Šta je novo?

Jačina struje kulera

exenet

Cenjen
Učlanjen(a)
27.08.2017
Poruke
54
Poena
105
Treba da uzmem kuler za procesor ali me zanimaju dva. Jedan ima 0.18A a drugi 1.3A. Po cemu se razlikuju? Pretpostavljam da je rpm veci na jacem kuleru ali nisam siguran.
 
Ako je zbilja tačna specifikacija drugog, recimo samo, da može da ti "odseče" prst. :D
 
Navedi kulere, onaj 1.3 mora da ima veličinu sobnog ventilatora. Pre će biti 0.13A.
 
Drugi je verovatno serverski ili neki industrijski, verovatno i širi (38mm), sa velikim RPM i vazdušnim pritiskom i bukom mlaznog motora, tako da ti taj skoro sigurno ne treba. Inače bitan je napon na kojem radi kao i ostale karakteristike.
 
Oba rade na 12V i 12cm velicine. I da, covek je naveo da je taj od 1.3A neki serverski, nije mi potreban jer je jedan moj 0.16A pa da ga uparim sa ovim sto je 0.18A.
 
Poslednja izmena:
Imam jos jedno pitanje. Ako dva kulera jedan iza drugog i rade u istom smeru pod istim naponom s tim sto je jedan 8cm a drugi 12cm, hoce li ovaj sa 8cm brze da ispusta vazduh ako je onaj sa 12cm iza njega?
 
Imam jos jedno pitanje. Ako dva kulera jedan iza drugog i rade u istom smeru pod istim naponom s tim sto je jedan 8cm a drugi 12cm, hoce li ovaj sa 8cm brze da ispusta vazduh ako je onaj sa 12cm iza njega?

Haj da probam da ti resim nedoumice, uparuju se iskljucivo isti ventilatori ako vec hoces PP konstalaciju, ovako ces uvek imati razliku u pritisku, zato ako vec hoces dva da rade kako treba neka budu indenticni...
 
@kudtihaex je stručnjak za amperažu pa će ti on odgovoriti.
 
Dzaba jer na kucistu mogu samo da montiram 8cm a kuleri za procesor su 2x 12cm.
 
Ne muci me nego sam pitao u cemu je razlika. U fabrickom pakovanju sam dobio samo 1 kuler za procesor pa rekoh da vidim jos jedan da montiram ali pre nego sto se posavetujem sa strucnjacima.
 
Pa ne treba ti stručnjak nego logika. Ako kućište prima samo 8mice onda njih staviš na kućište. Ako je CPU kuler sa jednim 120mm onda i drugi isti takav samo kulerima slabo pomaže još jedan ventilator, par stepeni samo. Onda staviš ventilatore da uvlače vazduh spreda, izbaccuju nazad a CPU kuller da divaju u istom pravcu. Šta god da staviš pomoći će, neki kombo više neki manje.
PS:
Ti "serverski" vntilatori zvuče kao MiG 21.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno