Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Prvi put kad sam narucivao preko Wolta sve je bilo OK. Medjutim drugi put kad sam narucivao prvo mi kartica nije prosla, probao 2 puta onda sam se setio da mi je kartica za INO placanje podrsena na devizni racun a kako nisam imao € nije moglo da prodje, promenim karticu open nauspesno. Pitam njihovu "podrsku" probao sam vise puta pa su blokirali naplatu. Nema ni izvinite, odblokiracemo vase placanje ponovo.... tako da sam se vratio na dobar stari donesi i narucio bez problema! Jos samo da probam Glovo! :) :)
 
Poslednja izmena:
Wolt i RF Visa - hmm, samo naplaceno u dinarima koliko je iznos bio. RF je banka od koje sam ocekivao najvise provizija :)

Na konto "izvini" price... i ja sam to primetio :) Ali taj deo mozda je i subjektivan, da li treba izvinjenje, kako to zvuci... itd.
Ali primetio sam da od pocetka imaju "zapadnjacki tretman" (sto kraci odgovor, sto manje konkretnih detalja i odgovora, a "fin" :)). Tipa nekoliko restorana ne radi, ima greske, odgovori su: "Nije vise restoran kod nas" (alo... na listi je, samo ne radi nijednm u nedelji kao :D), "mozda preko nas isporucuju dva razlicita artikla" (sa istim nazivom, opisom, slikom i cenom :D).

Koliko ste primetili artikala od 0 dinara??
 
I ja sam se pitao koliko ce da naplate proviziju, ali eto sva sreca pa nisam saznao! Hahahhha skroz sam zaboravio da mi je Visa od RF podesena na devizni racun. I ono sto me je posebno iznerviralo je obracanje na TI, to mi smeta i kod TB na drustvenim mrezama kad odgovaraju.
 
Pa bice vrvt kurs RFa ako je devizna?
 
Napravio 2 porudzbine preko Glovo-a, otkazu jer nema na stanju(u realnosti, zajebali se i stavili cenu viskija 404 dinara, umesto 2.5k), a meni naplate 2x150 dinara i to ne vracaju, kazu takva im politika :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Lol kakav bezobrazluk, nema šanse da ću to da koristim.
 
Evo danas sam probao Glovo i sve je proslo super, bez problema.
 
Ovo je i kod nas oduvek slucaj sa konobarima, pa sumnjam da je i sa dostavljacima drugacije.
 
Kao da je bitno, kada ljudi ne bi ostavljali bakšiš, povećale bi se cene usluga kako bi se pokrili troškovi povećanja plata.
I sve bi došlo na isto [emoji4]
 
Ovo je i kod nas oduvek slucaj sa konobarima, pa sumnjam da je i sa dostavljacima drugacije.
Vrlo bitna razlika postoji. Kod nas se napojnice daju konobarima u kesu, i to je to. Extremno je retko da se preko kartice daju baksisi (i iskreno se nadam da nece dobiti maha).
Ovde je fora da sve ide preko aplikacije, i da nijedna strana (kupac/dostavljac) ne zna da napojnice idu kompaniji efektivno.

Na konto toga da bi usluge poskupele - mislim da ne bi. Primeri iz clanka su da bi se lako shvatilo u cemu je rec. U praksi, neke firme uzimaju sve napojnice i samo daju minimum wage, end of story (najgori slucaj), ili uzimaju sve napojnice a daju samo % od njih. A kes uglavnom nije pozeljan kada se koriste aplikacije (priznajem, medju prvima sam koji primarno zbog toga koristi aplikacije).
EDIT: E, da, imajte na umu da kada napojnice idu na ovaj nacin, one su vidljive kroz bankarske racune. U Americi (a kod nas jos vise..) se racuna na to da napojnice niko ne prijavljuje za porez, inace bi bile prepolovljene maltene.


U svakom slucaju, premalo smo trziste da bi mi mogli ista izmeniti, ali imajte to na umu nadalje za svaki slucaj. Tj. ako mislite da trebaju napojnice (sto mislim da ne treba kada bude pocela naplata dostave preko Wolta npr., kao ni sada preko donesi.com-a), idite na kes varijante samo.


Nesto mi je Glovo zaglavljivao (mislim da je do AdGuard-a, u isto vreme mi je dosta sitnica nasumicno pucalo), da li sam dobro razumeo da oni kod nas naplacuju 100din za dostave tacno?
Zna li neko koliko Wolt naplacuje recimo u Nemackoj/Austriji/Hrvatskoj/UK?
 
Poslednja izmena:
jel se razume neko oko glovo zaposlenja ja sam penzioner ali mlad 55 godina.jel cu moci raditi za glovo.
pise ovako.dali cu dobiti ugovor.nasi dostavljivaci su registrovani za obavljanje samostalne delatnosti u javnoj administraciji i prijavljuju prihode na kraju godine na formularu za povracaj poreza.fleksibilnost nase usluge pruza dostavljivacima vecu slobodu za zaradjivanje novca tokom slobodnog vremena.ako radim za glovo hocu li izgubiti porodicnu vojnu penziju ako neko zna neka odgovori hvala.ja sam biciklista ovo bi mi super odgovaralo ali nesmem rizikovati.
 
To moras videti sa uslovima penzije, Glovo nece to znati! Ja jedino znam za invalidsku penziju da ne samo da ne sme da se radi, nego moze i biti osnov krivicne prijave ako se radi. Za ostale penzije mislim da to ne vazi, ali proveri kod nekoga u PIO.

Inace, mislim da je to ili uzasan prevod, ili nesto sto vazi za neko drugo trziste. Kod nas to "nasi dostavljivaci su registrovani za obavljanje samostalne delatnosti u javnoj administraciji i prijavljuju prihode na kraju godine na formularu za povracaj poreza" nema smisla po meni.

I na kraju, MOLIM TE, koristi zareze, tacke i velika slova. Mislim da sam tek hijaditi koji te je to zamolio do sada :D
 
Juče sam na Kritičnoj masi dobio promo kupon sa 500 dinara popusta za Wolt, jel taj popust važi za sve porudžbe? Ili se mora naručiti u određenoj vrednosti, da bi se iskoristio popust?
 
Cini mi se da vazi za sve, ali sve ispod 700din se dodatno naplacivalo, mislim da i sada (pocelu su pre koji dan naplatu dostave!) se dodatno naplacuje.
180din je dostava preko Wolta sada. Cini mi se da je to birano da bude primetno manje od Donesi.com dostave samo. Mada su dostavljaci mnogo ljubazniji i nekako prijatniji (svi u Woltu, ali ima i dobrih izuzetaka u DD).

S' tim da je podrska na Woltu na nivou zahebancije preko Twittera... nema nacina da se prijave konkretni problemi (ja nisam nasao nista sem onog Cust. Support iz menija).
Morao sam 10x da molim "pametnu sagovornicu" (ili sagovornika, nemam pojma da li je stvarno Mina/Fina/Dina kako pise ili je tipican Indian style support, gde 20 radnika dele isto ime :D) da prosledi primedbe ili sugestije... inace sam dobijao odgovore tipa "mozda ne vrse vise dostavu preko Wolta" (a zasto onda i dalje postoji restoran na Woltu? :D)


Bilo je cool dok je bilo free :( Prija ona aplikacija vise nego alternative. Jedino mi licno smeta sto ne mogu da se uvecaju fontovi (sem sistemski mozda), sto moze preko Chrome-a kada koristim Donesi.com
I ne moze na dva uredjaja isti nalog da se koristi.. mislim...
 
Daj pls prosledi šta se dešava od bugova, ili šta ti smeta. Znam da uvek feedback prosleđujemo dalje product timu.

A za naloge, naravno da možeš na više uređaja, bez ikakvih problema.

Iznos minimalne porudžbine je 700rsd, tako da je potrebno da se doplati razlika u ceni posle. Plus dostava.
 
Ne mogu na vise uredjaja :( Ako se ulogujem na Note 9, gasi mi login na S7 pa moram opet da se ulogujem tamo (i vice versa, tada mi gasi login na Note 9). Isti e-mail.

Za bugove, saljem ti na PM.
 
Ako mislis na Wolt - meni je super (danas sam ponovo porucio) samo dve stvari smetaju: način logovanja preko maila koji zna nekada da pravi probleme i to što je aplikacija samo na engleskom uz nekakav translation servis na srpski. Razumem engleski naravno, ali ipak... Ponavljam se, ali super mi je onaj deo kada se čeka porudžbina i vidiš na mapi gde je trenutno vozač... To sam prvi put video u Americi kada sam poručivao sa Amazon-a. To je tada bio total WOW, a i sada u Beogradu iznenađenje je još veće.
 
Daj pls prosledi šta se dešava od bugova, ili šta ti smeta. Znam da uvek feedback prosleđujemo dalje product timu.

A za naloge, naravno da možeš na više uređaja, bez ikakvih problema.

Iznos minimalne porudžbine je 700rsd, tako da je potrebno da se doplati razlika u ceni posle. Plus dostava.
Jel ovo za iznos minimalne porudžbine znači, da ako ja naručim nešto za 900 dinara i iskoristim kupon od 500 dinara, moram da doplatim 400?
Ili jednostavno znači da korpa sa kuponom ne sme da bude niža od 700, što znači da je minimalni iznos 1200?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I ja sam imao kupon sa popustom od 500 din, naručio sam za 900 din, platio preko kartice 400 din i to je to.
 
Primetio sam da dosta restorana ima drugu cenu za dostavu preko ovih servisa.
Neki samo 2%, a neki 50%!

Proverite obavezno. Skroz nefer da se to ne istakne.
 
Ajde da pitam vas koji koristite Wolt često, šta preporučujete da se proba od hrane? Prvenstveno naše tradicionalne? Da iskoristim onaj kupon od 500 dinara. Kakva je konoba Akustik?
 
Primetio sam da dosta restorana ima drugu cenu za dostavu preko ovih servisa.
Neki samo 2%, a neki 50%!

Proverite obavezno. Skroz nefer da se to ne istakne.

Donesi . com naplacuje 20% od cene porudzbine restoranu... Daju tablet koji je povezan preko aplikacije i to je to.
 
Cak 20%?? Za one koji ne dostavljaju preko Donesi dostave?
 
To im je procenat. Na celokupan racun od restorana uzimaju 20%. E sad dal nekim restoranima ide manji procenat ne znam, znam za jedan iz prve ruke...
 
A jel im naplate još i ulazak u sistem ili samo taj procenat?
 
To im je procenat. Na celokupan racun od restorana uzimaju 20%. E sad dal nekim restoranima ide manji procenat ne znam, znam za jedan iz prve ruke...
I posle neko pita zasto sam protiv CarGo/Uber i Donesi/UberEats...

Hvala. Ako je tako, sada samo direkt porucujem u restoran.
 
A koliko si mislio da je, 2%?
Da nemaju račun ne bi ni radili. Mani se onih američkih priča, moraju ili propadaju - ne moraju.
Realnost je da im je donesi.com samo povećao promet/profit.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, iskreno sam ocekivao oko 2% (jer je toliko jedan od restorana koji koristim povecao cene za dostavu preko Donesi-a, naspram svojih).

Naravno da moraju! Ovde u centru mogu da se slikaju ako nisu na Donesi-u, jer se previse koristi.
 
Da, iskreno sam ocekivao oko 2% (jer je toliko jedan od restorana koji koristim povecao cene za dostavu preko Donesi-a, naspram svojih).

Naravno da moraju! Ovde u centru mogu da se slikaju ako nisu na Donesi-u, jer se previse koristi.

Dobro, da li zaista misliš da će neko da ti donese npr. pizzu sa kolom i da za to naplati 14 RSD?! :) Imaš li predstavu šta je 14 din i da npr. u EU nemaš više kovanicu od 10 centi?

To je radno intenzivna delatnost na svim stranama: ovi što mese picu koštaju; ovaj na bajsu isto košta, skup lokal, skupa struja i na kraju 2% i još da pica stigne za 29min i da je sveža... Pa ne može to. Otvori piceriju ili pekaru, pa kada budeš morao da zaposliš 10 njih u lokalu od 30m2, pa ti stigne struja 500-1000 eura (ostalo da ne spominjem...) vidi da li možeš da dostavljaš za 2% od cene pice. Možeš da napraviš svoju dostavu, pa preračunaj koliko te košta auto mesečno, gorivo, vozači i uračunaj da na tvoj sajt niko neće doći, već će i dalje svi da idu na Donesi.com, Wolt itd...

Vidim ja da bi naši biznis-eksperti bankortirali za dve nedelje do mesec dana :)

Svašta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno