Šta je novo?

Računar za gaming.

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,711
Poena
545
Verovatno sličnih tema ima dosta, ali komsija(momak od 18 godina me zamolio da postavim temu da vidi i vasa misljenja.

Da racunar nije skuplji od 500€( bez monitora-ima ga i periferija-ima ih).
Da bude na Intel platformi(zahtev kupca).
Igrice koje ce se igrati su: PUBG, Fortnite, Gta V, Pes 19, OVERVATCH
 
Mora sve novo iz domaćih radnji ili može i novo ili polovno sa garancijom preko KP-a?

U prvom slučaju:

i5-9400F ~ 19500 din
MSI B360M PRO-VD ~ 6600
16GB DDR4 ~ 9000
Transcend SSD230S ili ADATA SU800 od 512GB ~7500
LC600H-12 ili FSP SP500-A ~ 4000
MS Cyclops V ~3000
Zotac ZT-P10500C-10L ~13000 - mnogo bolja opcija je polovna GTX 1060 3GB ili RX570 4GB sa garancijom.
 
Hvala na odgovoru!
Prvenstveno novo iz prodavnice ili KP(gde bude jeftinije), ali ako ima nesto polovno, a da vredi, moze i sa KP-a.
Ovo sto si napisao je sa KP-a ili iz prodavnice.
 
Poslednja izmena:
bilo bi dobro da pričekaš izlazak ryzen 3000 serije.
takođe, lc600 ofis napajanje ne uzimaj u obzir kao opciju.
 
I sta da radi kad izadje r3000?? Da da 60% budzeta na procesor? Pa mu treba grafika od 200-300e na to pa PSU od 100e pa ram od 120e pa cooler za CPU od 50e pa ploca od 120-150e? Secko je jasno i glasno naglasio budzet koji verovatno su mu roditelji odredili, kakav crni najnoviji procesor od 300e u radnji kad izadje... a takav procesor mora da prati i skuplje ostale stvari. Uozbiljite se i lepo odgovorite ako hocete kao sto su meni ljudi lepo odgovorili kad sam ja pitao!
Kaze decko intel ti odma amd. Aman.
Ali da, mogao si da ga pitas zasto intel? Nekako mi ne ide bas za gejming toliko naspram amda sad pogotovo zato sto sad Ryzen 5 2600 kosta 140e... cak ima kompleta na KP sa 3 god garancije : B450 -A-Pro +r5 2600+8gb ddr4 3000mhz rama za 270-280e novo. Napajanje i grafika jos 170 (grafa polovna ) i neko kuciste i ssd eto te u ceni sa odlicnom konf.


Ima tih kompleta i sa intel platformom naravno za iste pare pogledaj obavezno. Moguce samo da su malo slabiji ti procesori u toj ceni

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sa Ryzen 3000 cenama još nije finalizuovano a za par meseci će biti sigurno niža. Ali si u pravu za 2600, možda i X, best buy za osrednju igračku mašinu sa do recimo GTX 1070, puna kapa.
 
Poslednja izmena:
Ćuti majk, vidiš da oće da biju!
 
i5-9400F je 140e kod madjara trenutno, ploce su jeftinije (osim ako ne uzima AB320), a procesor jeste bolji od 2600 za high fps gaming generalno (narocito neklokovanog) i manje je osetljiv na ram. Tako da +1 na ono pejino.

Mada upravo vidim da je i 2600 pao na 125e... Srecna neka vremena :)
 
Poslednja izmena:
Šta ćemo sad?
 
Samo ne pominji ove non-Intel, vidis da ce te naci na adresi :)
 
Pa ako nekog svrbe pare onda i9 9900k + RTX 2080Fti pa je dobar za sledećih 10 godina ili dok 3800x ne izađe.
 
Zamolio bih vas da pisete konkretne predloge za komponente(matična, procesor, ram, sdd, grafika, napajanje i kućište. Može i AMD, pa ćemo da vidimo...Možda ga ubedim/te da kupi AMD...
 
Poslednja izmena:
predlog je sačekati izlazak ryzena 3000

ne da bi se pomenuti kupio, već zato što će nakon tog izlaska nastupiti opšte pretumbavanje u ceni intel i starijih ryzen platformi,
tako da će moći da kupi daleko moćniji komp nego sada, za iste pare.
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih vas da pisete konkretne predloge za komponente(matična, procesor, ram, sdd, grafika, napajanje i kućište. Može i AMD, pa ćemo da vidimo...Možda ga ubedim/te da kupi AMD...
Pa dobio je konkretne predloge, kada bi imao i konkretnu cenu u vidu bilo bi lakše. "Imam toliko i toliko para, šta za te pare" i gotovo.
 
pa ima budzet - ne veci od 500e.... nema smisla cekati bilo sta. padace cene svakako ali nece jos mesec-dva a neverujem da ce klinac hteti da ceka 2 meseca komp da bi keva i cale ustedeli 50e ;D
 
Hteo bih da iskoristim ovu temu,da ne otvaram novu,posto je pitanje isto!Citam vec danima razne teme i preporuke sta je najbolje uzeti od hardvera,sklopio sam neku konfiguraciju za koju bi mi trebalo vase misljenje dali nesto menjati za jeftinije ili skuplje!

1.MATICNA:ASRock B450M Steel Legend
2.CPU:Ryzen 3600
3.RAM-DDR4 2x8GB 3200MHz CL16 GeIL EVO FORZA RED
Posto trenutno imam mix Ram memorije,jedan od 8GB Crucial CL15 2133Mhz i Patriot od 4GB CL15 2400MHz!Dali je uopste potrebno menjati ovo zarad perfomansi?
4.SSD-Postoje dve varijante o kojima sam razmisljao
SSD SATA3 250GB Samsung 860 EVO V-NAND ili SSD M.2 250GB Samsung 970 EVO PLUS V-NAND NVMe
5.GRAFIKA-Prelazak sa 1060 3GB na 1660(Ti) za 1080p igranje...koliko je isplativo?
6.NAPAJANJE:Trenutno imam CHIEFTEC CTB 650W napajanje,ali vec ima oko 5 godina!Ne znam koliko je pametno ostati na njemu i koliki je radni vek napajanja pre nego sto napravi neki karambol!

To je otprilike to,ali jos da napomenem da ne planiram nikakav OC!Svaki savet dobrodosao!
 
Poslednja izmena:
- Imas bolje ploce u tom rangu, MSI Tomahawk i Mortar npr
- Upitno je koliko je sad 3600 isplativiji u odnosu na 2600, 215 na prema 125e su cene trenutno.
- Ne znam konkretno koja je cena tog rama, ali ovaj sto imas definitivno trebas da menjas
- Imas A-DATA NVME za dosta manje para od 970 evo, a nije mnogo sporiji - Adata ASX8200NP
- Sa 1060 na 1660/1660ti nije isplativo. Ako prelazis na jace, predji na polovnu 1070 npr.
- Ako nisi imao nekih problema sa napajanjem, verovatno nema potrebe da ga menjas, ali nije na odmet. Racunaj da ces neku paru dobiti i za njega, pa vidi kolko treba da dodas. Mislim kad vec uzimas sve novo...
 
Poslednja izmena:
Problem #1, moraćeš da sečekaiš i proveriš BIOS za tu i druge ploče sa 400 chipsetom. izgleda da baš niko nema dobar ili uopšte upotrebljiv BIOS za Ryzen 3000.
Samsung 970 EVO PLUS ako ti se baš plaća za njega, sigurno bolji, brži i zgodniji za upotrebu.
Ja bih zadržao taj Chieftec ako sada dobro radi, mrcina je to, imam još stariji i ništa mu ne fali izuzev što sam promenio ventilator pre 2 -3 godine.
 
Poslednja izmena:
@rev
Odlicno,odlucio se za MSI Tomahawk i A-Data SSD(lepo ga hvale na netu),a duplo jeftiniji!Vec godinama drljam na HDD-u tako da ce prelazak biti osvezenje!Hvala za predlog!

@CountMike
Odlucio sam da za sada ostanem na "mrcini":DSvidja mi se sto MSI ima ono dugme za flash Bios-a,to je za mene IT neznalicu,olaksavajuca okolnost!
Hvala za ogromnu pomoc!
 
Dobro ja da ima BIOS bar za početak, biće verovatno sve bolji. Nije nimalo loš taj minobacač. Pohvale i za A-data SSD. Neznam samo za tu memoriju koju imaš, ne valja takva mešavina,izgubićeš dosta performansi a upitna je kompatibilnost.
 
^
To je problem kada nisam znao sta treba kupiti,pa sam uzimao sta sam stigao,a to ide jos od DDR2 memorije!Sada mi je ostao da izaberem jos ram i da zaokruzim pricu!
 
Ja sam uvek najbolje prolazio sa Kingston memorijom na svim AMD sistemima. Evo i sad a 3600 radi odlično. Kažu da je to best buy za Ryzen3.
 
I ja sam bas izabrao Predatora na 3200MHz,a nisam gledao u tvoju konfiguraciju!:):D.Samo si potvrdio da mi izbor nije bio los!Mislim da je sada sve upakovano kako treba,a sutra se porucuje!Hvala jos jednom za pomoc:wave:i!
 
I ja sam uzeo Tomahawk, 2x 8gb ddr4 predatora 3000(cl15), neko seasonic napajanje, 1060 6gb, sad samo cekam jos 7 dana da zavrsim neke obaveze pa da vidim dal cu davati 100e vise za 3600... mada ne verujem. Sve sam spakovao u kuciste i vratio u kitiju dok ne stigne procesor, kod nas u radnjama je vec izasao i cena je oko 26.000 dal ga ima na stanju ili ne nemam pojma saznacu za 7 dana. Mada opet ne daje mi se toliko para. Videcu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesto razmisljam dali da uzmem 2600,a ostatak da ulozim u RTX 2060!Kazu da je razlika 10-15%, a opet sa druge strane je novija tehnologija!Sto vise razmisljam sve manje znam sta hocu!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno