Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

inace glovo kupio donezi, nazalost 70% objekta jos ne postoje na glovo a donesi je vec zatvoren
A i Glovo aplikacija ne radi već više puta kad sam probao da uđem, ne znam koji moj šalju marketinške emailove dok im aplikacija ne radi.
 
Glovo je stvarno show, svaki dan isti email a aplikacija krš, nema chat, tel, support 0, a stalno errori.
 
Verovatno vec znate, ali postoji promocija da ako placate Visa Gold/Platinum/Infinite karticom poslednjih 7 dana u mesecu, dobijate vaucer od 300 dinara na sledecu narudzbinu. Meni se nebrojano puta desilo da mi stigne obavestenje da mi je dodeljem vaucer, udjem sav srecan da ga aktiviram i onda pise Doslo je do greske i vaucer nestane. Onda provedem pola sata trazeci formular za podrsku posto je sve uzasno konfuzno i onda mi stigne odgovor na hrvatskom (?), ljudi jesu ljubazni i daleko od toga da sam nacionalista, ali je lokalizacija 0.
Posto narucujem uglavnom na poslu, da ne pricam o negativnim iskustvima sa gubljenjem dostavljaca pa se 30 minuta pretvori u 55, hrana dodje hladna kao led, a dostava uredno naplacena. Jedino sto me drzi kod njih su povremene promocije u restoranima koje gotivim, kao i ti promo kodovi.

Sto se tice Wolt podrske, imam samo reci hvale, javljaju se preljubazni mladi ljudi, pomazu od sitnica sa prilozima u pljeskavici do nekih komplikovanijih stvari, jedino sto mi je sajt konfuzan i ne dopada mi se ponuda restorana
 
Wolt je zakon, oni jedini odmah mogu da storniraju iznos platnom karticom, ili da zamene delimični storno wolt kreditima.
 
Ja ne pamtim kada me je neko ovoliko iznervirao sa bespotrebnim reklamama. Donesi je sada Glovo. Dobro, j shvatio sam i posle prvog mejla i notifikacije iz app. Nema potrebe da me podsećate 2x svaki dan već 10 dana.
Taj Donesi je gradio ime i reputaciju deset godina i ovi sve zeznuli za 10 dana. Potpuno mi je nejasan ovaj poslovni potez i bahatost prema vernim korisnicima Donesija.
 
Mislio sam da im je u mom slučaju nešto zabagovalo i da zato dobijam mejlove svakog dana, više puta dnevno. Da, dosadili su mi.

Što je još gore, Glovo kaže da nisam u zoni isporuke, mogu samo da mi donesu do početka ulice. Donesi je isporučivao bez problema. Ugasili su sjajan servis, čijom sam podrškom bio jako zadovoljan.
 
Ma nije zabagovalo samo tebi. Po društvenim mrežama je opšta sprdnja sa njima zbog toga. Ja sam dobijao tačno 2 mejl poruke i istovremeno 2 notifikacije iz aplikacije dnevno. Čudi me da nisu uveli i poziv iz CC svakog dana, da nas obaveste... 😂
 
Meni je Glovo ok, koristio sam par puta i sve je proslo bez problema.
Do sada sam imao besplatnu dostavu, a pre neki dan dobio 650 dinara promo kod za ideu. Iskoristio i to i sad cekam sledeci kod :)
 
Ja sam juce aktivirao Glovo Prime al ne vidim razliku, verovatno opcija jos nije aktivna jer je ne vidim igde u profilu

Takodje ko ima preporuku za hranu u NS dosta narucujem i na restorane sam iskljucivo nezadovoljan cenom/kvalitetom pogotovo na klasicne obroke!
 
Sad sam ponovo aktivirao prime (izgleda juce nije proslo) i radi, dostava je zaista 0din
 
Taj prime važi i za markete?
 
Da dodam malo infa:
za restorane iznad 500din porudzbine ali vidim da ne vazi bas za sve restorane za neke skida deo ako su bas udaljeni na primer, meni je skunuo sad dostavu od 260din koju donosi restoran a ne glovo, one su skuplje inace uvek bile) na 0
za Prodavnice pise da vazi iznad 1200 din
 
Za wolt mogu da nabavim kodove od 200 din. Ako se ne placa dostava, racun se umanji za tih 200 din.

Nakon prve kupovine, ide jos jedno isto tako 200 din.
 
IMG_20210905_214620.jpg
Poslednja porukica sinoć... Danas ništa, ni notifikacijica jedna. Prosto mi nedostaju.

Elem, ja sam koristio Glovo za dostavu iz apoteke i DM-a. To je stvarno bilo super brzo i sve kako treba. Za hranu sam koristio Donesi i u poslednje vreme isključivo dostave u organizaciji restorana, nakon više loših iskustava sa kuririma Stara (valjda se tako zove/zvala služba). To je uvek kasnilo, stizalo hladno, kusur sačuvaj bože da ima da vrati. Poslednji je kasnio 2 sata na najavljenih 29 minuta...
Moglo je ovo preuzimanje da ispadne mnogo dobro, možda će biti jednog dana, ali u ovom trenutku se vraćam na poručivanje telefonom.
 
Čitam pet puta poruku i ne mogu da shvatim. Ako ti je Glovo bio "super brz i sve kako treba", zašto onda ne želiš da ga koristiš i vraćaš se na poručivanje telefonom? I ne znam zašto praviš razliku između apoteke/dm-a i restorana - ako si bio zadovoljan uslugom dostave iz tih lokala, iz restorana ćeš dobiti isti nivo usluge.

Drugo, da li uopšte znaš da su na Glovou i restorani sa sopstvenom dostavom? Pošto si napisao da si to koristio, pa možda misliš da toga više nema na Glovou? Kada izabereš određeni restoran na Glovo sajtu ili u aplikaciji, videćeš na vrhu aplikacije ili sa desne strane na sajtu rečenicu "Narudžbinu dostavlja direktno prodavnica", pa po tome možeš da razlikuješ šta je Glovo dostava, a šta je sopstvena dostava. Samo je šteta što nema filtera za to, jer bi meni baš značio, samo što u mom slučaju želim da izbegnem sve restorane sa sopstvenom dostavom jer im uglavnom treba sat i po da stignu do mene... Glovo je koliko vidim u postupku prenosa svih restorana sa Donesija, jer ih svakim danom ima sve više, a nadam se da će na kraju biti svi, jer još uvek mnogih nema.

U svakom slučaju, valjda je cilj da na Glovou bude moglo da se uradi sve što je moglo na Donesiju (uključujući naručivanje iz restorana sa sopstvenom dostavom), tako da, ako si koristio Donesi, ne vidim razlog da odjednom pređeš na naručivanje telefonom (i pokažeš vlasnicima restorana da još uvek treba da ulažu resurse u taj arhaični sistem naručivanja). :)

Ono što mi je još nejasno u tvojoj poruci - kakvi Star kuriri? To je Donesi koristio dosta davno u jednom kratkom periodu pre nego što su uvideli upravo probleme koji si pomenuo, što ih je verovatno navelo da naprave sopstveni servis za dostavu. Tako da Donesi već dugo koristi sopstvene zaposlene za dostavu, a ne te eksterne Star kurire, a ta Donesi dostava je veoma slična Glovou, Woltu i CarGo Butleru po kvalitetu i brzini, a i naravno jeftinija od eksternih kurira. Prosto je nemoguće da ti dostavljač stigne posle 2 i po sata, jer je sistem takav da ne bi ni mogao da naručiš ako toliko manjka dostavljača ili su daleko. Naravno postoji i uživo praćenje narudžbine kao i kod ostalih, a ako nešto zapne, odmah te kontaktira podrška ili sami reše ako je moguće. Ja sam imao uvek odlično iskustvo sa Donesi dostavom. Izgleda da si poslednji put probao plaćenu dostavu pre par godina (u vreme Star kurira) - probaj ponovo, koštaće te 100-200 dinara da vidiš kako je sad odlična usluga.

Inače, zašto se bakćeš sa raskusuravanjem? Lepo platiš karticom onlajn i ne razmišljaš, život je komforniji. Ako nisi znao - samo jednom unosiš podatke kartice da se sačuvaju, a svaki sledeći put je automatski izabrana i apsolutno ništa ne radiš osim da klikneš dugme "Naruči". Ne prljam ruke kešom, ne strepim da li će dostavljač da ima kusur, prihvatanje hrane na vratima je daleko brže...
 
Donesi je svojevremeno kupio/preuzeo star kurirsku službu, tako je i počeo sa “donesi” dostavom.
 
@mnt
Hejtovao sam Glovo zbog nepotrebnog uznemiravanja, ali sam odlučio da napišem prethodna pozitivna iskustva, jer mi nije cilj da nekoga ocrnim, već da dam realno mišljenje i kompletno iskustvo. Mislim da nemaju pravo da zloupotrebljavaju naše podatke za agresivno nepotrebno reklamiranje kakvo su sproveli poslednjih dana i jednostavno moj vid "kazne" da ću ih malo iskulirati zbog toga. Pa kad prođe neko vreme, videćemo. Druga stvar je da sam proverio spisak i od mojih 4-5 restorana favorita nema nijednog u Glovo ponudi.

Star služba. Nije to tako davno bilo. 2020. godine sam imao to poslednje loše iskustvo. Možda se to zvala tada Donesi dostava ili spoljna dostava, ne sećam se. Moguće je da je Star već bio deo Donesi, kako kaže kolega iznad. Nisam hteo da detaljišem taj slučaj, jer nije više od značaja za temu. Kada je lik došao posle 2,5 sata, nismo primili porudžbinu, pa je on dao sebi za pravo da nas psuje. Naravno da je kontaktiran Donesi, i da su ispeglali stvar i nama poslali neke silne kupone izvinjenja nakon provere celokupnog slučaja. U svakom slučaju, od tada ne koristim tu vrstu dostave. Kod mojih izabranih restorana tačno znam ko mi dolazi za 30 minuta, ko za 60 i to mi ponekad bude kriterijum za izbor. Znam i dostavljače, uglavnom se ne menjaju i svi su super.

Za vreme korone (zaključavanja) pokušao sam da plaćam karticom i nije mi uspelo sa dve različite kartice iz dve banke, tako da sam odustao. Nisam se bavio mnogo razlogom, kad naručujem klopu (deca gladna) nemam mnogo vremena da se bavim nepotrebnim problemima, kada imam brzo rešenje - keš. Čini mi se da ni svi restorani nisu primali kartice, što je dodatni minus. Na Glovo sam plaćao karticom najnormalnije.

Mi smo svi različiti, samim tim imamo različite ukuse, navike i očekivanja. Eto, ja ne volim kad me neko uznemirava ili ne poštuje dogovor. Automatski diskvalifikujem takve firme. Glovo je kod mene na privremenoj suspenziji, ali kad se srede malo, probaću ih. S obzirom na to da će spoljnu dostavu sada raditi njihovi ljudi, onda ću i to verovatno probati.
 
Mogu li se te poruke i e-mailovi označiti kao spam?
 
Glovo sve bolje radi, da ne bude samo da kritikijujem. Jedino im nedostaje chat podrška.
 
Meni je danas Donesi prestao sa radom, a Glovo ne pokriva moj kraj. Jel su oni normalni? 😤
 
Koliko vidim na netu, kažu da su prebacili danas sve restorane koji su bili na Donesi platformi u Glovo app. Eto proverite sad kakvo je stanje, po pitanju restorana.
 
@Markic Možda su prebacili sve restorane u okviru zone isporuke koju pokriva Glovo. U mom kraju nije postojala Donesi dostava, vec samo dostava koju organizuje restoran, tako da sada nemam uopste mogucnost da bilo sta narucim.
 
Ajde jedan info za nas koji nismo iz Bg, koja je prednost Donesi/Glovo u odnosu na dostavu koju organizuje sam restoran?

Kod nas u NS restoranske dostave naplaćuju 300 din i prilično su pouzdani u smislu da dostava bude u dogovoreno vreme, jedino se često menjaju kuriri (dostavljači), pa svako malo moraš da ga učiš gde je adresa dostave.
Ponekad malo izbrljave u smislu da bude malo ugruvan "escajg", ali ništa bitno...

Za ove dostave preko aplikacije ne znam ni kakvi su ni koliko naplaćuju.
 
Prednost je što jedna aplikacija objedinjuje gomilu restorana i prodavnica i raznih drugih biznisa i što se naručuje i plaća na klik.
 
Glovo je razlog iz kojeg sam kupio premium YT licencu, kako bukvalno 100 puta dnevno ne bih morao da slušam "ovo je Glovo", ubija taj odvratni agresivni marketing. Drugi razlog zbog kojeg me jako nerviraju jer što je aplikacija konceptirana tako da je u službi zaštite prodavaca (konkretno restorana) a nikako ne štiti potrošače.
Zašto?

Pa prvo, očajan sistem ocjenivanja, imaš palac gore/palac dolje, ne znam kakva je situacija sada ali za palac dolje si imao prije i nekoliko koraka još da prođeš da obrazložiš, dakle namjerno te smaraju i zbog toga i dosta ljudi odustane da da negativnu ocjenu i restorani generalno svi imaju napumpane ocjene. Onda restoranima koji imaju veći broj negativnih ne prikazuje ocjenu uopšte, ja mislim da mora biti bar 75% pozitivnih komentara (palčeva gore) da bi se ocjena prikazala, sramno. Treće i možda najbitnije, nema slobodnih komentara pa da možeš da pročitaš preporuku za konkretno neko jelo i slično, to mi možda i najviše fali. "Donesi" je sve ovo imao i bio je odličan servis.

Jedina prednost Glova je to kartično plaćanje odmah, da se ne smaram sa kurirom ima li ili nema kusur (a nema uglavnom iako fino napomeneš sa koliko novca plaćaš)
 
Sad gledam, stvarno je debilno ovo sa ocenama, imas samo procenat za thumbs up. I nema komentara koje mozes da procitas, bas glupost.
A koliko vidim isti koncept je i na Wolt-u.
 
Wolt ima ocene od 1 do 5 u vidu smajlija za hranu i dostavu. Dao sam jedanput sredni smajli za hranu u roku od 30min sam dobio poruku od Wolta da zele da cuju sta mi nine bilo po volji napisao sta i rekli da ce preneti restoranu. Uz nrednu porudbinu iz drugog restorana sa dobio gratis pice uz poruku wolta.
 
To je glupo, nema Wolt nista sa tim valjda, nego sam restoran. Ocene idu do 10, a koliko vidim vecina je >9.2 sto je skroz nerealno. Plus nema komentara.
Donesi je imao mnogo bolje resenje, otisli smo korak u nazad sa ovim.
 
Nazad
Vrh Dno