurno biti skuplja 100-150e. Da smo na kineskom trzisu pa da razumem, tamo je razlika drasticno manja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Bolji zvuk na 3.5mm ulazu , bolje kamere zbog jačeg soc i brže obrade slika , laser af, mogućnost 4k 60fps , bolje odrađeno hlađenje i naravno osetno bolji soc i dugoročno gledano mnogo bolja kupovina..

Slažem se za cenu , kada izađe pro 9t će već biti 300e tako da nisam siguran da pro vredi 200e više. Ali takva je situacija zbog xiaomija :)
Razlika između pro i non pro u Indiji je npr 50ak e


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno