Šta je novo?

Nov komp, a kvari se ko stari

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Kupio sam nov komp u emiju pre mesec dana i vec mi ide na zivce.
r5 2600
rx 570
adata ssd 240 gb
ploca b450
napajanje 600 w.

Ne znam sad sve napamet.

Pocelo je prvo da se desva da neki kuler sam od sebe lrene da se vrti nenormalno, cuje se kao traktor da radi. Tako se pali par puta dnevno na idle. I tako pici par sekundi i nosta. Temperature ok, kad radim nesto zahtevno nista se ne desava, ne cuju se kuleri. Al eto sam od sebe ludi...

To sam ignorisao ali dosla je druga stvar.

Ceo komp je zakucao. Ja ga ugasim na dugme, upalim ga a on stoji na logu biosa duze vreme i izbaci mi da nema operativnog sistema. Ja u bios kad ono nema harda uopste. Ja otvorim komp, prodrmam sata kabl. Nista. Opet otvorim i promenim ulaz na ploci i on proradi. Kad posle par dana opet, zakuca, ja promenim ulaz na treci pn opet radi. I sta sad ja da uradim? Zeza me lepo... Moram svaki drugi dan da otvaram komp...
 
Imas zadnji bios za maticnu?

TuturuTu on rmn7
 
Ne znam, kako to da proverim?
 
Udjes u bios i na prvom screen-u ti pise koja je verzija instalirana.
Pogledas model maticne i proveris na sajtu proizvodjaca koji je zadnji bios za nju i uporedis.

Bilo je ranije reci da su ventovi ludeli zbog bagova u biosu + ostalo.

TuturuTu on rmn7
 
Ja sam isti problem rešio promenom sata kablova.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ti Adata SSD hard diskovi hoće da zveknu.
Proveri da nije do njega. Već sam se susretao sa takvim slučajevima.
 
Ako ti se to desava da ti ploca ne vidi ssd ili dize sistem po nekoliko minuta hoce da bude do samog diska. Probaj da zamenis kabel ako ti se isto desava probaj sa drugim hardom pa vidi kako se ponasa.
 
Imam dva harda, drugi radi normalno, a kad zamenim sata kabl onda prepoyna ssd. Ali opet yabaguje pa opet moram da menjam kabl
 
Promeni oba kabla, to je bar jeftino.
 
Može se desiti da ti sata portovi na ploči imaju lufta pa se izgubi kontakt sa kablom zato ih valja promenuti i malo ih ono "zaokreni - zavrni - prelomi" ne znam trenutno bolje reči.... da pritisnu - napnu da bude pod pritiskom... port na ploči da bi ti kontakt bio bolji.
 
Nazad
Vrh Dno