Šta je novo?

Dilema

GR-44

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2007
Poruke
632
Poena
370
Listajuci sam se odlucio za ssd kingston suv500
E sad mi treba vasa pomoc...

Generalno nemam neki poseban cilj, bukvalno cisto da ga upgrade malo i osvezim..
Komp se koristi vrlo malo za bas osnovno, surf, office i ugl nezahtevne stvari. Stim sto sad imam ideju da cu ponekad upaliti po neku dotu, mooozda instalirati po neku igricu, ugl stariju, da me mine zelja.

E sad kad sam usmerio...
Dilema je sledeca, da li uzeti suv500 240gb
Gde zelim da instaliram win 10 i win xp(cale :D)
Sto bi bilo oko 4700

Ili uzeti 120gb za 3200 i uzeti jos 4gb rama ako nadjem do 2000?
Da li ce se to osetiti u fluidnosti?
Msm sad je poceo da brljavi malo, al dobro, vec ce biti bolje kad osvezim sistem..

Inace konf je
AM3+ M5A97 r2.0
Amd athlon II x3 450/3.2
Amd radeon 7770 hd powercolor 1gb
Seagate baracuda 7200 500gb
Ram kingston 1600mhz 4gb cl9

I da li uz ovaj moj ram moze npr ovo https://bit.ly/2IZP9E4

Sta bi vi pre uradili (osim sto bi kupili novi komp :D)
Izvinjavam se ako nije ovde mesto. Nije ni sta kupiti, nije ni za ram memoriju, primarno je oko ssd, pa se nadam da je kvde ok
 
Poslednja izmena:
Veci ssd je 1. onda pod 2 jos rama, do 8GB, a nema potrebe preko 16GB ni za sta kucno.

Ako ti je konfiguracija ovo pod "moja masina" onda obavezno novi komp. :d
 
nije više dovoljno 128gb ssd.
Jeste da imaš dodatni hdd, ali opet ćeš sigurno želeti igru da instaliraš na ssd. Ja trenutno imam 256gb ssd i instaliran samo pubg. Ako instaliram bilo koju drugu igru na granici sam. Hteo da probam cod black ops i nisam imao mesta, a nije mi se brisao pubg samo da bih pikao nekoliko partija.

Instalacije programa neću ni pominjati koliko je to beznačajno.
 
Hvala ljudi. Gledam i sad koliko mi je na toj particiji za sistem i na 100gb sam npr, i znam da ce brzo postati knap, i bukvalno jednu igricu i kraj....ako i to stane.

Tako da definitivno samo ssd 240,50gb sad pa posle mozda 4gb :)

A masina nije iz moja konf :D :D

Samo jos da vidim koji ssd do 4500 :D
 
Nazad
Vrh Dno