Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

miki92

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
2,196
Poena
295
Donesi postoji kod nas već duži niz godina, funkcioniše na način da imaju ponude većih restorana i fast food restorana u Beogradu i drugim gradovima, i preko njih se poruči hrana.
Porudžbina ide prodavcu, prodavac organizuje svoju dostavu i dostavlja kupcu istu. Do skoro se plaćalo samo kešom a od skoro veći restorani prihvataju i kartice.
Koristio sam ih dosta, u različitim delovima grada i sve funkcioniše odlično.

Mana: vreme čekanja dostave je nekada preko 90 minuta. Minimum za dostavu u nekim krajevima Beograda i restoranima je preko 2000, 3000 dinara.
Prednosti: ne čekate da se neko javi na telefon, ne objašnjavate svaku porudžbinu pojedinačno. Nema traženja telefona na netu, čitanje recenzija pa traženje jelovnika i tako za dosta restorana. Sve je odmah dostupno.


Wolt - novi servis i krenuo pre par meseci. Preko njih poručujete hranu, a njihovi dostavljači biciklom nose po gradu.
Vreme dostave kraće.
Mane: samo uži centar Beograda.
Prednosti: Imaju svoju dostavu, ne zavisite od Pere, Žike, Mike koliko imaju.
Nisam isprobao.

Glovo - tek sam video da su ušli na naše tržište. Servis je zamišljen tako da možete naručiti i hranu i ostalo i sačekate dostavu.
Nisam isprobao.

Kakva su vaša iskustva, da li ste probali neki servis od ovih? Da li ne najavljen dolazak još nekog igrača možda na ovom polju?

Potrčko servis postoji kao nešto što trenutno radi Glovo ali su bahati, naplaćuju dosta dostavu (jednom su naplatili dostavu leka 900 din) , kuriri se ne libe da traže pare, cigaru i slično iako je npr dostava free - Tehnomanija, video sam lično njihove kurire uveče da pijani voze gradom i traže neke nelegalne stvari kroz prozor od prolaznika/ca.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Donesi.com nije nas servis, on je odavno deo nemackog lanca Delivery Hero.
Od skora i oni rade dostavu, za moj deo grada preko pola restorana je sada kroz Donesi.com dostavu (ranije nisu uopste dostavljali). Meni se licno to ne svidja, uvodi vece cene i sl. Ali je trenutno svega 250din, cak i iz daljih restorana, tako da je prihvatljivo, a i korektno istaknuto.
Prilicno su vise profi od potrcko-style dostava, jeftiniji i ne lazu za cenu dostave (neki restorani koriste neke druge third-party dostave, i ti dostavljaci pokusavaju stalno vise da naplate).

Medjutim, vec neko vreme Donesi izgleda ne prosledjuje instrukcije restoranima. ne uvek naravno, ali previse cesto. Koji put nije ni stigla porudzbina restoranu cak.


Iskreno ne volim da podrzavam servise tipa donesi.com dostava (i ove druge), jer kada restorani uvide da ljudi plate i dostavu (tj. da dobar deo plati i dostavu), ici ce cene navise samo zbog toga :(


Ovaj zadnji deo zadnjeg pasusa ti nije trebao :)
 
Donesi je pocetna tacka za trazenje hrane sa kolegama na poslu... grupna porudzbina i to je to. Nije bas tako - nekada restoran najavi za 45, a dodju za 25 min. Sve zavisi od guzve i porudzbina. Ima dosta restorana za min 600 din.

Od skoro su omogucili placanje karticom bez provizije (ranije je bilo nesto oko 50 din).

Wolt jos nisam probao, jer ne pokrivaju moj kraj.

Potrcko i ostali koji rade externu dostavu (za KFC)... za 250 din cu sam da odem do restorana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni u proseku stigne porudžbina za nekih sat vremena.
Samo donesi koristim, i to redovno.

Sećam se da sam na početku, fazon za prvu ili drugu narudžbinu, dobio bonus 200din od donesi. Posle toga nikad više. Šteta što nisu napravili neki sistem da dobijaš te neke popuste što više naručuješ.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ja ih dobijam na 3-4 meseca.

@Sale, jesi siguran da se ne naplacuje vise PayOnline usluga?
Meni retko koji restoran preko 30-40 minuta najavi, jedino kad upadnem u bas los tajming (mada tada pre pocnu da odbijaju sve porudzbine). To nema veze sa servisima, vec je do restorana. Ima nekih sa toliko losom logistikom ("preko puta" su mi, na 7-10 minuta hoda, bukvalno, ali po 2h nekada cekam :D Ne, ne mogu da izadjem, to je obicno u sred dana, zbog sunca).

Ironicno, logicno je da se servisi koriste za bas velike porudzbinu iz bas dobrih restorana, koji inace ne dostavljaju. Ali u praksi to uglavnom koriste stoneri za KFC :D
 
Donesi koristim bas dugo (prva porudzbina 2009. godine, cim su ponudili restorane u mom delu grada) i jos malo pa cu postati platinasti korisnik, sta god to znacilo :d
Najgore mi je kada se naviknem na neki restoran i onda njega izbace iz ponude (neplaceni dug ili sta vec). Druga stvar koja me nervira, a vezana je za same restorane, je to da cesto nemaju sokove u ponudi. Ako iz kuce moram da izadjem da kupim sok, onda cu kupiti i hranu usput :)

Inace na fazon Donesi ima jos i Alideda. Njega sam koristio par puta za jedan restoran koga je Donesi izbacio iz ponude.
 
Btw, pošto niste probali Wolt, a tvrdim da je svetlosnim godinama ispred donesija, spremio sam vam neke promo kodove koje možete da iskoristite kao neki popust na prvu porudžbinu :)

Kod:
benchmarkrs

Važi samo za prvu porudžbinu i ako niste imali neki kod iskorišćen do sada.

P.S.
Ja ne dobijam ništa od vašeg korišćenja koda. Isključivo u svrhu probanja platforme.
 
Wolt izgleda ima isporuku samo na Beogradskoj strani...
Ovaj Glovo mi crash kad hoću da se ulogujem.
Donesi je do sada radio korektno, što se tiče vremena dostave prosek 60min.
 
^prosek vremena dostave na Donesi.com ne zavisi od njih, vec od restorana (osim kada je donesi.com dostava).
Ovi koji sami dostavljaju su nesto drugo.
Kakva im je logistika? Da li su vremena prilicno precizna? To je jedina odlicna stvar ovih servisa koji se dodatno naplacuju vani, extra su precizni, jer iz iskustva mogu da proracunaju u 90% slucajeva minimum koliko ce trebati vremena.

@notingham, jesi primetio to skoro? U pocetku je stvarno bilo cesto.
Trenutno (bas ovih nedelja) su restorani cesto nedostupni za porucivanje prilicno random ("Ne prima online porudzbine", i tako ostane - a restoran radi dostavu kada zovem telefonom, nisu ni svesni da donesi.com ne radi).


Imao je i neki .rs sajt, dostava.rs ili nesto slicno, ali ne mogu da se setim imena? Bio je mnogo prostiji i zgodniji za koriscenje.

Ima li neko ideju koliko donesi.com naplacuje restoranima? I koliko Wolf i ovaj drugi naplacuju dostavu?
 
Mogu samo u ime Wolta da ti odgovorim - procene su u većini slučajeve tačne, i vrlo se pazi da se ispoštuju.
Korisnik sve vreme u toku dostave može da prati status porudžbine, od spremanja u restoranu, pa sve do GPS praćenja dostavljača kada istu preuzme.

Što se naplaćivanja dostave tiče, trenutno je besplatna, a uskoro će i krenuti da se naplaćuju.
 
Znaci cene su iste kao u restoranima? OK, ulazni dumping, svidja mi se dok traje :D
 
@notingham, jesi primetio to skoro? U pocetku je stvarno bilo cesto.
Trenutno (bas ovih nedelja) su restorani cesto nedostupni za porucivanje prilicno random ("Ne prima online porudzbine", i tako ostane - a restoran radi dostavu kada zovem telefonom, nisu ni svesni da donesi.com ne radi).

Poslednji put sam primetio da je restoran iz kojeg narucujem potpuno izbacen pre godinu i po dana. Mada moram da kazem da poslednjih 7-8 meseci dosta manje koristim Donesi jer sam promenio lokaciju.
 
Nije sija nego vrat :D
 
Ne znam da li ste primetili da McDonalds ima druge cene online u odnosu na cene u restoranu? Recimo na njihovom sajtu (kao i na Donesi) su cene 10-20% vece u odnosu kada kupis u restoranu, a da nigde nisu naveli da se cene razlikuju od onih u restoranu (ne racunajuci dostavu koja kosta jos 250 rsd). Meni je to cak delovalo nelegalno, pa sam im poslao mail. Odgovorili su mi da imaju pravo da prodaju po razlicitim cenama.
 
E na takve fore upozoravam u CarGo temi.
Bice jos toga.

Probao Wolt. Premalo restorana, ne znam ni gde je cela lista? Samo Top, Recommended, Sweets i Late lunch vidim.

Brza dostava, precizni su. Videcu za naplatu, ali pazite... izgleda da su strani CC procesor i bice dinari kroz EUR naplaceni, ili uz proviziju za banke gde to ima za ino placanja.


Kolega, ako radis kod njih mozda, to je verovatno razlog za Important Notice na sajtu sada oko naplate.
 
Da, da, to je to. To se rešava, i brzo će biti implementirano.

Što se tiče izbora restorana, jedte manje u odnosu na donesi, ali brzo se širimo :)

Kada odeš na delivery, videćeš sve restorane koji su trenutno otvoreni.

Na discovery tabu već vidiš sve što je u ponudi na platformi.
 
Ako sam dobro razumeo, wolt ima svoja vozila i vozace koji kupe klopu iz restoran i dostavljaju na adresu?

Ps: prevideo sam bajsove

TuturuTu on rmn7
 
Kod mene u gradu je po meni super reseno:
Restorani ili online food ( nemaju klasican restoran vec rade samo isporuku ) imaju ili svoja vozila i vozace ili unajmljuju ( dodje neko sa svojim vozilom i njegovih je lupam 20% od ukupne sume ) ili kombinuju ova dva.
Kod svakog stoji da ako licno odes po klopu, imas popust od x% tj razlika za isporuku, uglavnom je 20%.
Znaci kada gledas online cenovnik, uvek je max cena sa isporukom koja moze ici samo dole ako odes po klopu.

Takav sistem nije moguce implementirati?

TuturuTu on rmn7
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali ovde nema zakona da najvisa cena mora biti javna :( Nego se doplate obucno pomenu, ali eto i KFC ni to ne radi.

Balt, jasno, tnx
Treba malo kategorija, ali moze proci.
 
Poslednja izmena:
Ovde je cena za klopu u potpunosti ista kao u restoranu.

E sad, korisnik preko aplikacije ima izbor - dostava na kućnu adresu (plaća se), takeaway ili eat in.

Naravno, u zavisnosti sa tim kakv se ugovor sa restoranom sklopi, od toga zavise i opcije.

@alfa

Znam, ali bukvalno svakim danom dodajemo nove restorane u ponudu. Rastemo, polako, da sve bude kako treba :)
 
Poslednja izmena:
Jasno, hvala

TuturuTu on rmn7
 
@alfa, koliko često naručuješ kad dobijaš te popuste? Da li ostavljaš review-ove/slike?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cesto narucujem bas, ali samo po koji restoran vec duze vreme, nasao gde je ok hrana i ne menjam.
Vrlo.retko dajem utiske, samo extremi ako naidju.

baltam0s, of coz :)
 
Pisano pre koju poruku. Znaju izgleda gde je problem, ali licno mislim da to nece moci da se resi.
Probacu danas jos na jednom sajtu preko Intese da platim sa Intesinom i sa TB ili KB karticom pa da vidim sa koje se partije skida. Mislim da ce samo za Intesine ici direktno sve kroz dinare :(
Kao da Intesa jedina uradi kartice kako treba. I sa WizzAira su skidali dinare sa Intesine kartice kada je sa drugih kroz EUR islo, a WizzAir ne koristi Intesu za processing.
 
Platforma je već gotova, u testing fazi je i biće implementirano uskoro.

Ima i sa intesom problema, ja lično koristim intesu i uvek se tu nađe i neka sića više zbog ovoga.
 
Nazad
Vrh Dno