Šta je novo?

Pomoć za render/LR/PS konfiguraciju

Sava89

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2017
Poruke
892
Poena
80
Pozdrav svima već mesecima gledam čitam forum screenshotujem više sam se pogubio i ne znam šta da uzmem na kraju...msm znam okvirno al je to sve i dalje nedovoljno precizno pa ako je neko voljan da pomogne.

- Dakle treba mi konfiguracija za render 1080P, 2.7k 4k ( premier pro / after effects), takodje za P.S. i dosta pa i najviše lightroom.

- Radio sam na i7 4770k + 32gb rama + SSD i GPU sam zaboravio koja al nije neka svakako možda 2g DDR5 256. Slike lepo radi al uspem da ga udavim kada je 600-1000+ u obradi.

Elem šta sam ja zamislio da ne davim.

- Ploča neka X470, najviše me mami Asus rog strix X470-F gaming.

- Ryzen 2700X ili da čekam 3700X ?

- Ram G.skill 16 ili 32gb 3000MHz odmah ( u ono CL se ne razumem al shvatam da je ram najbitniji za ryzen )

- Grafička x570/580 ( imam trenutno r7 250 1gb ddr5 )

- Napajanje imam LC 500w staro jedno 4 godine kontam da treba neko kvalitetno

- Kućište neko Dobro provetreno može i sa providnom stranicom a ne mora samo da svi kablovi mogu lepo iza da se spakuju.

- Hard imam SSD samsung 860 evo 500gb uzecu vrv još 1 ili neki m2

- Ono što je ključno jer pretpostavljam da će me neko odbiti od 2700x i x470 je ja ne znam da klokujem ali bi mogao izguglati takodje sam spreman nekome da platim da mi ako je pametnija kupovima 2700 ( ili čekanje 3700 ) da mi to završi.

...Pre svega dali meni uopšte treba 2700-3700 ...takodje intel isto nije isključen kao opcija.

- Da li je LC 500w zasad ok do zamene, r7 250 zasad radi kako radi al mi je prioritet da pre svega zavrsim ploču / ram / CPU / kućište . Ostalo sta moram odmah sta ne sledeci mesec.

Budžet zasad nekih 700-800€ al je fleksibilan može gore. Hvala !

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima smisla ici na 2700 a u ovom trenutku kada za 7-8 dana izlazi treca generacija i sacekati pa videti cene i uzeti mozda 3700. Obavezno NVMe SSD da bi ubrzao render, Photoshop itd. Ako neces raditi overclock nema smisla ici na X470, uzeti dobar B450 tipa MSI Tomahawk. Graficku treba da vidis ko daje vise benefita za programe koje koristis, mislim da je to NVIDIA ali neko ce reci vec. Ako nisi hard core gamer ne treba ti nista jace od RX570 4GB ili GTX1060 3GB.
Napajanje mislim da ces morati da menjas, slabo je i nekvalitetno, uzmi neki FSP, Seasonic.
 
Klok je danas u tri poteza, malo istraži po netu, baš je lagano, ali bih ti savetovao da sačekaš R3700, bice to pun pogodak pogotovo za posao . Ukoliko ne menjaš grafičku, zadrži napajanje, ali ako menjaš jedno moraćeš i drugo... Asus bih izbegao, baci pogled na AsRock Taichi, MSI Gaming Pro Carbon AC ili GB Gaming 7,mozda 3 najbolje od x470. Ako budeš išao preko mađara mislim da ćeš se uklopiti u budžet.
 
Hvala puno na savetima. Čekam 3700, samo preciznije oko ploče bi mi značilo ili se svodi više na stvar izgleda ? Klonirati hoću samo trenutno ne znam, nekada sam pravio kernele, portovao apps itd nije mi strano da naučim nešto kada me interesuje nego trenutno bi pre to platio da mi neko uradi ulzbog vremena i posla.

Djalf hvala oko m2 nisam znao da ubrzava dodatno rad [emoji2956][emoji2956][emoji2956]

- Weedman984 možda MSI čuo sam može bios update bez CPU?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da MSI ima to (i moja Tomahawk b450 to ima) samo što nikad to nisam radio, baci pogled na neki tutorijal prvo.
PS SSD nije brzi zbog m2, to je samo način povezivanja, vec to što je NVME.
 
Poslednja izmena:
Da MSI ima to (i moja Tomahawk b450 to ima) samo što nikad to nisam radio, baci pogled na neki tutorijal prvo.
PS SSD nije brzi zbog m2, to je samo način povezivanja, vec to što je NVME.
Na MVME sam i mislio [emoji28][emoji51], u svakom slučaju zašto da ne x470 msi ili neka navedena ? Msm kloknuti ću svakako samo je pitanje vremena a koliko sam shvatio x470 su bolje od ovih b450. Pitam jer mi razlika izmedju B i X nije nešto bitna. Posebno ne sada kada sam savetovan da preskočimo rog strix primetno skuplji od ostalih.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne radi se o chipsetu nego o ploči na kojoj je taj čipset. B450 ploče su jeftinije, opet ne zbog čipseta nego što imaju uglavnom slabije VRM i manje opcija nego ploče sa x470 chipsetom. Zato se x470 ploče uglavnom bolje klokuju sa jačim processorima. 2600(x) će potpuno isto raditi i na jednom i drugom čipsetu ali već može biti ralike sa 2700(x) i u buduće sa 3700x ili 3800x a o 12 i 16 core da ne pričamo.
U teoriji, može 2700x lepo da radi i u A320 ploči ali ona ne može da izvuče sve iz procesora a o OC i 3000 Ryzen-u da ne pričamo.
Moj pogled na sve to. A320 ploče zaboravi izuzev ako se pravi neki super el chapo komp sa 200g/2200g. Za 2600/3600(x) ili ne klokovan 2700/3700 dobra b450 ploča a za ozbiljno klokovanje i 2700x/3700x/3800x samo dobre (ne mora vrhunske) x470 ploče.
Primetićeš da nisam b350/x370 ploče nisam ni pomenuo. Iako će svi ti processori raditi i na njima, problemi sa bržom memorijom (3000/3200MHz pa naviše) i da će uskoro praktično nestati iz proizvodnje nisu isplative.
Kada smo već kod processora, ja sam zagovornik "X" processora. Na dobrim pločama sa 400 serijom čipseta, OC i veliki hladnjaci su praktično nepotrebni tako da su manje komplikacije. PBO2 (turbo) radi odlično i samo benchmark pokazuju neko poboljšanje. Na mojoj kombinaciji, 5 -7%, ponegde <10% lošiji nego na 4.3GB OC. Nema nikakvog zezanja, na leru oko 2.1 GHz i manje od 1v napon a na punom load-u 1-4 core na nešto prekp 4.3GHz. U realnom radi teško da se može primetiti ikakva razlika.
 
Tomahawk ima odlican VRM i moci ce R3700 da se lepo klokuje i na njoj. X470 daje vise opcija kao sto su Crossfire koji nece koristiti. Vise benefita ce imati da uzme dobar Samsung EVO 970 SSD za obradu slika i videa. A za klokovanje ce morati i bolji kuler, najmanje LC-CC-120-RGB kao i bolje napajanje od ovog sto ima sad.
 
Kakav crni OC na radnom računaru, to se ne preporučuje a i bespotrebno je.

Ako ne žuriš, sačekaj nedeljdu dana da vidimo R5 3600. Možda će u MT-u biti malo sporiji od 2700, a u ST-u je sigurno bolji. A 6 jezgara i TDP od 65W može na bilo koju ploču. 3700 ako budžet dozvoljava. B450 ploča je ono što treba gledati :)
 
Poslednja izmena:
Ne radi se o chipsetu nego o ploči na kojoj je taj čipset. B450 ploče su jeftinije, opet ne zbog čipseta nego što imaju uglavnom slabije VRM i manje opcija nego ploče sa x470 chipsetom. Zato se x470 ploče uglavnom bolje klokuju sa jačim processorima. 2600(x) će potpuno isto raditi i na jednom i drugom čipsetu ali već može biti ralike sa 2700(x) i u buduće sa 3700x ili 3800x a o 12 i 16 core da ne pričamo.
U teoriji, može 2700x lepo da radi i u A320 ploči ali ona ne može da izvuče sve iz procesora a o OC i 3000 Ryzen-u da ne pričamo.
Moj pogled na sve to. A320 ploče zaboravi izuzev ako se pravi neki super el chapo komp sa 200g/2200g. Za 2600/3600(x) ili ne klokovan 2700/3700 dobra b450 ploča a za ozbiljno klokovanje i 2700x/3700x/3800x samo dobre (ne mora vrhunske) x470 ploče.
Primetićeš da nisam b350/x370 ploče nisam ni pomenuo. Iako će svi ti processori raditi i na njima, problemi sa bržom memorijom (3000/3200MHz pa naviše) i da će uskoro praktično nestati iz proizvodnje nisu isplative.
Kada smo već kod processora, ja sam zagovornik "X" processora. Na dobrim pločama sa 400 serijom čipseta, OC i veliki hladnjaci su praktično nepotrebni tako da su manje komplikacije. PBO2 (turbo) radi odlično i samo benchmark pokazuju neko poboljšanje. Na mojoj kombinaciji, 5 -7%, ponegde <10% lošiji nego na 4.3GB OC. Nema nikakvog zezanja, na leru oko 2.1 GHz i manje od 1v napon a na punom load-u 1-4 core na nešto prekp 4.3GHz. U realnom radi teško da se može primetiti ikakva razlika.

Hvala na opširnom odgovoru!

Razmišljam se onda o ploči x470 MSI gaming pro carbon ( 171€ ) - ne razumem se koja x470 je najpametnija kupovina. Dakle OC je vrlo moguc kasnije.


Tomahawk ima odlican VRM i moci ce R3700 da se lepo klokuje i na njoj. X470 daje vise opcija kao sto su Crossfire koji nece koristiti. Vise benefita ce imati da uzme dobar Samsung EVO 970 SSD za obradu slika i videa. A za klokovanje ce morati i bolji kuler, najmanje LC-CC-120-RGB kao i bolje napajanje od ovog sto ima sad.

Hvala na odgovoru, tomahawk mi je bio prvi izbor, opet nije mi zao da potrosim 50-60€ vise na x470 ako ce mi kasnije znaciti za nesto ( crossfire svakako ne )


Kakav crni OC na radnom računaru, to se ne preporučuje a i bespotrebno je.

Ako ne žuriš, sačekaj nedeljdu dana da vidimo R5 3600. Možda će u MT-u biti malo sporiji od 2700, a u ST-u je sigurno bolji. A 6 jezgara i TDP od 65W može na bilo koju ploču. 3700 ako budžet dozvoljava. B450 ploča je ono što treba gledati :)

Sačekaću, hvala na odgovoru takodje.
Budžet dozvoljava najverovatnije ću na 3700 ići + LC-CC-120-Rgb

Još jednom budžet je oko 800€ i fleksibilan je...nije problem da odem na nekih 1000+

- Prioritet mi je CPU, Ploča, RAM, PSU, kućište. Tim redosledom za GPU & NVME ako bude ako ne sledeći mesec.
U principu ja bi najpametnije da uzmem nešto što može da radi nedeljno 60-70 sati i da ne razmišljam o tome narednih par godina.

- 970 Evo 500gb ću najverovatnije isto odmah uzeti za sistem ovaj 960 za storage i kasnije neki od 1tb vrv mada imam i oko 1TB na cloudu storage mi nije problem.

Trenutno stanje u mojoj glavi:

- MSI x470 gaming pro carbon 171€
- CPU ryzen 3700 - oko 350€ vrv?
- Ram i dalje ne znam niko ništa nije savetovao [emoji28]
- Napajanje neko od gore navedenih samo nzm koliko W ? Pretpostavljam 500W je ok?
- Samsung 970 500gb 120€

Jedan od većih problema ....kućište

Zasad su mi bitne stavke oko 820€ ( ako je ram 200€ )

Zamolio bi ako neko može da mi napiše dal mi treba x470 ili ne, najviše me buni zbog 3700 ryzena i ram memorije. Ram bi trebalo da bude oko 3000-3600 brzine ?

Ako mi x470 ne treba ( nije mi velika razlika tomahawk 120€ i 170 carbon ) opet naglašavam ako za moje potrebe ne treba x470 onda tomahawk i to mi je rešeno.

Hvala unapred još jednom svima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sačekaj još 8 dana da odlučiš za RAM, to je za sada najveća nepoznanica. Kažu 3200MHz je IMC a to znači da će moći daleko bolje od toga. Možda 3600 postane best buy, speciajlno kada sada i cene RAM opadaju. Videćemo još ko će imati najbolji BIOS za Ryzen3, moj Asus sa najnovijim BIOS-om već ima nameštanje za 4666MHz memoriju. Ima rusvaj da bude.
Biće i b550 ploča samo neznam kada ali sigurno dolaze, valjda ni cena neće biti nebeska. Sada se prave kompjutery samo na emergency bazi ili low end 200/2200/2400g koji neće biti zamenjeni vrlo skoro.
 
Za ram gledaj cene i da je 3000MHz pa na vise (3200MHz sweet spot). Da sam ja u pitanju, ako bih isao na R7 3700(X), isao bih na x470, ako to sredstva vec dozvoljavaju. Ako ces R5, x470 je nepotreban... Svakako sam zagovornik dobro provetrenog kucista, da su sve komponente hladne stalno.
 
Važi hvala ! Što se tiče napajanja šta mislite o seasonic S12II 620W ? Ili M mada ja nzm razliku izmedju S i M...

Ram = G.skill tridentZ RGB 32gb 3600 CL19 ? Oko 250€

Ili G.skill TridentZ 3200 CL16 32gb 215€

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ideš na 32GB RAM? Evo preporuka sa nemačkog ComputerBase foruma:

Jeftino:

G.Skill Aegis (DDR4-3000, SK Hynix AFR-Die)

Corsair Vengeance LPX (DDR4-3000, SK Hynix AFR-Die)

Ulaz u OC:

Crucial Ballistix Sport LT (DDR4-3000, Micron E-Die)

G.Skill SniperX Digital Camouflage (DDR4-3600, SK Hynix C-Die)

Optimalni RAM za OC:

G.Skill Flare X (DDR4-3200, Samsung B-Die)

G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 32GB (DDR4-3200, Samsung B-Die)

Luksuz:

G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 32GB (DDR4-4266, Samsung B-Die)

G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 32GB (DDR4-4133, Samsung B-Die)

Iz ove liste bi ti najverovatnije bio najbolji izbor (ako ne želiš da se zabavljaš sa manuelnim podešavanjima i OC/optimizacijom memorije) G.Skill SniperX Digital Camouflage DIMM Kit 32GB, DDR4-3600, povoljna cena, veoma solidan XMP profil (3600).
 
Poslednja izmena:
Ideš na 32GB RAM? Evo preporuka sa nemačkog ComputerBase foruma:

Jeftino:

G.Skill Aegis (DDR4-3000, SK Hynix AFR-Die)

Corsair Vengeance LPX (DDR4-3000, SK Hynix AFR-Die)

Ulaz u OC:

Crucial Ballistix Sport LT (DDR4-3000, Micron E-Die)

G.Skill SniperX Digital Camouflage (DDR4-3600, SK Hynix C-Die)

Optimalni RAM za OC:

G.Skill Flare X (DDR4-3200, Samsung B-Die)

G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 32GB (DDR4-3200, Samsung B-Die)

Luksuz:

G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 32GB (DDR4-4266, Samsung B-Die)

G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 32GB (DDR4-4133, Samsung B-Die)

Iz ove liste bi ti najverovatnije bio najbolji izbor (ako ne želiš da se zabavljaš sa manuelnim podešavanjima i OC/optimizacijom memorije) G.Skill SniperX Digital Camouflage DIMM Kit 32GB, DDR4-3600, povoljna cena, veoma solidan XMP profil (3600).
Hvala [emoji3516], taj poslednji mi se dopada al nisam našao kod nas [emoji28], treba mi da ima kod nas ne poručuje mi se od preko, carina kad me drapne lakše mi ovde da kupim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
taj poslednji mi se dopada al nisam našao kod nas

Kod nas je izbor prilično slab, ako dolazi u obzir kupovina kod mađara, ukucaj na kupujem prodajem stranici u pretragu:

ddr4 3200 32gb

i sortiraj po ceni (jeftinije -> skuplje)

Ako samo prodavnice dolaze u obzir, pogledaj na sajtu eponuda, upotrebi sledeće filtere na levoj strani:

DDR4, 3200 MHz, 32GB, sortiraj po ceni (rastuća)
 
Poslednja izmena:
Kupujem gde šta navatam jeftinije nije mi bitno da je radnja. Verovatno ću skoro pa sve ako ne sve sa KP jer po radnjama jedva šta nadjem to što nadjem znatno skuplje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nakon visesatnog gledanja kućišta ...Šta mislite o Cooler master MB600L + cooler master ml360r rgb AIO za CPU cooler?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je da se drzis tipa NZXT H500 ili Fractal Design Meshify C u kombinaciji sa nekim solidnim vazdusnim kulerom poput Scythe Mugen 5 rev B.
 
Ja sam uzeo H500 odusevljen sam lepotom, za performanse ne znam nisam jos turio procesor :D
imam jedno pitanje jel bolje ici na 2x8gb ddr4 3000mhz cl 15 ili 2x8gb ddr4 3200mhz cl16? za ryzen 2600(2600x)??? ako moze odgovor brzinski bio bih jako zahvalan?
 
Šta god da uzmeš nećeš primetiti razliku...
 
Da se učipim i ja...

Intel je tipično bolji sa Adobe programima ali to je kad se porede trenutne generacije. AMD bi trebalo da se izjednači ili prešiša Intel sa 3000 serijom pa bih išao na 3700X.

Dobra B450 ploča poput MSI Tomahawka ili Pro Carbon bi trebalo da bude dovoljna za 3700X. X470 Pro Carbon je odličan izbor ali ako bude moralo da se uštedi negde, bolje neka uzme B450 ploču, uštedeće 60-70€.
Ne mora da se nateže mnogo sa overklokom, koliko bude moglo da se izvuče bez nekog cimanja...čoveku treba stabilna mašina za rad.

Dobar vazdušni kuler će raditi posao, Scythe Mugen 5 Rev.B ili Scythe Fuma, nema potrebe za nečim većim. Ili Arctic Freezer 34 eSports Duo, optimalno.

Preporučio bih 32GB RAM-a, ako dozvoljava budžet. Mislim da će količina ovde biti bitnija od brzine i CL, ne juri rekorde, nema potrebe da juri Samsung B-die i slično...3600MHz bi trebalo da bude neki sweetspot sada ali nije problem ni 3200, samo da radi ok i da nije preskupa. Tu je isto prostor za uštedu.

Umesto 500GB Samsung 970 Evo bih preporučio 1TB Adata XPG SX8200 Pro. Razlika u ceni nije velika (16k za 500Gb Samsung vs. 20k za 1TB Adata) a Adata ima približne performanse. U ovom slučaju (render i video) će se osetiti razliku između SATA i NVME. Naravno, u M.2 formi.

Za napajanje, Seasonic Focus Plus Gold 550W kod Mađara. Trebalo bi da bude dovoljno. Može i 650W, ako nije velika doplata.

Kućište...Fractal Design Meshify je ok, ne znam koliko je kod Mađara. Dokupi 2x140mm venta za napred (recimo, Arctic P14) i fabrička 2 pozadi da izvlače vazduh...Može i NZXT H500 ili Cooler Master MB511 (ili bilo koji sa mrežastom prednjom stranicom, fuck glass).

My 2c...

Zaboravih...što se grafike tiče, pomoći će kod složenijih projekata. Nvidia je tipično malo bolja (osim ako ne uzimaš Vegu ali to je već mnogo za budžet) , mada nije velika razlika. Nešto poput 1050/1050Ti ili RX480/570/580 bi bilo ok. Gledaj da ima bar 4GB RAM-a. 1060 6GB bi bio sweetspot ali novu se ne isplati uzimati...
 
Poslednja izmena:
Da se učipim i ja...

Intel je tipično bolji sa Adobe programima ali to je kad se porede trenutne generacije. AMD bi trebalo da se izjednači ili prešiša Intel sa 3000 serijom pa bih išao na 3700X.

Dobra B450 ploča poput MSI Tomahawka ili Pro Carbon bi trebalo da bude dovoljna za 3700X. X470 Pro Carbon je odličan izbor ali ako bude moralo da se uštedi negde, bolje neka uzme B450 ploču, uštedeće 60-70€.
Ne mora da se nateže mnogo sa overklokom, koliko bude moglo da se izvuče bez nekog cimanja...čoveku treba stabilna mašina za rad.

Dobar vazdušni kuler će raditi posao, Scythe Mugen 5 Rev.B ili Scythe Fuma, nema potrebe za nečim većim. Ili Arctic Freezer 34 eSports Duo, optimalno.

Preporučio bih 32GB RAM-a, ako dozvoljava budžet. Mislim da će količina ovde biti bitnija od brzine i CL, ne juri rekorde, nema potrebe da juri Samsung B-die i slično...3600MHz bi trebalo da bude neki sweetspot sada ali nije problem ni 3200, samo da radi ok i da nije preskupa. Tu je isto prostor za uštedu.

Umesto 500GB Samsung 970 Evo bih preporučio 1TB Adata XPG SX8200 Pro. Razlika u ceni nije velika (16k za 500Gb Samsung vs. 20k za 1TB Adata) a Adata ima približne performanse. U ovom slučaju (render i video) će se osetiti razliku između SATA i NVME. Naravno, u M.2 formi.

Za napajanje, Seasonic Focus Plus Gold 550W kod Mađara. Trebalo bi da bude dovoljno. Može i 650W, ako nije velika doplata.

Kućište...Fractal Design Meshify je ok, ne znam koliko je kod Mađara. Dokupi 2x140mm venta za napred (recimo, Arctic P14) i fabrička 2 pozadi da izvlače vazduh...Može i NZXT H500 ili Cooler Master MB511 (ili bilo koji sa mrežastom prednjom stranicom, fuck glass).

My 2c...

Zaboravih...što se grafike tiče, pomoći će kod složenijih projekata. Nvidia je tipično malo bolja (osim ako ne uzimaš Vegu ali to je već mnogo za budžet) , mada nije velika razlika. Nešto poput 1050/1050Ti ili RX480/570/580 bi bilo ok. Gledaj da ima bar 4GB RAM-a. 1060 6GB bi bio sweetspot ali novu se ne isplati uzimati...

Hvala ti puno, mnogo lep i detaljan odgovor. Baš si pomogao [emoji870][emoji106][emoji108],

Inače samsung 500gb sam našao za 120€, tvoja preporuka je 50€ skuplja što mi je ok s obzirom na duplo memorije dok je samsung isti kapacitet 225€

- Cooler za CPU sam gledao Noctua NH-D15 ili U12A ( moram izguglati u čemu je razlika )

Ram sam i ciljao na 3200 32gb

U principu otprilike imam sada šta ću uzeti. Jedino još nisam prežalio zašto ne rog strix X470 F gaming?

MSI carbon x470 mi je ok al mi i dalje srce vapi za strixom ako neko može da mi kaze zašto ne strix bio bih jako zahvalan, treba mi razlog da bi je prežalio [emoji28]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
MSI carbon x470 mi je ok al mi i dalje srce vapi za strixom ako neko može da mi kaze zašto ne strix bio bih jako zahvalan, treba mi razlog da bi je prežalio

ASUS Strix X470-F je dobra ploča, ako ti se zaista sviđa, uzmi je, nećeš pogrešiti.

Ove MSI ploče su ti predložene zbog cene (mada je mala cenovna razlika između MSI X470 Pro Carbon i Strix), a ako to nije problem, slobodno idi na Strix.

Ubacio sam na ovom linku 3 predložene MSI ploče, i tu Strix, pa pogledaj kako su opremljene, i donesi sam odluku.

Link ka poređenju
 
Poslednja izmena:
Strix-F je odlična ploča ali košta previše...ako ti odgovara cena, slobodno uzmi.

Te Noctue su odlični kuleri ali su overkill ako baš ne pumpaš overklok, plus su skupi. Kuleri od 40-50 evra su sasvim ok.

EDIT: ok, Strix košta manje no što sam mislio...
 
Poslednja izmena:
Napokon sam navatao ryzen 3700x u prodavnici na "E" ...kako stigne ode kao penzija ...neverovatno.


Elem sledeći tok dogadjanja.

- Ryzen 3700x poručen
- NZXT H500 poručeno isto iz "E"
- Ploča poručujem X570 TUF Gaming Plus WiFi
- Ram ne znam šta da radim ... dao bih oko 200-250€ za 32gb neki dobar odnos cene / kvaliteta / brzine

Nije bitno dal radnja ili KP ako neko može pomoći slobodno neka savetuje.


Napajanje nisam pametan dal je LC 500w ok? Ako ne da uzimam u "E" cooler master
https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/masterwatt-lite-230v/masterwatt-lite-230v-700w/

Ili što je @jurodivi rekao neko seasonic ?

Grafička zasad će poslužiti R7 250 pa malo kasnije neka GTX

Takodje pitanje za pastu šta mislite o Artic MX-2 ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno