Šta je novo?

Čišćenje zaštitne maske za telefon

Vladimir2101

Poštovan
Učlanjen(a)
01.01.2018
Poruke
759
Poena
80
Pozdrav,ne znam gde da postavim ovu temu pa sam odlučio ovde. Ukoliko je pogrešno,molim moderatore da se ne ljute,kao i ostale članove :)
Imam Nillkin Frost masku za Pocophone F1. Hteo bih malo da je očistim sa zadnje strane ali ne znam kako. Uzeo sam cetkicu za zube,trljao ispod vode,medjutim nisam nesto zadovoljan. Ako imate kakve predloge,pišite. Hvala jos jednom

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Koja prljavština je u pitanju, uobičajeno (znoj sa ruku masnoća i prašina) ili nešto drugo? Obična soda bikarbona rastvorena u vodi bi trebala lepo da posluži. U kombinaciji sa 3% hidrogen peroksidom je još bolja. Možeš probati i sa alkoholom, sredstvima za posudje i sa bilo čim drugim za šta si siguran da ne rastvara materijal same maske.
 
Koja prljavština je u pitanju, uobičajeno (znoj sa ruku masnoća i prašina) ili nešto drugo? Obična soda bikarbona rastvorena u vodi bi trebala lepo da posluži. U kombinaciji sa 3% hidrogen peroksidom je još bolja. Možeš probati i sa alkoholom, sredstvima za posudje i sa bilo čim drugim za šta si siguran da ne rastvara materijal same maske.
Nisam naveo pardon. Tako je,znoj sa ruku i ostale masnoće. Probaću ovo,smem sa četkicom da trljam u tom rastvoru?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Šta fali običnom sapunu, ili deterdžentu za pranje sudova, uz toplu vodu, naravno?
Pozdrav

Sent from my F5122 using Tapatalk
 
Šta fali običnom sapunu, ili deterdžentu za pranje sudova, uz toplu vodu, naravno?
Pozdrav

Sent from my F5122 using Tapatalk
Ništa ne fali,nisam ni rekao da fali. Nisam to probao uopšte,ali probaću svakako sa deterdžentom.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Maska je kao nova,koristio sam deterdzent. Hvala kolege :)
cc5f07a2447fc428959e1a83093d1abd.jpg


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Hajde da dodam nesto, mozda nekome bude od koristi - medicinski benzin je odlican za skidanje raznih stvari, a brzo ispari i ne ostavlja tragove. Kupuje se u apotekama.
 
Kako se pere sa medicinskim benzinom? Samo ga rastvorim sa vodom i posle normalno izribam?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ne bih u ovom slucaju koristio med. benzin, on je previse agresivan i postoji sansa da osteti masku (mozda da izbledi gumu i sl.). Odlican je, ali nije bas za te malo finije stvari, po mom misljenju. Ja ga koristim za ciscenje metalnih povrsina (skida idealno pastu sa hladnjaka i procesora), za masku bih koristio alkohol. Za ciscenje ekrana koristim razblazeni alkohol i mikrofiber krpicu.
Postoji u DM-u Topy sprej uz koji se dobija krpica, dobra stvar.
 
Ja u kući uvek imam kilogram limuntusa, kilogram sode bikarbone i po litru čistog alkohola i med. benzina. Sve zavisi od materijala koji se čisti i situacije, ali rešava gomilu toga a i mnogo je jeftinije.

Onda sigurno imas neki recept od ciscenja pozutele plastike? Cini mi se da sam citao da ide limuntus, ili visokoprocentni hidrogen, pa se posle nanosenja pokrije celofanom da stoji, tako nesto. Treba mi, a nisam mogao da nadjem pravi nacin.
 
Ne znam gde da postavim pitanje, da li neko može da mi kaže da li je moguće foliju sa ekrana telefona koja je skinuta sama od sebe tj. od korišćenja, moguće li je ponovo postaviti da ostane fiksirana ili ne?

Radi se običnom telefonu, ima li tu neke magije ili mora da se traži nova?
 
Izguglaj glue screen protector pa vidi šta se koristi, verovatno neki silikonski lepak. Ne dobijaš ništa sa tim, kad nabaviš lepak dolazi sledeći problem, folija mora biti perfektno čista i ravna...
Koliko će te koštati vremena i novaca, i to sa neizvesnim ishodom?
 
Nazad
Vrh Dno