Šta je novo?

Xiaomi MI9 T vs Huawei P30

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Suzio sam izbor na ova dva modela zbog 3.5 mm jack-a, bez kojeg jednostavno ne mogu da funkcionisem. :)

Elem, svaki od ova dva modela ima svoje prednosti i mane. P30 je brzi, ima expandable storage, bolje lezi u ruci ima bolju kameru (diskutabilno). Mi 9T je dobrih 100 evra jeftiniji, ima fantastican oled display od 6.4 incha bez nocha i pop up selfie cameru. P 30 bih mogao da uzmem na rate u Telenoru, sto me ne bi mnogo izaslo na mesecnom nivou, dok bi za Mi9 T morao da dam kes na ruke, ili eventualno cekove, sto bi jos podiglo cenu... S druge strane, Xiaomi nije na crnoj listi google-a i ne bih imao problema sa buducim update-ima androida...

I jedan i drugi telefon su mi jako primamljivi. Koji bi ste vi uzeli?
 
Mislim da su po brzini egal. Jedina razlika koja se primeti jeste u nekim zahtevnijim procesima. I sigurno Xiaomi bolje drži aplikacije u ramu jer MIUI nije baš toliko agresivan kao EMUI. Plus je po meni MIUI daleko bolji skin. A i Mi 9T nema notch, što je po meni plus.
Ne bih rekao da vredi doplata od 100e za P30.
 
Ne znam kako da ti kazem, i kako gledas na te otplate preko operatera. Ja sam kupio preko operatera Mate 10Pro, pre godinu ipo dana, po ceni od preko 70000din, telefon sam prodao posle 6meseci za 250evra, imao je malu ogrebotinu na okviru. Da bi posle njega imao evo 3 tel xiaomi mix2s, mi8 i mi8t, a da mate10pro jos odplacujem pola godine.
Moj predlog je mi8t, pomeni je bolji od mi8, a onda naravno da je bolji i od p30.
 
Mi 9 je konkurent P30, Mi 9T je vec prilicno jeftiniji.

Bilo koji od njih bih uzeo pre nego P30.
 
U ovom slucaju Mi9T zbog 100€ nize cene. Da je cena egal onda bi dao prednost P30 zbog izrade, bolje kamere, bokjeg cipseta. Ali to ne vredi 100e vise
 
Nisam, ali sam uporedjivao sa Mi9. Nekako mi deluje bolje sklopljen i bolje izrade iako na Mi9 nista ne fali.
E sad ako Mi9T ima bolju izradu od Mi9 onda sam doneo pogresan zakljucak
 
Uvek bih pre uzeo telefon sa SD nego sa Kirin/Exynos. Naravno jos bolje ako je 8xx chipset, ali 730 je odlican, novija Kryo jezgra. Za SD mozes da nadjes sta hoces i sve ce raditi na duze staze. Ako vec razmisljas o zatvorenom sistemu, kakav Kirin/Exynos uzmes iPhone(ok, ne uklapa se u budzet, ali to je moje razmisljanje)
 
Poslednja izmena:
Nisam, ali sam uporedjivao sa Mi9. Nekako mi deluje bolje sklopljen i bolje izrade iako na Mi9 nista ne fali.
E sad ako Mi9T ima bolju izradu od Mi9 onda sam doneo pogresan zakljucak

Video sam mi9 uzivo, i lepse mi je sklopljen mi9t, dobro mi9 je bio crni, ja bas nisam ljubitelj crne, mi9t je isto crni, ali ima onaj kevlar patern i to dosta menja izgled na lepse, tj bolje. Pored toga mi9t ima bolju zastitu od m9 koja dolazi u pakovanju.
 
Na mi9t je odlican zvuk, ja sam bas zadovoljan, mnogo bolji nego na mi8.
Prvi telefon da nemam zelju da instaliram razne dolbie, vipere i tako to za poboljsanje zvuka.
 
A razni Dolbiji i Vajperi inace poboljsavaju zvuk?

Ako je bitan kvalitet zvuka možda bi vredelo razmotriti LG G7 Thinq.

Isto htedoh da napisem ali izgleda da mu je i kamera prioritet pa je bolje da proveri da li mu odgovara foto kvalitet G7 kamera (posebno je primarna diskutabilnog kvaliteta): https://www.anandtech.com/show/13039/the-lg-g7-review/6

Sa gcam/hdr+ portom je verovatno bolja ali.. V40 ima malo bolju kameru od G7 ali je i dalje dosta skup po oglasima (sa ''garancijom'') pa je verovatno najbolje da trazi neki Saomi, Samsung..
 
Poboljsavaju zvuk u smislu jacine, ne i kvaliteta. Nisam se dobro izrazio, izvinjavam se expertu :)
Da G7 je isto dobra opcija, ne znam koja mu je sada cena na KP . Kamera je sigurno dobra, ti testovi kamera, to je sve diskutabilno, neki model se nahvali kako je kamera odlicna, kad ono u realnosti, skoro da je suprotno( nije krs, pa zato skoro suprotno ).
Kod LG je problem podrska.
 
310-350 je raspon cena za G7, uglavnom. Za taj novac dosta dobar telefon ali kamera (verovatno najlosija u klasi) i izuzetno spora, neozbiljna podrska su ozbiljan minus (zbog toga sam i odustao od G7).
Primarna G7 kamera (mali 1/3.09'' IMX351 senzor) sa fabrickim post-processingom je u rangu nekih prednjih kamera, cak i na dnevnom svetlu zaostaje za prosekom klase kojoj pripada. Gcam sigurno poboljsava kvalitet ali..

@Vuk

A da sacekas da se Mi9t Pro pojavi u prodaji i da se malo ''stabilizuju'' cene? Stvarno prilicno mocan fon u svakom smislu, malo da pojeftini po oglasima i bice odlicna kupovina.
Ili kupi Mi9t i to je to.
 
Poslednja izmena:
Na mi9t je odlican zvuk, ja sam bas zadovoljan, mnogo bolji nego na mi8.
Prvi telefon da nemam zelju da instaliram razne dolbie, vipere i tako to za poboljsanje zvuka.

Da li je Xiaomi Mi9t, tj audio cip u njemu dovoljno jak da potera kako treba Audio Technika ATH M20x, eventualno ATH M50x ? Da se ukljucim u temu, sta bi ste preporucili od novih telefona u ovom cenovnom rangu da ima solidnu kameru i audio cipset koji moze da izgura malo jace slusalice, misljenje o Honor 10 ,imam ga povoljno u Ceskoj?
 
Ja imam ATH CHX5is , nisu kao tvoje ali su dobre. Čip na mi9t je bolji nego na mi8, mnogo bolji nego na mate10pro (honor 10) tako da ne bi poredio zvuk sa mi9t i Mate 10 pro, ne uporedivo je.



Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Coveku je najbitnija kamera i baterija.
Baterije su tu negde a kamera je bolja na p30 u odnosu na 9T. Naravno i 9t ima prednosti zato sto nema notch. Otvoreniji sistem... SD 730 je ipak slabiji od K980
 
Nazad
Vrh Dno