Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Hmm, kako se to vidi, kao zasebna transakcija ili ne?

Neki info koje cene dostave se planiraju? Ili koliko je vani recimo?
 
Wolt app je super, ali zašto ne može na srpskom i trenutno ima jako malo restorana. Sviđa mi se svakako koncept da se unese odmah kreditna kartica i koristi za plaćanja, kao Uber (Eats).
 
Hmm, kako se to vidi, kao zasebna transakcija ili ne?

Neki info koje cene dostave se planiraju? Ili koliko je vani recimo?

Zavisi od banke, kod Intese je sve zajedno, a Telenor npr. naplati odvojeno.

@marantz

Default jezik je jezik telefona - ako ti je english primary, onda je i Wolt na engleskom. Možeš da izabereš da ti menije prikazuje na srpskom, ali trenutno je to malo nezgrapno - za svaki restoran posebno, i ne pamti setovanja.
Što se tiče restorana, u pravi si, tek širimo portfolio da bude masivnije.
 
Ja bi i preporucio kes kao opciju. Srbija a samo kartice... garant odbija. Da nemam usputne kartice sa ispod 20e ne bi probao :)
 
Ja bi i preporucio kes kao opciju. Srbija a samo kartice... garant odbija. Da nemam usputne kartice sa ispod 20e ne bi probao :)

Ja koristim samo kartice gde god može... Visa Gold kreditna, nisam imao problema zadnjih 10-tak godina. Jednom mi je nešto charge-ovano 2x i nisam ni stigao da uložim nikakav prigovor banci, stigla je poruka sa stornom. Po inostranstvu putujem dosta i ne znam kako bih bez kartice, to bi bilo kameno doba. Kao bez GPS-a... Ono ranije što je bilo kao neka Internet kartica, pa ti dopuniš u nju - to ne koristim, previše smara, a nit je debit, nit je kredit.

Generalno u Srbiji je oko 40-45% prometa u maloprodaji na karticama (debit/kredit).
 
Poslednja izmena:
I ovde na forumu ljudi ne vole da ostavljaju brojeve kartica appovima. Ja ne ostavljam ako nisu neke nebitne, sa sitnim iznosima.
Jeste jednostavnije.
Evo Donesi dok se plati... ode jos 2-3 minuta na svako PayOnline placanje.
 
I ovde na forumu ljudi ne vole da ostavljaju brojeve kartica appovima.

Ne znam šta ti to sada znači - to je kao neki dodatni argument ili šta? Mnogi ljudi u Srbiji i dalje zatvaraju sve prozore da ih ne ubije promaja ili se vrate dva koraka nazad, ako im crna mačka pređe put, pa šta sada?

Nisam do sada imao problema sa karticama, kao što sam ti napisao. Mislim da kod nas ima dosta zatucanosti i nepotrebne paranoje, generalno. Bez kreditne kartice bukvalno ne možeš da aktiviraš telefon ili koristiš Netflix, Spotify, Uber... Ne znam otkud to razmišljanje iz kamenog doba.

Evo Donesi dok se plati... ode jos 2-3 minuta na svako PayOnline placanje.

Čekaj, ovo treba neko da shvati ozbiljno?
 
Poslednja izmena:
Paypal kao sredstvo placanja?
Da li je uopste moguce implementirati?

TuturuTu on rmn7
 
Nije, makar u Srbiji još uvek.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Paypal kao sredstvo placanja?
Da li je uopste moguce implementirati?
Ako je firma registrovana u Srbiji, ne.
Ali ovi vidim da naplatu rade preko Wolt Helsinki-a. U tom slucaju ih ne sprecava nista (koliko znam) da u evrima naplacuju i preko PP-a.
Ali ne znam za servis koji naplacuje takve stvari preko PP-a, i da je zgodan? Svaki put mora unosenje PP podataka.

Ne znam šta ti to sada znači - to je kao neki dodatni argument ili šta?
Brate, dao sam mu predlog kako ljudi funkcionisu u Srbiji ;) Da li je to normalno ili ne je nebitno za biznis - nije to Apple da moze da diktira korisnicima kako ce se ponasati.
Daj nemoj da ovu temu pretvorimo u neko pisanje opet, gde ispade da nisi ni razumeo o cemu pricam kao za DFS Sofa Sale :)

Čekaj, ovo treba neko da shvati ozbiljno?
? Pa da. Wolt drzi karticu i nema dodatnog cekanja za placanje.
Kod Donesi.com-a se uvek 2-3 minuta jos potrosi za placanje (i to ja napamet znam brojeve kartica/datum/CVVe, kucam brzo, SMS OTP odmah dolazi...). NIje to sitno kada se gleda sa stanista biznisa.
BTW, ne mogu da se cuvaju brojevi kartica, za donesi.com mi Chrome ni na mobu ni na kompu ne daje tu opciju (iako ih drugde cuva).
 
Meni 1Password svuda lepo popunjava brojeve kartica, čak i na Donesi :)
 
Ako rade naplatu preko nekog procesora iz inostranstva - to objasnjava zasto banke zaduze karticu u eur ili obracunaju proviziju za placanje u inostranstvu... bez obzira sto je valuta RSD.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Realno, previše ih je. Tako je i foodpanda probala pre par godina kod nas, pa se nije probila pored donesi.com

U stvari, kad bolje razmislim - kasnije su ih kupili... [emoji16]

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Vidim da ste vec pisali, da se nadovezem:
Porucena klopa preko Wolta.
Placeno Intesa karticom, skinuto 70din dodatno kao druga transakcija.
Mozda nekome bude od koristi.
 
Kojom tacno, pretpostavljam Inspire?
 
Evo i ja sam naručio preko Wolta.
Platio sam payoneerovom karticom, ništa dodatno nije naplaćeno.
Stiglo je brzo, ukusno, nešto iz Smokvice sam uzeo.
Koristiću ih i dalje, samo se nadam da će na NBG biti još više mesta u ponudi.
 
Oko septembra krece novi, domaci servis, bice zanimljivo :)
 
Evo i ja sam naručio preko Wolta.
Platio sam payoneerovom karticom, ništa dodatno nije naplaćeno.
Stiglo je brzo, ukusno, nešto iz Smokvice sam uzeo.
Koristiću ih i dalje, samo se nadam da će na NBG biti još više mesta u ponudi.
Smokvica rox :D
Sviđa mi se što dostavljači Wolta nemaju neki osečaj da mora da im se da napojnica (čak se i zbune ako im se da). Iz Donesi Dostave, koja već naplaćuje i to ne sitno imajući u vidu distance i iznose raćuna, prosto imam utisak da se namrgode svaki put što im 100din se ne ostavi, a kamoli da želim tačan kusur. To je osećaj samo... ne vidim dobro da mogu da tvrdim da je tako.

Da ne ponavljam ceo post, evo i iskustva sa više kartica na Donesi.com i Woltu:
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=5853890&viewfull=1#post5853890
 
Poslednja izmena:
Kad naplaćuju dostavu - ni dinar. Ovako, da.
 
E da, Donesi godinama nije prihvatao Payoneer, što me je iskreno izluđivalo u ono vreme. Nisu prihvatali inostrane kartice dosta dugo. Ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
^jeste, od skora prihvataju. To ih skroz razumem, za strane kartice su mogli da imaju vecu proviziju, pogotovu Payoneer i rewards kartice.
Sada nema ni dodatnih troskova za placanje karticama preko sajta, a do skora je bilo 60din. Sto je pozamasna suma za tipicne porudzbine.
 
Napravio 2 porudzbine preko Glovo-a, otkazu jer nema na stanju(u realnosti, zajebali se i stavili cenu viskija 404 dinara, umesto 2.5k), a meni naplate 2x150 dinara i to ne vracaju, kazu takva im politika :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne vracaju ti 2x150 jer im je politika da i za otkazane porudzbine naplacuju? Good to know - bye :D
 
Kod Wolta mi najviše fali grupna porudžbina.

Vozač je pola sata kružio po kraju da bi na kraju došao tik pre isteka poslednjeg minuta, jel im to neko pravilo da dolaze bukvalno kad onaj tajmer pokaže da treba da stignu ili lik samo nije uspeo da se snađe? Definitivno ne bi bio prvi koji nije uspeo da pronađe adresu iz prve, ali valjda ima GPS lokaciju koju sam morao da izaberem?
 
Kod meme i po 20min ranije dodju, jer su procene uvek highend. Ne setaju sigurno, nego se nije snasao.

Fino je trenutno dok je free, i dok su.kuriri slobodni.
 
Poručio prvo put preko Wolt-a. Stvarno super servis - na aplikaciji se vidi gde je trenutno vozač; stigne notifikacija kada je blizu; naplaćeno preko kartice; nakon dostave poslat račun-specifikacija na email... Kao Uber Eats. Samo da što pre dodaju što više restorana.

Smara više donesi.com i polu-amaterske dostave koje imaju pojedini restorani i redovni izgovori tipa "ne mogu da se snađem, jel možeš da siđeš" i sl.
 
Nazad
Vrh Dno