Šta je novo?

Pomoc oko odabira telefona

mirasevic

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruke
103
Poena
169
Prvo hvala ko nadje vremena

Planiram da kupim tel na duze veme necu ga menjati bar 2 god.

samsung note 8 od 420-460eura
samsung s9 plus on je oko 460eura
oneplus 6t oko 450 evrica

Na prvom mestu mi je kamera, na drugom redovno azuriranje nekako sam najvise za note 8 verujem da ce jos duze vreme stizati abdejt za oneplus sam siguran da da oce samo ne znam kakva je kamera na one plus
 
Za Note 8 i S9 ti se sigurno sledeće godine završava nadogradnja Androida, ostaće samo par zakrpa ako se budu smilovali.
Ne znam da li si gledao Mi 9. Xiaomi ima sjajnu podršku, ako ne donese novu verziju Androida svakako to nadoknadi kroz nadgradnju MIUI-a.
Čini mi se da može da se nađe Note 9 za okl 500e. A ispod 500e može da se nađe i S10e.
 
oneplus 7je skup kod nas nemam nikog da mi donese o preko, mi9 mi se istp dopada ali vec zadnjih dva telefona su mi miui pa sam hteo malo promemne iako je po meni miui odlican najvise mi odgovara.
pocinjem da razmatram i note 9 mada mi9 je najpametnija kupovina ili 6t
 
Kupiš Mi 9 i flešuješ mu neki drugi rom i eto drugog telefona. :d Ja sam razmišljao da menjam Mi 8 za Note 9 ali sam odustao, ništa posebno ne bih dobio a i izgubio bih neke stvari.
 
Da li će svako da otvori novu temo o onome što je prežvakano xx puta do sada?
 
Jel moze mala pomoc.
Samsung A30 ili A40?

Nije mi jasno zasto je A30 jeftiniji jer ima vecu bateriju, ekran, AOD, u cemu je razlika?

Takodje A30 nema u prodaji kod ovih zvanicnih prodavnica, gde bih mogao da ga kupim bez rizika?
 
A30 treba da bude skuplji od A40, a cene su malo nebulozne kod nas. Razlika je u USB standardu i NFC-u.
Rizik uvek postoji. Neka ti ga neko donese iz inostranstva.
 
S10e mi je preskup. A40 mi jeste jako primamljiv zbog dimenizja ali nedostatak AOD i baterija od 3100... A50 mi je isto van cenovnih mogucnosti, a A30 mi deluje taman izmedju, jedino eto nije mi jasno zasto je jeftinija opcija od A40. Mogu da ga porucim preko jedne od hvaljenijih stranica koja se bavi iskljucivo online prodajom, ne verujem da smem ovde da je navedem. Ali opet, nikada nisam kupovao van ovlascenih distributera pa mi je frka.
 
Zdravo ljudi, izvinjavam se ako je trebalo otvoriti posebnu temu, ali malo je specifično pitanje.
U toku putovanja na posao i nazad igram stalno Rome Total War, na Samsugu S7. Jedino sto mi smeta je mali ekran posto nije lako upravljati prstima. Svakako sam hteo da promenim telefon, a akcenat mi je na kameri. Ipak, voleo bih da mogu da nastavim da igram ovu igru ali zvanicno od strane Ferala pise da je igricu moguce pokrenuti na sledecim uredjajima:

• Google Pixel
• Google Pixel XL
• Google Pixel 2
• Google Pixel 2 XL
• Google Pixel 3
• Google Pixel 3 XL
• HTC U12+
• Huawei Nexus 6P
• Huawei Honor 8
• Huawei Mate 10
• Huawei Mate 20
• LG V30+
• Motorola Moto Z2 Force
• Nokia 8
• OnePlus 3T
• OnePlus 5T
• OnePlus 6T
• Razer Phone
• Samsung Galaxy S7
• Samsung Galaxy Note8
• Samsung Galaxy S8
• Samsung Galaxy Note9
• Samsung Galaxy S9
• Samsung Galaxy Tab S4
• Sony Xperia Z5 Dual
• Sony Xperia XZ1
• Sony Xperia XZ2 Compact
• Xiaomi Mi 6

If your device is updated to Android 7 or later, has 3GB of RAM, and uses one of the following chipsets:

• Qualcomm Snapdragon 810
• HiSilicon Kirin 950
• Samsung Exynos 8890
• MediaTek Helio P20

It may be capable of running the game but will not meet the standard of performance, graphics or stability required for official support.


Posto se igrica placa 10 evra, nisam hteo da cimam druge ljude da ispituju da li mogu i uredjaji van ovih nabrojanih. Hteo sam da ustedim za P30 Pro, posto retko menjam telefone, i duze ih nosim, ali bi mi bilo bzvz ako ovo ne mogu da instaliram, pa bi mi značilo vaše mišljenje od pobrojanih uređaja (koji imaju veći ekran), koji biste izabrali ako vam je kamera najbitnija?

Hvala unapred na odgovorima!

pozz
 
Pa ako moze Mate 20 može sigurno i p30pro ..

Ako imaš love onda oneplus7 ili oneplus7 pro i pored toga što ih nema ovde na listi . Svakako je s855 noviji i bolji od s845 pa će sigurno optimizovati igru i za njega

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada okvirno pogledam, deluje mi da su naveli top telefone koji su bili aktuelni prosle jeseni, jer je tada igrica i izasla, pa mozda nisu updateovali ovu listu, ali posto im stoji i na sajtu i G Playu, deluje mi da bi bili malo azurniji sa time, jer su dosta ulozili i naplacuju igru. Ne bih da puknem cca 600+ evra i da na kraju ne mogu da poteram nesto sto bi trebalo da moze.

Edit: takodje na primer na na zvanicnom YT komentaru gde reklamiraju igricu ima komentara tipa: We need huawei p20 support... Chipset is same as mate 10...
Ovo je napisano pre 4 meseca, tako da mi deluje da slabije azuriraju dostupne uredjaje iako je hardver u sustini isti.
 
Poslednja izmena:
Vidim da nije toliko popularna igra ali možeš da testiras da li će raditi na uređajima van ovih sa liste .. nađeš nekog poznanika koji ima neki uređaj koji nije na listi on instalira igru i kupi je odigra par minuta i onda uradi refund para.. valjda ima 1h da vrati lovu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno