Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Glovo aplikacija je u raspadu. Narucim u jednom restoranu, primenim promo kod, cena se obracuna sa primenjenim promo kodom, kurir dodje sa racunom sa punom cenom, bez koda. Vratim porudzbinu, naravno, i onda krece zivkanje sa svih strana, sto od Glovo-a sto od restorana. Long story short, imao sam stari nalog koji ne koristim vec duze vreme. Sistem je to prepoznao i odbio promo kod, ali ne u samoj aplikaciji. Obrazlozenje Glovo operatera je da to pise u Uslovima za koriscenje i da sam to trebao da procitam...hahaha... Naopako.
 
Nije problem sto me je sistem otkrio vec sto je aplikacija primenila kod iako nije trebala. Treba prilikom potvrde porudzbine da odbije kod ili da korisnika obavesti da postoji dupli nalog i da zbog toga nece biti umanjena cena. Svaka cast developerima na vrhunskom poslu!
 
Poslednja izmena:
opet na B92 isti clanak, ne znam ko ima toliki interes da pokusa da unisti glovo, iskreno jedina konkurencija mu je wolt od ovih domacih NIKO jer su nesposobni!
 
Gde ima glovo kod da se upeca :D
 
Tacno tako i ja preferiram "kuvanu" hranu a ne pljeskavice ali izbor i nije neki, svakako da nam fali bolji kvalitet i raznovrsnost ali za to je krivo koje preferira najgore pizze (probao sam na 10 poznatijih mesta u NS i ono nisu pizze ono su splacine) na svetu i glupe pljeskavice, muka mi kad vidim da 98% narucuje to djubre uvek
Za picu idi kod Mileta u Garden. Skuplji je od konkurencije, ali je najbolja u gradu. Ok je I San Francisco. Savocca je u početku bila odlična, ali su mi u poslednje vreme pali.

Za roštilj, "Gurman roštilj iz Leskovac". Njih imaš I na Glovo, ali rade svoju dostavu. Spori su, uvek kasne. Ali je roštilj vrh I uvek mi je stizao vruć :)
 
Poslednja izmena:
2-3 nardzbine su mi odbijene od restorana, 330din credita zato su mi sad poslali za zadnje odbijanje, meni je ok kako se ophode, znam da ovo nije do njih, barem vecina restorana odbije nakon ~5min pa i nije problem... osim jednih kineza koji nisu odbili ali nisu ni zvali ni poslali (jeste znam da od kineza ne treba nista uzimati koliko su alavi i bezobrazni 9ali eto jede mi se njihova hrana ponekad) cak me je juce u sabracaju bez povoda napao jedan)
 
meni je glovo aplikacija na ios pojela 30% baterije dok sam narucio hranu i pratio kurira, telefon se zagrejao kao da sam neku igricu igrao..
 
Kao da iskoristim kredi na woltu ?
Ukucao kod i dobio 6e , dal treba da se ubaci kartica ili mogu i bez nje da namestim da koristi taj kredit ?
 
Kada budes spremio porudjbinu u delu kada placas imas use credit tu slajdujes pa ce ti biti umanjeno za taj kredit, a ostatak placas kesom ili karticom.
 
Navodno je DoorDash kupio Wolt tako da ide i tu rebrending.
 
Šta najbolje funkcioniše od ovih dostava u NS?

Neki dan sam popizdeo, doneo dostavljač hranu iz restorana iz kojeg često poručujemo, trošak dostave 560 din o_O... Što je puno, puno je...

Danas, drugi restoran, drugi kurir (onog prvog zaboravih da pitam iz koje je firme, a nije bio brendiran) 320 din.

Dakle nije isključeno da nas je onaj dostavljač pre neki dan oderao po sistemu "ako prođe prođe", ali bih stvarno voleo da znam koliko prosečno košta dostava i da li ću išta dobiti korišćenjem aplikacije, pa makar da unapred znam koliko me košta dostava i da me dostavljač ne zove dva puta jer ne može da nađe ulicu, a kad dođe vidim da je bio već par puta (dakle grbavljenej da ne zna adresu je samo fora da "kupi" vreme)...
 
Na woltu ćeš uvek imati cost breakdown - koliko je klopa, koliko je dostava i koliko je to ukupno.
 
Na woltu ćeš uvek imati cost breakdown - koliko je klopa, koliko je dostava i koliko je to ukupno.
Ok.
Mislio sam da dobijem informaciju iz prve ruke da li neko zna ko od ovih dostavljača najkvalitetnije i najkorektnije radi u NS i ima najveću pokrivenost, i otprilike po kojoj ceni, da ne instaliram deset aplikacija, pre svega jer ne bih svima da ostavljam lične podatke ako neću koristiti njihove usluge.
 
Ne moraš da instaliraš aplikacije i praviš naloge, već jednostavno odeš na sajtove Wolt i Glovo, uneseš svoju adresu (ili neku približnu) i vidiš celokupan asortiman restorana, vremena dostave i cene dostave za tu lokaciju.


 
Sorry, nisam iz NSa, pa nemam baš iskustvo iz prve ruke. Jesam radio u Woltu, pa znam dobro kako sve funkcioniše:

+
Mislim da imaju najbolju aplikaciju za dostavu hrane, ne samo u Srbiji, već generalno
Prosek vremena dostave na nivou grada je oko 30 minuta
U svakom trenutku vidiš gde je dostavljač i kako ide proces spremanja/dostave
Odlična podrška - možda zvuči smešno, ali customer experience je jako bitan, tako da će uvek uraditi sve što je razumno da reše problem ako ga ima

-
Može da se desi da su cene na Woltu skuplje od onih u restoranu. Pravilo je da to ne sme da se dešava, ali provlači se jer ih je teško uhvatiti,a negde se i toleriše
Zona dostave je obično oko 4-5km oko restorana, što možda znači da neki restoran neće upasti u tvoju zonu dostave
 
Sorry, nisam iz NSa, pa nemam baš iskustvo iz prve ruke. Jesam radio u Woltu, pa znam dobro kako sve funkcioniše:

+
Mislim da imaju najbolju aplikaciju za dostavu hrane, ne samo u Srbiji, već generalno
Prosek vremena dostave na nivou grada je oko 30 minuta
U svakom trenutku vidiš gde je dostavljač i kako ide proces spremanja/dostave
Odlična podrška - možda zvuči smešno, ali customer experience je jako bitan, tako da će uvek uraditi sve što je razumno da reše problem ako ga ima

-
Može da se desi da su cene na Woltu skuplje od onih u restoranu. Pravilo je da to ne sme da se dešava, ali provlači se jer ih je teško uhvatiti,a negde se i toleriše
Zona dostave je obično oko 4-5km oko restorana, što možda znači da neki restoran neće upasti u tvoju zonu dostave
Ceo NS je više-manje u tom prečniku, međutim kad sam instalirao aplikaciju piše da Wolt (tj. oni napišu da restoran) ne dostavlja na moju adresu čak i kad ukucam restorane iz kojih redovno poručujem baš na tu adresu, npr. ovaj iz kojeg smo poručili danas.
Obrni-okreni, ne mogu koristiti njihovu uslugu, a uzeše mi podatke... :mad:

Verujem da je i Glovo ista priča...
 
Promenio sam stari fon na kome sam imao wolt app i broj telefona vezan za wolt.
Sad ne mogu da registrujem ponovo wolt app na novom telefonu.
Dobijam error 102, existing phone number (no, shit sherlock)
Jel ima neka fora da se nekako ulogujem na stari nalog sa starim brojem telefona?
 
Nemoj da ideš na registrovanje, nego da se loguješ na već postojeći nalog.

Idi mejlom.
U krajnjem slučaju, cimni podršku.
 
Nemam log in opciju, samo get started i nudi mi opcije za mail ili za guest nalog
 
BC3E50A1-0207-4C0F-AA5D-30B60960541D.png
Ovako?

Ja ovde idem na continue with email i kada ukucam mejl, prepozna i pošalje mi link za logovanje na mail.
 
Meni samo nudi register new account gde mi opet traži broj telefona i opet dođem na error 102
 

Prilozi

  • Screenshot_20211121_214537_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_20211121_214537_com.google.android.gm.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 21
Onda se nisi sa tim mejlom registrovao definitivno - čim ima mejl u bazi, onda se prebaci na sign in, a ako ga ne nađe, ode registracija.
 
Taj mail koristim za sve registracije uvek.
Svi app su mi preko tog maila registrovane.
Sad ću da vidim sa podrškom da li može se reši nešto
 
Jel koristi neko Glovo Premium? Kaže 499 dinara, ne može iz svih restorana, ali pominje 2000 restorana. Jel ima neka oznaka po kojoj se razlikuju?
Ako 2 puta platim dostavu, više se isplati Premium.
 
Nazad
Vrh Dno