Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Dostava treba da košta. Usluga donesi.com aplikacije je preskupa. To su dve različite stvari.

Da uzmeš 20% + od porudzbine samo za pružanje usluge sistema naručuvanja (Aplikacije) je bolesno skupo.
 
Da, iskreno sam ocekivao oko 2% (jer je toliko jedan od restorana koji koristim povecao cene za dostavu preko Donesi-a, naspram svojih).

Naravno da moraju! Ovde u centru mogu da se slikaju ako nisu na Donesi-u, jer se previse koristi.
A šta da ne postoji donesi.com, kako bi onda radili?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Dostava treba da košta. Usluga donesi.com aplikacije je preskupa. To su dve različite stvari.

Da uzmeš 20% + od porudzbine samo za pružanje usluge sistema naručuvanja (Aplikacije) je bolesno skupo.

20% je 200-300 dinara, koliko misliš da treba da košta dostava? Ovde nije precizirano, ali Donesi com vrši i svoju dostavu tako da, ako je 20% sa uslugom dostave to je čak i povoljno.
 
Grešiš. Restorani imaju svoju dostavu. Donesi.com je samo servis za reklamu / oglašavanje.
 
Grešiš. Restorani imaju svoju dostavu. Donesi.com je samo servis za reklamu / oglašavanje.

Onda jeste skupo, ako je tako. Ne sećam se sada tačno, ali kod pojedinih restorana je pisalo da restoran koristi eskternu službu, pa se zato naplaćuje extra dostava, a jednom kada su mi nešto donosili pisalo je na onoj termalnoj torbi donesi.com - što može zapravo biti da su im ovi to dali, a restoran i dalje sam dostavlja.
 
O cemu ti pricas?:)
Ja pricam o restoranima koji sami dostavljaju! To rade free, jer nemaju zauzeta mesta i sl. Ako njima Donesi toliko (20%) naplacuje, to je previse.

Ne pricam o Wolt, Donesi dostavu, Grovo sto naplacuju kada oni distavljaju. Taj deo mi je skroz ok, vidi se cena, brzi su sva tri, sve je ok.
Malo su DD xostavljaci mrzovoljni, skuplja dostava od druga dva, a uvek ocekuju tip. Barem tako deluju.
Klinci iz Wolta nikada ne deluju tako, mnogo su prijatniji. Ali ok, novi su, mladi, smucice se i njima Srbija :D
 
Poslednja izmena:
Dostava treba da košta. Usluga donesi.com aplikacije je preskupa. To su dve različite stvari.

Da uzmeš 20% + od porudzbine samo za pružanje usluge sistema naručuvanja (Aplikacije) je bolesno skupo.

Ali nije samo pružanje usluge naručivanja.
Svaki od tih restorana već prima porudžbine telefonom, a dosta njih i preko svog sajta, zašto bi se cimali sa donesi ako im ne odgovara? Donesi.com im je zagarantovana vidljivost od strane ko zna koliko hiljada ljudi, a verujem i zagarantovan promet ako se restoran iole potrudi oko slika i opisa jela i kvaliteta usluge.


O cemu ti pricas?:)
Ja pricam o restoranima koji sami dostavljaju! To rade free, jer nemaju zauzeta mesta i sl. Ako njima Donesi toliko (20%) naplacuje, to je previse.
To je izbor restorana da dostava bude free. Sigurno si primetio da ne rade svi free, često ćeš videti da se dostava naplaćuje ako ne ispuniš minimum ili u zavisnosti od udaljenosti tvoje lokacije.
 
Sto se svede na free.
Svi na Donesi.com su dostavljali feee dugo dugo.
Poneki preko Potrcka i slicnih. Tek oko godinu dana radi Donesi dostava, barem u mom delu.
 
Grešiš. Restorani imaju svoju dostavu. Donesi.com je samo servis za reklamu / oglašavanje.
Mislim da ovo ipak nije tačno već da Donesi nudi i uslugu dostave klijentima. Znam da je o tome bilo priče, sada sam nešto poručivao i vidim da dosta restorana koristi Donesi dostavu.
882cd00a3b33cfe8aafb77494532c80f.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
^da, ali za tu dostavu zvanicno stoji da se naplacuje 250din (negde mozda vise, ne znam da li zavisi od razdaljine).
Problem je sto restoranima, koji imaju svoju dostavu (a takvih je vecina u centru recimo), naplacuje 20% (ako naplacuje stvarno toliko).

To je previse! To nama dize cene onda, jer retko koji restoran moze da ima >20% zarade, ako nema neke sulude cene vec (tipa Golub, Homa, Crystal, Langouste, Saint 10, Gentlemen... i jos tih fensi restorana).

Da je MAX 5%, to bi prihvatio. U smislu, i da sam placam, nekako je lakse da se samo ponovo poruci, nego da se zove i ceka da upisu adresu.
Ali meni licno to nije problem. Jer ja kada pozovem, oni odmah kazu "Dobar dan, g. alfaunits. Standardna porudzbina?". Provericu bas, ako je stvarno 20%, ne porucujem vise nijednom iz blo kog restorana sa Donesi-a.
 
^da, ali za tu dostavu zvanicno stoji da se naplacuje 250din (negde mozda vise, ne znam da li zavisi od razdaljine).
Problem je sto restoranima, koji imaju svoju dostavu (a takvih je vecina u centru recimo), naplacuje 20% (ako naplacuje stvarno toliko).

To je previse! To nama dize cene onda, jer retko koji restoran moze da ima >20% zarade, ako nema neke sulude cene vec (tipa Golub, Homa, Crystal, Langouste, Saint 10, Gentlemen... i jos tih fensi restorana).

Da je MAX 5%, to bi prihvatio. U smislu, i da sam placam, nekako je lakse da se samo ponovo poruci, nego da se zove i ceka da upisu adresu.
Ali meni licno to nije problem. Jer ja kada pozovem, oni odmah kazu "Dobar dan, g. alfaunits. Standardna porudzbina?". Provericu bas, ako je stvarno 20%, ne porucujem vise nijednom iz blo kog restorana sa Donesi-a.

Nije tako koliko vidim. Na dosta tih restorana sa Donesi dostavom stoji da je dostava besplatna kao i kod onih koji rade sopstvenu dostavu.

Svakako da je na ovaj ili onaj nacin uracunata u cenu i da podize ukupnu cenu bila dostava "besplatna" ili 150 ili 250 din.

Pitanje je da li tih 20% znaci da to ukljucuje Donesi dostavu ili ne. Ako ukljucuje onda je tih 20% sasvim OK.
 
Ne pricam o tim restoranima.
Pricam iskljucivo o onima koji imaju SVOJU, a ne Donesi Dostavu.

Za ove koji koriste Donesi dostavu ali su "besplatni".. sto kazes i sam, sigurno to nekako naplate! Ako je veca cena nego u restoranu (sto verujem da jeste!), to je prevara. Slazem se da je OK 20% cene da se doda za tu dostavu (sto je veca cena, veca je i kolicina hrane).

Ali mogu jedino 2 takva restorana da proverim (Casa Nova i Manufaktura). Manufaktura ima Donesi dostavu, besplatna, i iste su cene. Casa Novu ima 5-10% vece cene za dostavu, nego u restoranu (sto je dakle prevara od strane Donesi.com-a, moraju takve stvari da navedu).
Ali necu da ulazim toliko u restorane koji koriste Donesi dostavu, mene zanima koliko naplacuju restoranima koji itekako dugo imaju i koriste svoju dostavu. Neki od njih znam da su besplatno ili skoro besplatno koristili platformu, jer su reklamirali donesi.com na kutijama za dostavu, i cene su identicne u samom restoranu (mislim da Pomodoro bese medju njima).
 
Poslednja izmena:
Besplatnu donesi dostavu promotivno ima nekih 10tak restorana do kraja avgusta, osim toga nisam video da je dostava besplatna ako ide preko donesi.
 
Moguce! Prvi put i vidim besplatnu a Donesi dostavu.

S' tim da eto, Casa Nova nema iste cene!
 
Ne pricam o tim restoranima.
Pricam iskljucivo o onima koji imaju SVOJU, a ne Donesi Dostavu.

Za ove koji koriste Donesi dostavu ali su "besplatni".. sto kazes i sam, sigurno to nekako naplate! Ako je veca cena nego u restoranu (sto verujem da jeste!), to je prevara. Slazem se da je OK 20% cene da se doda za tu dostavu (sto je veca cena, veca je i kolicina hrane).

Ali mogu jedino 2 takva restorana da proverim (Casa Nova i Manufaktura). Manufaktura ima Donesi dostavu, besplatna, i iste su cene. Casa Novu ima 5-10% vece cene za dostavu, nego u restoranu (sto je dakle prevara od strane Donesi.com-a, moraju takve stvari da navedu).
Ali necu da ulazim toliko u restorane koji koriste Donesi dostavu, mene zanima koliko naplacuju restoranima koji itekako dugo imaju i koriste svoju dostavu. Neki od njih znam da su besplatno ili skoro besplatno koristili platformu, jer su reklamirali donesi.com na kutijama za dostavu, i cene su identicne u samom restoranu (mislim da Pomodoro bese medju njima).

Zapravo bilo bi logičnije da je cena veća u restoranu (znam da kod nas nije tako), jer si ograničen brojem mesta, plaćaš konobare, svoj pribor, sto itd... Moguće da prometni restorani u centru (kao npr. Manufaktura) imaju interes da što više ljudi uzima dostavu, jer često nemaju mesta u restoranu. Turisti jedu u restoranu, lokalci poručuju i jedu kući.
 
Besplatnu donesi dostavu promotivno ima nekih 10tak restorana do kraja avgusta, osim toga nisam video da je dostava besplatna ako ide preko donesi.

2019-08-18 07.13.10 pm.png

Danas sam poručivao od njih. Besplatna dostava, a Donesi je slao i neke kupone skoro, pa cak i to može...
 
Intergalactic je jedan od tih koji su besplatni do kraja avgusta, ovo je newsletter:

news.png
 
Dobro, da li zaista misliš da će neko da ti donese npr. pizzu sa kolom i da za to naplati 14 RSD?! :) Imaš li predstavu šta je 14 din i da npr. u EU nemaš više kovanicu od 10 centi?

To je radno intenzivna delatnost na svim stranama: ovi što mese picu koštaju; ovaj na bajsu isto košta, skup lokal, skupa struja i na kraju 2% i još da pica stigne za 29min i da je sveža... Pa ne može to. Otvori piceriju ili pekaru, pa kada budeš morao da zaposliš 10 njih u lokalu od 30m2, pa ti stigne struja 500-1000 eura (ostalo da ne spominjem...) vidi da li možeš da dostavljaš za 2% od cene pice. Možeš da napraviš svoju dostavu, pa preračunaj koliko te košta auto mesečno, gorivo, vozači i uračunaj da na tvoj sajt niko neće doći, već će i dalje svi da idu na Donesi.com, Wolt itd...

Vidim ja da bi naši biznis-eksperti bankortirali za dve nedelje do mesec dana :)

Svašta.

Ti baš živiš u nekom lopovskom delu EU. U ovoj gde sam ja postoje još kako i one od 1 cent i svako ih uredno i traži i vraća. I tako je u bar još pet zemalja u kojima sam skorije bio.
 
Poslednja izmena:
Za sada su mi ok iskustva sa Woltom i Glovom. Dostavljači takođe nikad nisu tražili bakšiš niti su delovali tako. Uglavnom su jako ljubazni i fini.
Što ne bih mogao da kažem i za Donesi koji koristim preko 10 godina. Dostavljači su mahom pogubljeni pa čak i neprijatni. Desilo se X puta da toliko popizdim da sam ostavljao negativan utisak. Više ih ima dosta nego pozitivnih i dan danas.

Oko septembra krece novi, domaci servis, bice zanimljivo :)
Koji to? Daj neki info ;)
 
Kod donesi.com je problem što restorani često koriste zapravo svoju dostavu koju zakazuješ kroz donesi.com. Imaju i svoju dostavu, ali je takav mentalitet kod nas - da se prođe što jeftinije, pa ti onda dođu takvi neotesani. Ja sam iz nekoliko restorana sa donesi.com prestao da poručujem, zbog kurira. Uglavnom, sada koristim samo Wolt.
 
Ja naručujem svaki dan sa donesi.com, nikad nisam imao problema sa dostavom..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li ovaj forum posecuje neko ko radi u donesi.com i da li bi mogao da objasni zbog cega su uradili ovaj redizajn?
Posle redizajna sajt je nepregledniji i informacije su manje dostupne nego ranije. Tamo gde je trebao jedan klik, sada su potrebna dva ili tri klika.

Nikada mi nije bila jasna potreba za redizajnom necega sto odlicno funkcionise i na sta su se ljudi navikli. Jedino logicno objasnjenje mi je ako su mozda imali internih problema sa dodavanjem novih funkcionalnosti. Ali ovaj novi dizajn mi je na prvu loptu potpun promasaj :)
 
^^ najgore što su nestale slike jela

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nikada mi nije bila jasna potreba za redizajnom necega sto odlicno funkcionise i na sta su se ljudi navikli. Jedino logicno objasnjenje mi je ako su mozda imali internih problema sa dodavanjem novih funkcionalnosti. Ali ovaj novi dizajn mi je na prvu loptu potpun promasaj :)

Pa, ne znam šta je nejasno kod tog njihovog redizajna - napravili su da izgleda kao Wolt :)

Ne izgleda mi da ima veze sa bilo kakvim funkcionalnostima, jer su samo zbudžili front da liči na Wolt, a u backu je verovatno sve isto kao i ranije...
 
Zapravo, nije, menjali su platformu, što verovatno znači da su prešli na platformu koju koristi cela Foodpanda grupacija. Imali su neki problem sa tim prelaskom, jer vidim da su slali neki email izvinjenja svim korisnicima zbog problema sa istom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nova Donesi aplikacija je ocajna.
Meni deluje da ono niko nije testirao.
 
@marantz
Pa nejasno je to zasto neko radi redizajn radi redizajna, a ima aplikaciju koja savrseno funkcionise, prosla je test vremena, plus su ljudi navikli na postojeci izgled i nikad nisam cuo da neko ima neke zamerke na isti. :)

Inace jos jedna stvar koju su zeznuli je to da su uspeli da pobrisu kompletnu istoriju porudzbina. Nadam se da ce u nekom trenutku bar te podatke da vrate nazad.
 
Uspeli su i adrese da pokarabase :smash:
 
@marantz
Pa nejasno je to zasto neko radi redizajn radi redizajna, a ima aplikaciju koja savrseno funkcionise, prosla je test vremena, plus su ljudi navikli na postojeci izgled i nikad nisam cuo da neko ima neke zamerke na isti. :)

Morali su da urade nešto pošto su Wolt i Glovo krenuli (zasluženo) da ih gaze. Dostave preko Donesi su očajne, često kasne, ne može da pratiš gde ti je hrana, milion puta mi se desilo da me lažu da je dostavljač na 15 minuta od mene, a da nije ni krenuo... Ovako sve crno na belo, Donesi više ni ne koristim, a da ne pričam što je mnogo bolji izbor restorana na Wolt i Glovo aplikacijama.
 
Nazad
Vrh Dno