Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Čekao sam da mi i zvanično bude obrađena transakcija na računu, pa da mogu da kažem. Definitivno mi je Glovo kurir ukrao tri stavke iz Maxija vredne oko 1200din. Pratio sam ga na mapi, negde je skretao u povratku iz prodavnice, zadržao se tu oko 5-6min, vrv da ispretura kese. Nisu me zvali iz Maxija sa me obaveste da nekog artikla nema, što obično urade u takvim situacijama.
 
Mozda ali glovo kurir nekad nosi 2+ narudzbine i sasvim je normalno da promeni rutu i nekom preda nesto.....

Inace sad mi stogao email za glovo prime:
Obaveštavamo vas da se cena pretplate menja sa 07.10.2021 na 499 RSD mesečno.

Bicu iskren ne znam kako su zamislili da free dostava funkcinise sa 249din bese li, ali morali su znati gde se upustaju a ne nakon 3 nedelje da dignu cenu
 
Ma ja sam 99.9% ubeđen da je ukrao, sad kad vratim film - svaki put bi me zvali iz Maksija ili Idee ako nema nečega na stanju. A ovde nije bilo čak tri stvari na stanju.... I to mufljuz nije uzeo jeftine stvari, nego skupu pastu za zube, skup sladoled, itd.
 
zovu te iz maksija i iz idee kada poručiš direktno od njih, ili te zovu i kada poručiš preko glova?
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Preko Glova kad poručim, uvek zovu ako nema nečeg da stanju da bi pitali da li želim neku zamenu.
 
I šta, ne mogu da mu uđu u trag?
2. Ne može da se pogleda u kesu da li je sve tu kad donese?
 
Pa gle, nije mi se dešavalo ranije, tako da nisam proveravao.

Ako naručiš dve kese pune sitnica, nema šanse da proveriš sve.
 
@Exodusbgd Kada dobiješ onaj drugi mejl nakon što je narudžbina završena, u njemu piše finalni iznos koji će biti naplaćen sa kartice. Pa da znaš za ubuduće da nema šta da čekaš da se proknjiži, jer u tom drugom mejlu ti piše tačno koliko će se proknjižiti. Ista stvar se desila meni sa Maxijem pre neki dan, samo što ja čim sam video u tom mejlu da iznos nije umanjen, odmah sam pisao podršci i dobio sam Glovo kredit u iznosu razlike + dodatnih 220 dinara, kao jer sam imao neprijatno iskustvo, što stvarno nisam očekivao i nema mi mnogo smisla da tako dele taj bonus, ne verujem da će uvek tako biti, posebno što u Maxiju često nema na stanju nekih proizvoda koji nisu najpopularniji.

U svakom slučaju, u normalnim okolnostima bi trebalo da se uvek smanji iznos za artikle koji nedostaju, tako što dostavljač upiše finalnu cenu narudžbine, a na spisku ostanu i dalje artikli kojih nema, ali bitna je konačna cena ispod. I uvek mi je tako bilo, osim sad pre nekoliko dana kada mi se prvi put desilo da se nije smanjio iznos, možda je dostavljač zaboravio da upiše novi iznos? Ali svakako u tom završnom mejlu treba da imaš i fotografiju fiskalnog računa koji je slikao dostavljač neposredno nakon kupovine, pa tako možeš odmah da vidiš šta nedostaje. Istu tu fotografiju fiskalnog računa koristi i podrška da proveri i potvrdi razliku u naplaćenom iznosu. Mislim da zato nije kasno da se žališ na tu porudžbinu, dok god i dalje postoji fotografija fiskalnog računa i narudžbina u sistemu sa iznosom koji je veći od slikanog računa.
 
Evo sad gledam fotografiju računa, na računu ima tih stavki koje meni nisu isporučene.
 
Onda definitivno izgleda da ti je ukradeno, samo je pitanje da li je dostavljač ukrao ili je prosto nekom pre tebe dostavio jednu kesu viška (tvoju kesu), a taj neko se nije žalio što je dobio besplatan sladoled, pastu za zube itd. Ja sam pre Glova jednom dobio dve kese pune krompira i paprika iz Maxija, a nisam ja to naručio, pa sam zvao da odnesu. :) A nekoliko puta mi nisu doneli neku kesu, par puta je ostala u kombiju i odneta nekom drugom, a jednom je ostala skroz u magacinu. Ali mislim da sad ne možeš da nadoknadiš to preko podrške, jer je na računu sve ispravno. :(
 
Poslednja izmena:
Nije fora :)
 

Prilozi

  • 213397E4-164C-4666-9B2A-472EAC13876B.png
    213397E4-164C-4666-9B2A-472EAC13876B.png
    171.5 KB · Pregleda: 190
Svakakvih budalaština ima - jedno jutro su mi u 9:30 naplatili tih nekih 75 din doplate za noćnu tarifu?!?
 
Glovo mi je oduvek išao na živce, a danas sam konačno shvatio koliko je stari Donesi svetlosnim godinama ispred, kao i Wolt.

Naručim iz restorana, pite me hoću li Prime mesec dana džabe, reko ajde da probam. U potvrdi narudžbine pisalo mi XXX dinara, a sa kartice odmah naplaćeno XXX+119,99 dinara. Znači, naplaćena dostava, iako treba da je džabe zbog Primea. Dobro, reko, ajde da reklamiram... I vidim da interaktivna korisnička podrška praktično ne postoji! Nudi mi samo da biram u menijima da l' je ovo problem, ili ono, prefabrikovani odgovori, ništa nema veze s onim što hoću da reklamiram, nema chata nikakvog. Tek na webu uspem da nađem mejl, na koji ću, kako kažu, dobiti odgovor za najkasnije 8 dana. Ne znam da li je sve ovo zato što je danas nedelja, tek - Woltova podrška je zakon za ovo. Kad god sam imao problem sa Woltom (a NIKAD nije bilo problema sa naplatom, već samo grešaka koje su napravili restorani), uvek je bila na raspolaganju osoba preko chata i sve je bivalo rešeno u roku od sat vremena najviše. A Glovo - raspad.
 
Kad se registrujes na Glovo prime jasno pise da se nekad naplacuje dodatno za neke uslove ja inace nisam platio to dodatni nikad... pise i da je minimum narudzba 500din
Takodje pise da neki restorani ne koriste glovo korure i tu lepo pre narucivanja pise da ce biti naplaceno, mada ima neko koriste svoje kurire i glovo prime vazi i za njih zasto ne znam ali ok

Takodje ja sam 1-2 ma problem i javili su mi se odma na chatu ima mesec dana ne znam jel sistem menjat
 
I vidim da interaktivna korisnička podrška praktično ne postoji! Nudi mi samo da biram u menijima da l' je ovo problem, ili ono, prefabrikovani odgovori, ništa nema veze s onim što hoću da reklamiram, nema chata nikakvog.
Ima interaktivna podrška, trebalo je samo da izabereš bilo koju opciju koja je najbliža tvom problemu i javio bi ti se agent na četu kome napišeš u čemu je problem. Nije uopšte toliko bitno da ubodeš tačan razlog od tih ponuđenih.
 
Dal restorani koji su vrsili sopstvenu dostavu na donesi.com sad pod Glovo i dalje rade sopstvenu dostavu (besplatna posle odredjenog iznosa) ili sve mora preko glovo kurira sad pa se uvek placa?
 
Jedan koji ja koristim i posle prelaska radi sopstvenu dostavu.
 
Glovo je đubre bar do sada. Prvo nije kucao onaj bonus 650 dinara za prelazak sa Donesi kad kliknem na link, i danima mi nije ni učitavala se aplikacija, dok nije istekao rok. Uz to u prenosu podataka iz profila konstantno mi vraća broj telefona kao da sam iz Španije. Dam im keca na Play Store, isti dan me zove neko iz podrške i ručno unosi 650 dinara, uz izvinjenje. Sada opet svaki put kad kliknem kod iz maila neće da učita u aplikaciji nego mora da se prekucava. Jedina pozitivna stvar je što mi je 650 dodato na stanje, a onda su svima koji su imali problem dali kod za 750 dinara, tako da sam dobio duplo... Danas dobijem promo za naručivanje iz radnje - ne može ni ručno da se ukuca.
A u aplikaciji konstantno haos - stoji cijena za porciju, kliknem, a tamo ne može da se bira veličina nego samo klik na veliku, što je 50% više, znači nemoguće naručiti "normalnu"... U drugom restoranu promocija 1+1, za jelo koje ima salate i soseve da se bira... Ali kad klikneš 1+1 ne postoji opcija da biraš ni da vidiš šta će poslati... Kapiram da može biti i do samih objekata, ne znam ko unosi u sistem, ali je poražavajuće.
 
Pa restorani sami unese sta imas da kliknes i kako, kontam da jos nisu upoznati sa sistemom, ja se ne bi bunio za bagove da mi daju 5-6eur tako da su tu ispali korektni.......
 
Dakle od 3 porudžbine, problem sam imao sa 2. Prvu sam već podelio ovde, kad je izostala porcija hrane.
Dobio sam promo kod za prvu narudžbinu iz Idee. Aj što nije dostavljeno pola naručenog, to ide Idei na dušu, nego mi nisu umanjili iznos za promo kod. Realno, naručujem iz Idee direktno redovno, ovo sam poručio tek da iskoristim popust i epilog je da su me izradili vrhunski. Fool me once, shame on you. Fool me twice... (smajli sa magarećim ušima)
 
promo kredit mislis? on se skida automatcki kod sledece kupovine, eto i ja sam danas imao lose iskustvo ali problem je do restorana, razumem da su neki sad presli na njihov sistem ali iskren da budem i ranije je donesi mahom imao problema sa restoranima ali eto nije bile tema da se pljuje jer kad je domace onda mora da se cuti ili si izdajnik

naravno u pitanju je nov kineski restoran i o njima uvek lose iskstvo u NS nema trenutno ni jedan da vredi 5 para koliko su losi i sa kvalitet i sa neodgovornoscu, u pitanju je zlatni stapic prihvate narudzbinu is ok kao njihova siporuka i jos je uvrscen u prime free, moguce da nisu imali nesto ili kad su videli da im isporuka nije upacena da su jednosavno ignorisali narudzbinu

kontaktirom glovo nakon 2h cekanja oni pozovu restoran kazu da su mi odbili porudzbinu ali da me nisu obavestili sto nikako nije smelo da se desi, takod a su mi refundirali +200din kredita, sad da se zalim na njih ok ali je realnost takva kakav jesta restorani kineske hrane su dno dna, mada ima i nasih koji su losi koliko oces
 
Sve je to ok dok isprave, ja sam bad dosta i njih i wolt i donesi koristio i sad mi otekako smeta sto botovi i vlast pljuju glovo 100x (ima sad na b92 clanak starsno e stao botovi rade tamo i koliko lazu), 90% preblema je na restoranima usluga 0 klopa -100
zato sam i ovde rekao preporucite ako sme restorane i jela ja sam iz NS i jako sam nezadovoljan ponudom! na kraju se sve svede na 5-6 jela i 3-4 restorana, za jedan NS je to NEDOPSUTIVO za mene mozda za vecinu nije ako ih viudjam da svaki dan jedu spalcine od pizze i pljeske koje su dno dna a o kvalitetu bureka tek ne zelim da govorim koje su tu zlo is otrov u vidi sira prodaje

eto danas sam dobio pokvarenu supu iz promenade i sta sad da krivim glovo .... supa kisela ko zlo neko ce kazat nemoj posle podne narucivat supu

na donesi je bilo jedino da napljujes restoran (ocenom) pa ti ne objave ako to uradis 2-3x a i ni jedan restoran tamo nije me kontaktirao osim jednom, glovo i wolt drukcije resavaju da prijave posalju restoranu i sa njima pokusavaju da rese ali kako resit kad se kod nas isti bahate oduvek i prodaju smece naveliko sto lose placeni radnici sto gazde glupe
 
Poslednja izmena:
Danas lose iskustvo sa Honk Kong restoranom, narucim za ~800din glovo prime je aktivan i pise lepo -260din promo cod za dostavu, zove restoran ako nije im jasno posto su tek krenuli da rade sa njima dal je placeno sa karticom, kazem jeste, pitaju za dostavu kazem placa glovo promo codom ok sve, naravno isporuka je njihova i stize sve osim supe, kontam da su namerno izostavili da bi se uklopili u ceni
Ako rade preko glova mogli su do detaljno procitaju ugovor sa njima ali da sibicare i verovatno namerno ne posalju sve, iako su im porcije skupe, lose i male gde itekako rade na debeloj zaradi........

PS: da ne bude zabune restorani koji imaju xxx ocena uglavnom je to sto je, i ne prave greske a ja volim da probam uvek nesto novo i to su vecinom losa iskustva kao ovo
 
Obratite paznju na Burrito madre restoran u Delta City-ju. Drugi put se desava meni i kolegama na poslu da jelo bude bez GLAVNOG sastojka - narucili smo piletinu, bilo je svega osim piletine, drugi put narucili vegetarijanski burito sa pecurkama, bilo je svega osim pecuraka. Prekipelo mi je i kontaktirao sam podrsku i preljubazna devojka mi je vratila novac od porudzbine u vidu kredita. Nisam odgovarao neko vreme na poruku na cetu i odmah me je pozvala sto je malo popravilo misljenje o samom ophodjenju prema korisnicima.
 
na Woltu minimalni iznos za sve narudzbine je 500 dinara...To nisam primetio ranije....
I to mi se sada bas i ne dopada iz prostog razloga sto nije realno da svrstaju u isti koš npr. pekaru i restoran.
Za restoran je ok tih 500 , ali za pekaru je mnogo.
 
Nazad
Vrh Dno