Šta je novo?

i5 3570k problemi

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
zdravo svima

zamenio sam danas it 2500 za 3570k. ploca je slaba,neki intel dp67ba. i5 2500 je sljakao kako treba,isao do 4.2ghz na jednom jezgru iliti oko 3.9 na 4 jezgra. uz bclk od 104mhz. medjutim,stavih danas ovaj noviji i bolji procesor,nesto nije kako treba. sad bclk radi i na 105mhz,medjutim zakljucane su mi u biosu neke tamo opcije da podesavam maksimalan mnozilac za jezgra,sto je pre bilo moguce. tako da evo sad,procesor ne ide nikako vise od 3.9ghz. cak bude i 3.7ghz. ja sam to planirao na gurnem da bude 4.2ghz na 4 jezgra ali ne ide nesto. cudno je ovo.
 
Ili bios ili je cpu degradirao ako ga je prethodni vlasnik urnisao zescim oc...

TuturuTu on rmn7
 
reko bih da je nesto u biosu. ali nemam ja tamo puno opcija uopste. kad testiram bench u cpu-z,i5 2500 je pokazivao oko 1550 poena,ovaj pokazuje oko 1500. mnozilac mi zakljucan na 38 i ni makac dalje.
 
Poslednja izmena:
Ocitaj nekim programom , mozda nije K verzija procesora, cim je sve zakljucano!
 
Pa pise mu u biosu koji je cpu tj kako ga je maticna prepoznala, nije toliko slep :)

TuturuTu on rmn7
 
i na procesoru pise K i u cpu-z programu pise K. :)
 
Abre ljudovi,zajedno sa 105mhz BCLK,ova stvari ne ide preko 3.770mhz! sta je bre ovo? i temperature su mi mnogo vece nego na i5 2500. ovaj procesor se greje ko bolestan! wtf?
 
Gledajuci tu plocu ne znam koliko je dobro da pokusavas na njoj bilo koji procesor da klokujes.
TDP joj je 95w a taj procesor je 77w.
Ukratko,ne bih ja to pokusavao na toj ploci,preslaba je za to.
 
Kakav bre OC, ubodes procesor samo i teraj, nista ne diraj.
 
Ta ploca je iz brand kompjutera i namenjena je samo za rad na defaultu. Drugo, nemoj da diras bckl, tu mozes da dobijes max 100 MHz, sto je neprimetno, a rizikujes corruption ili gubitak podataka na hardovima, nepravilan rad grafike i slicno. Bckl se uvek ostavlja na 100, ako ne mozes da promenis mnozilac onda ne diraj nista.
Trece, ako CPU nije delidovan, tu ispod IHS imas skorenu zvaku staru 8-9 godina, koja vise ne provodi nista, tako da je resenje da mu skines skalp i stavis tecni metal ili za prvo vreme samo novu pastu.
Sve u svemu, stavljas motor od 3000 kubika u karoseriju od juga - ne ide.
 
Poslednja izmena:
Trebao si i7-2600 da uzmes.

tvoj odgovor je izgleda najpametniji. :) ovoj ploci sam morao novi bios iz 2018 staviti kako bi uopste primila trecu generaciju i5. tako da ljudovi moji dragi,,,izgleda nista se ovde ne moze uraditi. resio sam temperaturu,kuler sam bolje nalegao. znaci ne greje se,ali ovo su izgleda drugaciji procesori meni treba neki bios update koji ne postoji za ovu plocu uopste jer imam najnoviji. izgleda da sam zakljucan na: 4 jezgra,3770mhz,36 mnozilac. ne valja ovo,sad sam izgubio kompas da li je uopste ovo bolje od starog i5 2500 koji je radio na 3900mhz cini mi se. kontam da su jezgra novija i bolja,ali brate...barem 4ghz na 4 jezgra sam hteo,ovo nema smisla. ucecu ovu plocu i razbicu je,smece intelovo!
 
Nema potrebe da je razbijas.
Storm ti je sve lepo objasnio.
Nije ta ploca za takve akcije ali bas nikako.
 
Procene nisu dozvoljene na forumu.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
preporucite mi plocu koja godi ovom procesori ljudovi moji?
 
Z77 neka (Asus, Gigabyte), ali su dosta skupe (a i malo ređe) ovih dana i ne isplati ti se takvo ulaganje.
 
mrzi me i menjati plocu uopste jer ne zelim windows obarati. mozda ipak da zamenim ovaj za i7 2600K.
 
Isti ti je djavo, ploca je djubre za to sto ti hoces, neces se usreciti overklokom. Jedino da zamenis procesor za obican 2600.
 
To ti je medju najjeftinijim z77 plocama ikad napravljenim. Radice, ali nije za divljanje sa klokovanjem nikako...
Ne moras da reinstaliras windows nakon zamene ploce, samo ces imati dug prvi boot dok nadje nov(ij)e uredjaje i instalira drajvere.
 
uzeh p8z68-v/gen3. dobra je,ali sad me zeza u biosu za voltazu na 4.5ghz. imam opciju manual i offset. ako namestim manual,onda stalno drzi na 1.280v,sto ne volim. ako stavim offset,onda ne umem namestiti voltazu. tad on stavlja neku svoju koja ne valja,niska je.
 
Zavisi kako si podesio taj offset...
Offset sluzi da ploci kazes da doda (ili oduzme) odredjen napon na ono sto bi inace ploca isporucila. Ploca default isporucuje npr 1.2V, a ti na to definises ofset od +0.05V. Rezultujuci napon ka procesoru je 1.2V+0.05V=1.25V. Ako definises offset od +0.1V, napon ka procesoru je 1.2V+0.1V=1.3V. Ofset moze da ide i u minus i tad sluzi za undervolt...
 
e fala ti bas sam namestio. bas to,offet dodaje voltazu na taj neki default koji postavlja ploca ili procesor. ipak za 4.5ghz treba 1.300v.
 
Nazad
Vrh Dno