Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

@sysninja
To sve stoji, ali nijedan od tih problema koje si naveo se ne resava redizajnom.

edit: Wolt i Glovo su imali potpuno drugi problem - njihove usluge su bile nedostupne u vecem delu Beograda (bar kada sam poslednji put probao da ih koristim pre dva meseca).
 
Poslednja izmena:
Ne rešava se, ali je prvi korak ka normalnom UI na mobilnom telefonu, prethodna aplikacija je bila užasna. To što su odradili očajnu migraciju, to je izgleda neki srpski Intesa sindrom. :D
 
a da ne pričam što je mnogo bolji izbor restorana na Wolt i Glovo aplikacijama.

U Novom Sadu nije.
Smesno je kako su ubacili neko geto pracenje dostave na donesi :). A da ne pricamo sto ni placanje karticom ne funkcionise, dva puta mi je dostavljac trazio da platim, iako sam izabrao placanje karticom. Kada sam nazvao donesi da proverim, receno mi je da sam izabrao kes, a ne placanje karticom.
 
Da, ovo je bilo isključivo za BG, kapiram da se u drugim gradovima Wolt/Glovo još uvek ne isplati.

To se i meni dešavalo nekoliko puta. Jednostavno nisu imali konkurenciju, a sada imaju i videli su da nešto moraju da menjaju. Da li će krenuti sa svojom dostavom za sve restorane, ostaje da vidimo, za sada imaju svoju dostavu za KFC i MCDonalds, ali je preskupa - 250 dinara.
 
Ja mislim da je njihova dostava za KFC i MCDonalds zapravo saradnja sa jednom od onih "Potrcko" firmi. Zbog toga i jeste toliko skupa.
 
^ Jeste, mislim da saradjuju sa Star dostavom.
 
Da li je Wolt sredio problem sa plaćanjem karticom kada je skidao devize, a ne dinare?
 
Morali su da urade nešto pošto su Wolt i Glovo krenuli (zasluženo) da ih gaze. Dostave preko Donesi su očajne, često kasne, ne može da pratiš gde ti je hrana, milion puta mi se desilo da me lažu da je dostavljač na 15 minuta od mene, a da nije ni krenuo... Ovako sve crno na belo, Donesi više ni ne koristim, a da ne pričam što je mnogo bolji izbor restorana na Wolt i Glovo aplikacijama.

Sve stoji, osim za broj restorana - makar na Wolt-u. Mislim da ih je ipak puno manje nego na Donesi.com.
Mada, ja naručujem iz dva restorana sada preko Wolt-a, ranije preko Donesi.com.

Ako već ne mora da mi zapušteni kurir iz prljavog auta donosi hranu, zašto bi? Kod Wolt-a su makar uniformisani, a kod Donesi.com većinu dostave rade sami restorani i dešavalo mi se neretko da je usluga dostave loša i traje nepredvidivo dugo. Kod Wolt-a makar vidim šta se trenutno dešava, plaćeno je sve karticom - jednostavno onako kako bi trebalo da bude.

Nisam koristio Glovo.
 
Poslednja izmena:
Sad je jos i dobro, na mojoj lokaciji (Bezanijska kosa) Wolt pre par meseci uopste nije bio dostupan. Sada sam proverio i u ovom momentu mi je dostupno 37 restorana. Na donesi.com mi je trenutno raspolozivo 89 restorana (plus 46 koji su trenutno zatvoreni).
 
Samo obavezno update na najnoviju verziju aplikacije, i ponovo dodaj karticu.
 
Jel istina da dostavljači imaju ozbiljno dobre plate za naše uslove? Mislim ko je ozbiljan i hoće da radi, a ne fazon danas radim pa 18 dana me mrzi.

Čujem jutros priču i nešto ne mogu da poverujem :D

Radi se o cifri većoj nego što imaju hirurzi u Srbiji.
 
Hirurzi u Srbiji imaju smešno malu (redovnu) zaradu, tako da to i nije neki reper.

Za bilo kakvo merenje mora se uzeti reper od 8h dnevno/5 dana u nedelji.

Ako mora da radi npr 6 ili svih 7 dana po 10-12 sati da bi zaradio ispod 80k onda je malo plaćen. Ako može toliko da radi za 8h/5d onda je to pristojno plaćen.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6100945]Jel istina da dostavljači imaju ozbiljno dobre plate za naše uslove? Mislim ko je ozbiljan i hoće da radi, a ne fazon danas radim pa 18 dana me mrzi.

Čujem jutros priču i nešto ne mogu da poverujem :D

Radi se o cifri većoj nego što imaju hirurzi u Srbiji.

Da, ali mora da se radi. Uzmi sa dozom rezerve da su i u pitanju bruto iznosi, pa od toga ide gorivo i ostale dažbine.

Ali za osobu koja radi 10-12h svaki dan, na kraju meseca ostane mnogo veća suma od vozača car.go koji rade 6x12 nedeljno (svaka druga nedelja je noćna).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala. Ono što sam čuo jutros, znači istina.

I ta priča je vezana za bajs ;)
 
Kad smo kod servisa vec, ima li nekih promo kodova da daju ili jok, nista? U UK dok sam bio Ubereats zatrpava email svake 2 nedelje sa novim kodovima i promocijama. Jedno vreme sam na Glovo-u referovao dosta ljudi pa se skupi odlican popust uz njihove generalne promocije, sada nista..
 
Galeb reklamira u podkastu Glovo popust od 400 din, e sad ne znam da li je to samo za nove korisnike ili kako ide. Otvori bilo koji podkast pa vidi link u opisu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Donesi je imao 500din popusta na svaku trecu porudzbinu ukoliko se plati sacuvanom Visa karticom, al izgleda da je to proslo, i to bas kad sam imao trecu :D

Za Wolt se lako moze naci kod za 400din popusta ali samo prilikom prve porduzbine sto je po meni djubre. Glovo nesto i nije aktivan sa reklamiranjem kod nas.
 
Donesi je imao 500din popusta na svaku trecu porudzbinu ukoliko se plati sacuvanom Visa karticom, al izgleda da je to proslo, i to bas kad sam imao trecu :D

Za Wolt se lako moze naci kod za 400din popusta ali samo prilikom prve porduzbine sto je po meni djubre. Glovo nesto i nije aktivan sa reklamiranjem kod nas.
Ma wolt je žešći krš
 
Wolt ima mini game za besplatnu dostavu kada tapkate na timer dok čekate da stigne narudžbina. Barem sam ja tako dobio.
 
Veceras sam 20 minuta cekao u KFC u Stadionu, jer su imali previse wolt/glovo/donesi porudzbina.

Mozda zbog neke utakmice, mada mi kazu da je navala jos od vanrednog stanja kada su ponovo otvorili.
 
Danas sam napravio nalog na Wolt-u sa e-mejl adresom, ali mi nije nigde usputno tražilo da postavim šifru, samo da potvrdim e-mejl i br. mobilnog.

Jel to ne postoji opcija da se nalog zaštiti šifrom ili kako već onda ide prijava kada se izloguješ recimo?
 
Poslednja izmena:
Kad se loguješ uneseš email i imas 2 opcije. Kod preko maila i pomocu sifre. Odaberi pomocu sifre

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Prijava bez šifre ide po principu slanja jednokratnog linka na tvoju email adresu, klikneš na taj link i ulogovan si. Trebalo bi da je sigurnije jer niko ne može da ti provali šifru i uđe na nalog.
 
Da, probao sam, dobije se e-mejl sa dve opcije, prijavi se i prijavi se i promeni lozinku.
Ova prva automatski uloguje a ovu drugu nisam baš razumeo jer ponudi postavljanje šifre koju ne vidim da traži negde.

Što se tiče samog servisa, jako pozitivan utisak, sve je lako pregledno i maksimalno uprošćeno. Praćenje statusa porudžbine u realnom vremenu mi je poseban dojam. Nema toliko izbora restorana kao kod ostalih ali u mom delu grada ih ne manjka svakako.
 
Који ресторан препоручујете где имају добру рибу?
 
[emoji106]

А где у Београду има добар Waffle?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gelato Bar, Harry's Creperie
 
Nazad
Vrh Dno