Šta je novo?

6pin konektor

Independent

Cenjen
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruke
8
Poena
152
Imam jednu nedoumicu. Imam jedno staro napajanje koje je crklo i sa njega sam skinuo (isekao) "šestopinca". Da li mogu nekako da ga nastavim na molex u drugo napajanje koje nema svoj konektor, već samo da nastavim žice na jedan od molexa? Napajanje je Chief 350w, ali guraće grafu samo u leru, tačnije hd 3870. Ovaj konektor ima 3 žute i 3 crne žice, kako da ga povežem?


edit: Negde sam primetio da su dovoljne i tri žute žice za, dok neki imaju po 3. Kapiram da bi sve tri mogle na +12 na jedan molex kao i tri crne odnosno masa.
 
Poslednja izmena:
3 žute su 12v a 3 crne minus, u teoriju možeš da povežes na bilo koje žice istih boja. Nemoj da se uzdaš u to "samo u leru" toga praktično nema, uvek može da skoći i eto belaja. Imaš jeftine adaptere sa Molex-a na PCIe 6, to je mnogo sigurnije.
 
Brz odgovor.
Pa upravo to, mislio sam da sredim ovako kako ne bih kupovao adapter, ipak je to stari komp i ništa se zahtevno ne radi, posebno ne što se grafike tiče. Znači na moj rizik mogu da koristim u smislu da povežem sve tri žute na jedan molex?
 
Da, to radi i taj Molex adapter, neke grafike su ćak dolazile sa njim. Tu se najviše radi o ukupnoj debljini žica pa bi najbolje bilo da se poveže na više Molex-a, ovako nešto https://www.gigatron.rs/adapteri_i_...pci_express_gfx_6_pin_naponski_konektor-82095 ima jeftinijih na K&P, do 100 dinara.Ako lemiš na žice direktno onda zalemi za 3 žute i 3 crne da se rasporedi struja. Samo nemoj na žice sa 20/24 pina. Ako napajanje ima neki ekstra 4pin za processor onda bi i to moglo, tu je 2x+12v i 2x minus a dolazi sa najjaće grane.
 
Poslednja izmena:
Spojiću tako na osnovu nekog adaptera, ipak ću dva da iskoristim, mislim da je najbolje jer se na taj načim raspoređuje struja zbog dve +12v grane.
Probaću to ovih dana, nije ništa hitno, samo eto da proverim šta bih morao da uradim, živim na selu pa da ne idem u grad samo zbog toga, tj. hoću da iskoristim ovaj konektor.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako sam ga i odradio, tj. uzeo sam jedan žensko-muški molex, isekao muški i jednostavio nastavio žice na 6pin, zaletovao ih i izolirao. Sve radi bez problema, da kažem da sam uspeo sam da ga "izmislim" i ne kupujem nešto što bi radilo isto kao i ovaj. Hvala svima!
 
Nazad
Vrh Dno