Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Naravno da Wolt ima veze - restoran nema nikakvog dodira sa korisnikom kada se poruči preko Wolta. Wolt organizuje podršku, dostavu i bilo šta što je potrebno da hrana stigne do krajnjeg korisnika, reši bilo kakav nesporazum ili problem.
E sad, u većini slučajeva u restoranima rade ljudi koji razumeju ugostiteljstvo i koji žele da mušterija bude zadovoljna. U nemalom broju slučajeva se dešavalo da se ne može naći zajednički jezik sa restoranom za neku primedbu (uglavnom validnu, nekad i ne), i tu Wolt po pravilu reaguje i na svoju štetu, samo da bi korisničko iskustvo bilo pozitivno.
Sutra možda nećeš iz tog restorana da poručiš, ali treba da ti je Wolt primarna platforma.
 
To je glupo, nema Wolt nista sa tim valjda, nego sam restoran.
Ne verujem da se slabo ocenjen restoran cimao i obavestio sve restorane e ako on naruci posaljite mu to i to i uz to u kutijici wolta ;) Ocene idu od 1 do 5 amajlija ali izgleda da su to preneli na ocene od 5 do 10 jer valjda bolje zvuci 9,2 od 10 nego 4,6 ld 5 ;(
 
Naravno da Wolt ima veze - restoran nema nikakvog dodira sa korisnikom kada se poruči preko Wolta. Wolt organizuje podršku, dostavu i bilo šta što je potrebno da hrana stigne do krajnjeg korisnika, reši bilo kakav nesporazum ili problem.
Ti kad ocenjujes neki restoran, ocenjujes bas to - restoran. Ne korisnicku podrsku, dostavu ili sta vec, nego hranu koju si narucio. Wolt nema nista s tim. Tako je bilo na donesi. I nije me niko na donesi smarao kad ostavim losu ocenu, niti su pokusavali da me "potkupe" tako sto ce mi poslati pivo uz sledecu narudzbinu, sto i ne treba da bude njihov posao.
Ovako su ocene beskorisne, svima su napucane, sto nije realno. Kontam da je dobro sa biznis strane - neko nece poruciti hranu ako vidi da restoran ima ocenu 7 npr, ali kad svi imaju 9+ onda nema tog problema. Za kranjeg korisnika ovo nije dobro.
Na donesi si mogao da vidis brdo restorana sa losijim ocenama, ili onda udjes u komentare pa procitas sta tacno ne valja..
 
Vidim da nisi koristio Wolt - ima veze jer Wolt nije prosta platforma za oglašavanje restorana, već drži sve osim samog pripremanja hrane.
Da, Wolt nema veze sa hranom, ali ako je loše oceniš - ponudiće se da ispeglaju stvar koliko god je moguće, i kao što rekoh neretko na svoju štetu.
Jednostavno, ne možeš da uporediš donesi sa woltom jer im je samo osnova biznisa ista, a to je dostava hrane. Wolt je to podigao na mnogo viši nivo, i tek kada je wolt uzeo ogroman deo donesi kolača u beogradu, tada je donesi počeo da menja neke stvari. Da uvodi donesi dostavu, da podršku poboljša, da ubaci novu aplikaciju i sajt, itd.
Mislim, sa jedne strane imaš fokus na korisničko iskustvo od trenutka kada upališ aplikaciju, a sa druge samo dostavu.

plus da ne pominjem kako je donesi uzimao pare od restorana da im obriše lošu ocenu.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Sto se tice ocena ne znam sta da mislim, na donesi se desavalo da ne uzimam od lose ocenjenog restorana pa uzmem od istog sa glova i on bude odlican... a restorani sa ok ocenom kojeg sa teskim smecem kao pljeskace koje su relativno lose imaju ocene iznad 4.6 smesno
LJuid ili su navikli da jedu smece pa njih 100 preklopi par realnih nema druge a iz restorana koji ne prodaju smece narucuju specijalna kategorija koja za sitnicu daje jako lose ocene

Tako da ni sistem koji je donesi imao nije bio OK nikako, samo vidite mesta sa kojih se najvise porucju pre svega pizze i pljeskavice vecina njih je OCAJNO pizza u NS normalna nema da se kupi i 99% onog sa OK ocenom je tesko djubre koje ne treba jesti ne zabadava na primer

Inace i wolt o glovo su mi brzo refundirali hranu koja je bila prosuta, donesi takodje jednom ali posle su zakomplikovali reklamacije

Neko rece kako mu se svidja dostava koje rade restorani, platim 220-300din a ne znam kad stize, smesno ..... glovo i wolt dostava je 10x bolja tacno znas kad stize + je daleko povoljnija pa i duplo !!
 
Vidim da nisi koristio Wolt - ima veze jer Wolt nije prosta platforma za oglašavanje restorana, već drži sve osim samog pripremanja hrane.
Da, Wolt nema veze sa hranom, ali ako je loše oceniš - ponudiće se da ispeglaju stvar koliko god je moguće, i kao što rekoh neretko na svoju štetu.
Jednostavno, ne možeš da uporediš donesi sa woltom jer im je samo osnova biznisa ista, a to je dostava hrane. Wolt je to podigao na mnogo viši nivo, i tek kada je wolt uzeo ogroman deo donesi kolača u beogradu, tada je donesi počeo da menja neke stvari. Da uvodi donesi dostavu, da podršku poboljša, da ubaci novu aplikaciju i sajt, itd.
Mislim, sa jedne strane imaš fokus na korisničko iskustvo od trenutka kada upališ aplikaciju, a sa druge samo dostavu.

plus da ne pominjem kako je donesi uzimao pare od restorana da im obriše lošu ocenu.
I ja bih da potvrdim ovu priču, jednom se desilo da smo pronašli dlaku u nekom jelu, prilikom ocenjivanja smo napomenuli to, odmah su nas kontaktirali iz Wolta, rekli da će skrenuti pažnju navedenom restoranu i dali nam neki vaučer za sledeću narudžbu.
 
Ja sam bio izuzetno zadovoljan sa Donesi platformom i bas bezveze sto su je prodali....
Testirao sam u prethodnih 10-ak dana taj Glovo, napravio 2 porudzbenice, obe kasnile po sat i po...Tako da vise nikad nista preko njih...Cak sam obrisao i aplikaciju , ne zanimaju me vise.
Na kraju sam se odlucio da pokusam da vidim kako funkcionise Wolt i na moje prijatno iznenadjenje...
Sve je stiglo , i naravno u dogovorenom roku... Cetri puta sam vec preko Wolta narucivao i sve ok ali eto desilo se pre neko vece ,
da ovi iz restorana imali verovatno neku guzvu pa u palacinku nisu stavili sve ono sto je bilo naruceno od dodataka...
Kontaktirao odmah Wolt podrsku preko Chat-a , i neka zena mi izdala vaucer u tom iznosu - tih dodataka koji nisu stavljeni a naplaceni su...
Tako da su ispali skroz korektni i nastavicu i dalje preko njih da narucujem hranu. :)
Jedina mana Wolta je relativno suzen izbor restorana , nemaju bas toliko ogromnu ponudu objekata kao sto je to bilo na Donesi , ali sam cuo da rade na prosirenju ponude.
 
Ja sam sa Woltom prezadovoljan, jeste da sam ograničen na manji izbor, ali kada pronađem nešto da valja uglavnom se toga i držim, nisam zavisan od širokog izbora. A Glovo bukvalno ne bih koristio ni da umirem od gladi a napolju su zombiji, jer toliko agresivan i iritantna marketing bukvalno ne pamtim, mislim da imam anksioznost od poemna reči Glovo...

Mislim da je Ajs dobro objasnio

 
@nightshadow
Mora da paze koje restorane imaju u ponudi.
Zamisli neki loš restoran im otruje par korisnika, sigurno bi se to odrazilo i na poslovanje Wolta.

Ja koristim Wolt i prezadovoljan sam do sad.
 
Testirao sam u prethodnih 10-ak dana taj Glovo, napravio 2 porudzbenice, obe kasnile po sat i po...Tako da vise nikad nista preko njih...Cak sam obrisao i aplikaciju , ne zanimaju me vise.
Oba restorana iz kojih si naručio imaju sopstvenu dostavu i to možeš da vidiš po ovom tekstu koji ti piše kad otvoriš stranicu restorana:
1631977952021.png
To što ti se desilo najverovatnije nema veze sa Glovom i isto bi se desilo da je bio Donesi. Jedino mi pada na pamet da način na koji Glovo prosleđuje narudžbine restoranima sa sopstvenom dostavom je lošiji/sporiji ili drugačiji u smislu da se radnici u restoranu nisu uhodali ili nisu ni videli obaveštenje jer nije dobro odrađeno. Ali da si naručio iz bilo kog restorana sa Glovo dostavom, nemoguće bi bilo da narudžbina kasni sat i po, najviše može da kasni npr. 10-15 minuta, a to se retko dešava i najčešće je do restorana, gužve ili ako dostavljač nosi više od jedne narudžbine, pa prvo svrati kod nekog ko nisi ti, ali to nije sat i po, nego 10-ak minuta.
 
Ne, nije tako bilo..Sada cu ti objasniti situaciju...
Glovo je iskreno katastrofa po svemu do sada prikazanom, pricao sam bas sa vlasnicima dva veoma posecena objekta pre neki dan ,
i obojica su mi rekli da su jako nezadovoljni , kao i da ce uskoro prekinuti saradnju sa njima.
Oba puta sam porucio u objektima koji su mi na 1km udaljeni od moje kuce , i oba puta je dostava trajala po sat i po, iako je bilo napisano da ce doneti za 35-40 minuta!
Bruka i sramota, pritom podrska im je iz Sarajeva...To tek da ne spominjem...Kako neko iz Sarajeva moze da resi problem koji je u Beogradu , kada ne znaju ni ulice niti ista?
I naravno da od te podrske nema vajde...nista nisu pomogli tada, u oba slucaja.
Bili su mi njihovi kuriri tj. vozaci bas iz Glovo, i to oba puta! Dakle ne rade za te objekte tj. restorane iz kojih sam porucivao hranu!
Problem generalno nije uopste vezan za sam restoran, vec iskljucivo za platformu...primetih da dosta toga loseg potice upravo iz lose odradjene aplikacije...
Bas mi rece taj jedan Glovo vozac ''Pa mene su sa kraja Zemuna poslali ovde kod tebe.'' , a ja na skroz drugom delu grada...
a onda biser jos veci nastaje kada ih pratim po onim uzivo mapama kako se krecu...
Ti njihovi kuriri se uopste ne snalaze...kao da su dosli iz Kazahstana...pa su prvi put u Beogradu...
vidim ih na mapi kako lutaju po ko zna koliko minuta tu po kraju , ne znaju gde da skrenu...cemu im sluzi onda taj GPS uopste?
Kako su oni momci sa Donesi com znali svaki put da nadju adresu bez ikakvih problema i u 99% slucajeva nisu ni minut kasnili...? Jasno je kakav je nivo Glova trenutni...
Iskreno,dao sam im losu ocenu oba puta , i obrisao aplikaciju, oni mene vise ne zanimaju..a tebi ako odgovaraju ti slobodno narucuj onda preko njih.
Meni je Wolt za sada jedina pristojna zamena za Donesi.
 
Poslednja izmena:
^ Ovo bi bilo lepo da je tacno ali nije pouzdanije se pokazala dostava od restorana koji koriste svoju dostavu nego glovo, pre par dana porucim iz McDonalds restorana(ocekivan rok isporuke 20-30min). Hrana pripremljena za 5 minuta i kurir dodeljen porudzbini u drugih 5 minuta.

Nakon toga NISTA.(kurir i dalje nije pokupio porudzbinu) Posle 50 minuta, pisem chat supportu, naravno beskorisni odgovori, kazem hocu da otkazem porudzbinu, moze ali ce vam biti naplaceno. Agonija se nastavlja, prolazi jos 15-20 minuta dobijam notifikaciju kako je porudzbina uredno dostavljena(ali naravno nije).
Pomislim otkazali su porudzbinu jer je proslo vise od 1h, kad odjednom jos nekih 15ak minuta kasnije zvoni dostavljac na interfon i dostavlja porudzbinu kao da se nista nije desilo.
Sreca pa je bio McDonalds i hrana nije stigla hladna(ali kao da jeste jer mi vise nije ni bilo do jela), verovatno su to moje dok je cekalo dali nekome drugom a meni ponovo napravili(sto se i videlo po satnici na njihovim papirima...)

Ovo je drugi put da se desava ista stvar, s tim sto je prvi put hrana dosla posle 2 sata(jer je dostavljac imao problem usput) i tada je sve doslo hladno i zavrsilo u kanti.
Na donesi se desavalo da zakasni 10-15min porudzbina ali ovako nesto nikada.
Ako vam treba support, nemojte trositi vreme jer vam nece pomoci.

Edit: post se odnosi na ono sto je mnt pisao
 
Na Donesi se isto dešavalo da hrana kasni poprilično, to je sve od restorana do restorana i nema veze sa platformom. Jedini način gde bi servis bio kriv za kašnjenje je ako servis pošalje restoranu porudžbinu sa kašnjenjem od sat vremena... a svi znamo da to nije slučaj.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Još jedno iskustvo gde je Glovo generalno mnogo lošiji od Donesi, od aplikacije do isporuke, preko zbunjenih kurira koji zovu da im objašnjavam gde se nalazim (što mi se nijednom nije desilo sa Donesi, ako treba da naglasim).
 
Od kada je glovo "pojeo" donesi 10tak puta sam narucivao putem iste i nikada nisam imao problem sa vremenom dostave cak sta vise kuriri su me prepoznavali jer ima par restorana iz kojih redovno narucujem pa me znaju mozda je i do toga. Sinoc putem wolta narucio kod drugara od jednog restorana, kao ajde probamo svi ga hvale, iz centra kasnio je kurir 15tak min a aplikacija je zabagovala i prikazivala da je kurir u putu i ceka na semaforima, ajde sto 15min nije mnogo ali je hrana stigla hladna tako da taj restoran je zavrsio sa nama.
 
Evo probao sam Glovo za klopu. Poludeo sam.
Stepin vajat, pljeske. Glovo doplaćena dostava. Dostava brza, oko 30 minuta. Ali nedostaje jedna pljeska i to baš za dete. Sve ostale punjene ljuto ili gurmanske, ne mogu nikako njemu da zapušim usta, a ja da se snađem. I šta je rešenje ovakvog propusta za Glovo? Refund te pljeskavice u vidu kupona za sledeću kupovinu. A ja ako ponovo naručim tu pljesku, uz glupi kupon koji su mi dali, treba da ponovo platim dostavu + penale na malu porudžbinu. Mnogo ste pametni... Bolje da ne pišem više, psuje mi se.
 
za druge gradove ne znam ali 30tak na wolt i 50 na glovo ni jedna NIJE kasnila minut a da je isporuka njihova, naravno ne racunam retsorane koji sami dostavljaju tu je dostava duza ali ok........
da se ispravim jedna glovo ili wolt mi je kasnila 15min jer je restoran kasnio sa pripremom kurum me je lepo nazvao i pitao dal zelim da sacekam kontam da je i on sedeo u restoranu i cekao..... ovo kod dostave direktno iz restorana nikad ne desi! a da ne kazem koliko su bahatiji pa im vise ni ne dajem baksis uglavnom
i da donesi je 75% takodje dostava bila preko restorana i da kasnila je vise puta, ne znam zasto havlospev istog jer mu je jedino bolje bilo daje imao vise restorana u ponudi i mozda nize tarife za iste u sta ne ulazim
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Iz mog iskustva, a prilicno cesto porucujem u poslednje vreme, Wolt je za klasu iznad Glova. Nikad jedan jedini problem sa Woltom nisam imao, u retkim situacijama kada bi porudzbina malo kasnila, uredno bi se neko javio preko aplikacije uz izvinjenje i poklon kredit u iznosu dostave. I aplikacija im je bolja i preglednija, bar za moj ukus.

Sa Donesi isto nije bilo problema, ali sa Glovom gomila neprijatnosti. Aktivirao sam probnih mesec dana "Glovo Prime-a" (besplatna dostava iz odabranih restorana), par puta je bilo sve okej, jutros porucim nesto i uredno mi naplatise 250 dinara dostavu, iako je morala biti besplatna (i u aplikaciji pise za dostavu "FREE"). Dostavljac iz restorana pojma nije imao sta je Glovo Prime. Pokusao da kontaktiram customer service u aplikaciji, ali bezuspesno, poruka im iz nekog razloga ne stize.
Neki dan porucim iz Meka, Glovo dostavljac je nekako uspeo da isprosipa koka-kolu po liftu i ulazu, tek nakon placanja sam primetio da iz kese nesto curi i da unutra cizburgeri plivaju u prosutoj koci.

To su samo dve situacije u poslednjih 7 dana, a bilo je jos neprijatnosti. Npr. da dostavljac nema da vrati kusur iako je tacno naznaceno prilikom porudzbine sa koliko novca ce biti placeno. Pa onda moram da se cimam zajedno s njim da rasitnim novac, to je redovna pojava. Izbegavati ih u sirokom luku.
 
Da napišem i ja svoje prvo iskustvo sa Glovom.
Poručio sam “double Big Mac” iz znatiželje, uz neki dezert. Kurir i pre roka uredno donosi hranu, ali unutra je običan Big Mac, a ne dupli. Na računu iz Meka piše dupli, tako da je radnik iz Meka napravio grešku.
Dam im lošu ocenu, otvori se neki chat, i nakon par pitanja dobijem “refund” odnosno kredit u aplikaciji u visini cele porudžbine.
Što se mene tiče, uredno rešeno.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Opet ti vasi problemi su do restorana i njhove dostave, generalno trenutno vise od pola dostava na Glovo za NS rade restorani, ja platim karticom i bas me briga nek se on macuje sa restoranom ko placa istu

wolt jeste klasu bolji ali ima menja restorana i ok tek sad nude neke free dostave, dok na glovu ima prime super, mada ocekujem da oni te pare nekako moraju nadoknaditi od restorana
 
Ja sam u Beogradu jednom uključio rernu, pred istek garancije da vidim da li je ispravna. :)
 
Pa ja npr nikad nisam narucio pljeskavicu, sendvice, ili slicne gluposti u lepinji.
Uvek uzimam obrok jela i salatu. Ne mora to da bude pasulj, ali tipa belo meso i pire/pirinac, musaka, cufte, paste, obrok salate itd.
A mozes i svadbarski kupus i suljpa uvek da narucis, izbor je veliki. ;)
 
Pa sigurno ne narucujete svadbarski kupus i suljpa 😁
Nije baš svadbarski, ali evo baš juče sam naručio slatki kupus sa junetinom, a pre nekoliko dana sam naručio čorbast pasulj. Šah mat? :p Kao i korisnik iznad, takve stvari stalno naručujem, samo što u mom slučaju nije da baš nikad ne naručujem pice, pljeskavice i takve stvari, ali to mi je otprilike 1 od 10 narudžbina, ostalih 9 od 10 su uglavnom kuvana jela ili tako neka jela "po porudžbini".
 
Zavisi, na donesi se uglavnom nije placalo preko neke cifre(od restorana do restorana). Npr preko 900 din ne placas dostavu, sto je ok, jer ja sam uvek narucivao za nas dvoje.
Wolt naplacuje u zavisnosti od toga koliko si udaljen od restorana, meni je obicno do 130din. Mislim da je na Glovo isti princip.
 
Tacno tako i ja preferiram "kuvanu" hranu a ne pljeskavice ali izbor i nije neki, svakako da nam fali bolji kvalitet i raznovrsnost ali za to je krivo koje preferira najgore pizze (probao sam na 10 poznatijih mesta u NS i ono nisu pizze ono su splacine) na svetu i glupe pljeskavice, muka mi kad vidim da 98% narucuje to djubre uvek
 
Nazad
Vrh Dno