Šta je novo?

Koji monitor: Asus MX299Q / LG 34WK650 / nešto peto?

ondemand

Poštovan
Učlanjen(a)
23.12.2014
Poruke
61
Poena
70
Pozdrav,
gledam da kupim ultrawide monitor za oko 300e, pa se dvoumim: Asus MX299Q / LG 34WK650
- Asus ima prednost jer je true 8-bit panel (koji pravi LG), ali je sRGB 95% i nema HDR10. Isto tako Asus podržava max 60Hz, a LG 75Hz.
- Opet, LG ima podesivu visinu, a Asus nema (donekle bitno).
- Što se LG tiče: čitao sam da se veštački 8-bit (6-bit+frc) može primetiti perifernim vidom pa nekako nemam poverenja u to. Isto tako nisam siguran koliko je taj HDR10 zaista HDR a ne neka imitacija.
- Gledao sam i ovaj ali nema kod nas da se kupi trenutno: https://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM57-P-ultrawide-led-monitor
Da li je neko imao iskustva sa nekim od ovih monitra? Koja su vaša mišljenja?
I da li biste preporučili neki peti za oko 300e?
PC koristim najviše za rad (Photoshop, pisanje tekstova, web dizajn...), često igram igre (ne tako zahtevne - imam GTX750Ti strix), a nekada gledam filmove (kada gledam volim da imam što bolju sliku). Dakle, sve po malo.
Hvala :)
 
34 je kao 27" 16:9, 29 je kao 23.5" po visini. Rezolucija od 2560x1080 na 34 uw je kao 1920x1080 na 27" 16:9, sto je meni jezivo. Nisam pratio bas sta se sve nudi trenutno, ali ja danas ne bih smatrao za vrednu kupovinu, sto se monitora tice, nista sto nema bar 1440p i bar 75hz i podesavanje po visini, po meni narocito bitno za ultrawide. Od ta dva konkretno ne bih uzeo nijedan. Nadam se da sam ti pomogao :d
 
Poslednja izmena:
34 je kao 27" 16:9, 29 je kao 23.5" po visini. Rezolucija od 2560x1080 na 34 uw je kao 1920x1080 na 27" 16:9, sto je meni jezivo. Nisam pratio bas sta se sve nudi trenutno, ali ja danas ne bih smatrao za vrednu kupovinu, sto se monitora tice, nista sto nema bar 1440p i bar 75hz i podesavanje po visini, po meni narocito bitno za ultrawide. Od ta dva konkretno ne bih uzeo nijedan. Nadam se da sam ti pomogao :d

Imaj na umu grafičku koja ne bi mogla da pogura veću rezoluciju u igrama. Imaš onda neki predlog šta uzeti? Hvala, pomogao je odgovor :)
 
Hvala na odgovoru, ja na poslu koristim 27" full hd i sasvim mi je ok. Kuci imam 24" i to je ok, ali sam navikao na 27". Svakako da bi veca rezolucija bila +
 
Samo da napomenem da sam uzeo ovaj (400e): MSI Optix MAG271CQR
Zašto:
- 3000 kontrast (za filmove)
- Samsung panel
- Nema FRC (true 8bit)
- sRGB 115%
- 1ms response
- 144Hz
- 2K rezolucija na 27" je skroz ok
- Podesivo po visini
- Nice to have: držač za sluške
- Nice to have: zakrivljen panel
Mana:
- Interno napajanje
- VA panel (ALI je 178 ugao gledanja + Samsung panel = ne može biti loše)

Odlučio sam da dam 100 evra više pa da imam sve što sam tražio. Problem je što koristim monitor za sve po malo, a u recenzijama za ovaj monitor su rekli da je upravo za takve korisnike.
 
Nazad
Vrh Dno