Šta je novo?

Pomoć za render/LR/PS konfiguraciju

Sava89

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2017
Poruke
892
Poena
80
Pozdrav svima već mesecima gledam čitam forum screenshotujem više sam se pogubio i ne znam šta da uzmem na kraju...msm znam okvirno al je to sve i dalje nedovoljno precizno pa ako je neko voljan da pomogne.

- Dakle treba mi konfiguracija za render 1080P, 2.7k 4k ( premier pro / after effects), takodje za P.S. i dosta pa i najviše lightroom.

- Radio sam na i7 4770k + 32gb rama + SSD i GPU sam zaboravio koja al nije neka svakako možda 2g DDR5 256. Slike lepo radi al uspem da ga udavim kada je 600-1000+ u obradi.

Elem šta sam ja zamislio da ne davim.

- Ploča neka X470, najviše me mami Asus rog strix X470-F gaming.

- Ryzen 2700X ili da čekam 3700X ?

- Ram G.skill 16 ili 32gb 3000MHz odmah ( u ono CL se ne razumem al shvatam da je ram najbitniji za ryzen )

- Grafička x570/580 ( imam trenutno r7 250 1gb ddr5 )

- Napajanje imam LC 500w staro jedno 4 godine kontam da treba neko kvalitetno

- Kućište neko Dobro provetreno može i sa providnom stranicom a ne mora samo da svi kablovi mogu lepo iza da se spakuju.

- Hard imam SSD samsung 860 evo 500gb uzecu vrv još 1 ili neki m2

- Ono što je ključno jer pretpostavljam da će me neko odbiti od 2700x i x470 je ja ne znam da klokujem ali bi mogao izguglati takodje sam spreman nekome da platim da mi ako je pametnija kupovima 2700 ( ili čekanje 3700 ) da mi to završi.

...Pre svega dali meni uopšte treba 2700-3700 ...takodje intel isto nije isključen kao opcija.

- Da li je LC 500w zasad ok do zamene, r7 250 zasad radi kako radi al mi je prioritet da pre svega zavrsim ploču / ram / CPU / kućište . Ostalo sta moram odmah sta ne sledeci mesec.

Budžet zasad nekih 700-800€ al je fleksibilan može gore. Hvala !

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se kad savete daju ljudi koji u zivotu nisu nista ozbiljnije raili na kompu od svega navedenog.
Dakle ovako:
1. Sistem i programi na jedan ssd nvme ako moze 500gb ce biti sasvim dovoljno!
2. Na drugi ssd/nvme koji ne mora da bude veci od 250gb stavis katalog od LR i odredis da istovremeno bude i scratch particija. To ce dramaticno da ubrza rad!
3. Mani se klokovanja na masini koja ti sluzi za navedene poslove, dobici na granici statisticke greske, rizik potuno nepotreban, narocito kod dugog video rendera koji ume da ode dodjavola usled najminimalnije greske u memoriji, koja inace ne bi bila vidljiva u normalnom koriscenju.

Sad jedan nehardverski savet.
Pocni da ucis capture One Pro i DaVinci Resolve
 
Svidja mi se kad savete daju ljudi koji u zivotu nisu nista ozbiljnije raili na kompu od svega navedenog.
Dakle ovako:
1. Sistem i programi na jedan ssd nvme ako moze 500gb ce biti sasvim dovoljno!
2. Na drugi ssd/nvme koji ne mora da bude veci od 250gb stavis katalog od LR i odredis da istovremeno bude i scratch particija. To ce dramaticno da ubrza rad!
3. Mani se klokovanja na masini koja ti sluzi za navedene poslove, dobici na granici statisticke greske, rizik potuno nepotreban, narocito kod dugog video rendera koji ume da ode dodjavola usled najminimalnije greske u memoriji, koja inace ne bi bila vidljiva u normalnom koriscenju.

Sad jedan nehardverski savet.
Pocni da ucis capture One Pro i DaVinci Resolve

Hvala na savetima. Hvala i za DaVinci i Capture one pro. Planirao sam ih kada sastavim novu konfu.

- Jedno pitanje ...dali je neophodno da radim novi win na novoj konfiguraciji. Ideja je da prebacim SSD zamenim drivere i šta treba i da to tako šljaka pa tamo nekad nov/dec da stavim sistem na NVME jer sad nemam kad da se zezam sa tim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nova konfiguracija, novi Windows, ima duže da se zezaš sa drajverima i greškama nego da sve instaliraš nanovo.
 
Iz mog iskustva nije neophodno da radis novi win. Npr ja vozim W7, radi kao sat, ovo je mislim treci ssd na koji sam ga prebacio! :d
 
Počelo da pristiže [emoji2956][emoji2956]
24455e8746791b3e3d18ce38dfffd6c3.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
[emoji3516] hvala probacu. Trenutno se mučim sa SSD ....Nije uspelo da samo ubodem sreća u safe uspeo da udjem pa sad muka sa kopiranjem [emoji28]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uključio neki D.O.C.P čini mi se i samo ode na 3000 CL15 ...sačuvao i to je to, radi ki zmaj [emoji16]

Takodje onaj mali kuler se i ne čuje na x570 tuf

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i "cable management" sat ipo se lomio hahaha

Usputno pitanje ...kako da isključim ovo da ne sija ... imam neki TUF software što se odmah ponudio nakon dizanja.

Uključio sam 1 kabal u kuler onaj sa leve strane veći i nakačio ga u RGB Header.

Da probam u "adressable RGB header " ?
a79f0beba22db221626f80ba6c91da61.jpg
ae082686a293d11b92dcef18b73d60a5.jpg
603f4f4eeda4d06942f38f1fd3676415.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
svaki proizvodjac ima neku app za kontrolu rgba kod mene ( MSI ) je Mystic light, kod tebe je vrv Aura sync. Tamo mogu da podesavam Ram i cooler koji su mi RGB

Znam da je Samsung i da ga je lepo videti, ali ne svidja mi se polozaj SSD, lepse je pozadi...
 
Poslednja izmena:
Pogledaću malo bolje kad stignem. Jeste Aura

Samsung je tu jer ga često čupam i nosim sa sobom.

Inače u exportu nekih 350 fotografija iz RAW mu trebalo nekoliko minuta...neverovatno. nekada sam čekao nekoliko minuta za 2-3 slike [emoji85][emoji28].

Sa stock coolerom 35c temp CPU, ostali kuleri oni što idu uz NZXT h500, čemu sam se usput obradovao nisam ni znao da dolaze kuleri ...taman se naostrio za noctua xD

Van ovoga vezano za NVME koj sam takodje umalo poručio naleteh na ovo

https://youtu.be/r7zI7MYSY_0

U principu ništa neću dobiti sa NVME v.s. SSD za ovo što radim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napokon probao i render.

Sa nekih 20h za 3h snimka na prošlom PC-u na 45min spalo [emoji51][emoji16][emoji2956][emoji2956][emoji85]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno