Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Ni jedan telefon koji ima 3GB ili vise memorije, SD632 ili jaci chipset nije spor.
 
Takođe i android svakom generacijom već od KitKat-a ne postaje ništa zahtevniji, jedino što aplikacije ovih većih kompanija (Fejsbuk i ekipa) postaju zahtevnije jer dodaju sve više nepotrebnih stvari. Takođe i potrebe korisnika rastu ali već svaki telefon sa sdm632 i jačim (pa čak i sdm625) su sasvim dovoljni za normalno korišćenje.

Sent from my ASUS_X00QD using Tapatalk
 
Prosto je zakljucak da 720p SAMOLED ne utice apsolutno nikako na korisnicko iskustvo. Da nekome das ovaj telefon bez znanja koja mu je rezolucija, ne bi mu palo na pamet da je 720. I Samsung pusta A30 koji ce isto imati 720p na 6.3".

Jos je ovaj Mi A3 najbolja Android One kupovina ove godine, posebno kada se uporedi sa jucerasnjim Nokia telefonima, i po ceni, i po specifikaciji. Cenovno mu ravna Nokia 6.2 koja ce kod nas verovatno biti u 3/32GB veriziji, sa SD 636, ipak ne moze biti ravan izbor, pa cak i ta Nokia 7.2 s obzirom da ce kostati 10-15k vise, pitanje je da li ce vredeti tu razliku.
 
Prosto je zakljucak da 720p SAMOLED ne utice apsolutno nikako na korisnicko iskustvo. Da nekome das ovaj telefon bez znanja koja mu je rezolucija, ne bi mu palo na pamet da je 720. I Samsung pusta A30 koji ce isto imati 720p na 6.3".

Jos je ovaj Mi A3 najbolja Android One kupovina ove godine, posebno kada se uporedi sa jucerasnjim Nokia telefonima, i po ceni, i po specifikaciji. Cenovno mu ravna Nokia 6.2 koja ce kod nas verovatno biti u 3/32GB veriziji, sa SD 636, ipak ne moze biti ravan izbor, pa cak i ta Nokia 7.2 s obzirom da ce kostati 10-15k vise, pitanje je da li ce vredeti tu razliku.

potpuno se slazem.
 
^Baš tako. Ja ću moj platiti 180€(evo me u pošti čekam red da ga dignem).
Najbolja kupovina trenutno.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
znači situacija je nažalost takva da, ako hoćemo čisti android sa pristojnim ekranom, moramo čekati a3 pro (ako i kada izađe) ili nam preostaju samo nove nokie 6.2 i 7.2.
 
znači situacija je nažalost takva da, ako hoćemo čisti android sa pristojnim ekranom, moramo čekati a3 pro (ako i kada izađe) ili nam preostaju samo nove nokie 6.2 i 7.2.

ne samo to miki i cekanje nije problem, nego sto tje papani da traze BAR 300e i za nokije i za mi pro, a ovaj je samo 190e i to neotpakovan :|

zanima me kakav je headphones out, valja li q zvook ?
 
Prvi utisak(još ga konfigurišem, skidam aplikacije sa PS-a) je da nema ni govora o lošem ekranu, pixelima, tačkicama ili bilo šta slićno. Uzeo sam lupu i tek kad sam preko nje pogledao, jedva se naziru sitne tačkice. Tako da ko god namerava da kupi jeftin, a dobar telefon, ne mora da se boji lošeg ekrana u 720p.

Nastaviću kasnije, kad ga malko više budem koristio...
 
Pogledao sam u shopu , definitivno se vide tackice i ko je radio na boljem ekranu , nece se tako lako navici na ovaj. Tako da obavezno proverite uzivo prvo. Ovi kojima ne smeta svaka im cast ;)
 
To sam i na pocetku rekao, ko misli da kupi telefon, najbolje da vidi uzivo, a ko bez problema vidi tackice, bez naprezanja ocnih zivaca, svaka mu cast na vidu, valjda...

Po meni, utisak o degradiranom korisnickom iskustvu, objektivnom, je ili trip ili hejt, opet ako za normu uzmem svoj dozivljaj.

~~~

Ne verujem nesto u Mi A3 Pro, racunam da su ga planirali da bi ga izbacili kada i Mi A3, mada ko zna opet. Jedino ako bi Nokia 6.2 bila 30k, a dosla u 4/64 GB verizji, mogla bi da se razmatra kao alternativa, cak i uz taj SD 636, jer mislim da ne bi trebalo da smeta stariji cipset s obzirom na cist OS.
Imala bi jedino prednost u vecem 1080p HDR10 ekranu, a opet Mi A3 kao kompaktniji moze da pruzi taj kvalitet pri izboru, na papiru Mi A3 ima bolje kamere, svakako bolju bateriju, brzo punjenje...
 
Motorola One Zoom je isto alternativa, ali... 400 evra? Ma da.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Auu, preterase ga, jedino je ruzna za sve te pare.

Nokiji, narocito 7.2, jedino odajem prizanje za konstrukciju i izgled, navodno su koristili neki kompozitini polimer koji je duplo laksi od aluminijuma a jednako jak za ram, i GG3 (meni lino draze zbog ogrebotina) sa satenskom zavrsnicom za mat izgled. I jos podseca na slavne Lumie.

Mada je i Mi A3 jedan od lepsih uredjaja, iako nije nista spektakularno, verovatno je jedan od najergonomicnijih telefona u ponudi.

I da, na dosta mesta pise da je ram aluminijum - nije, u pitanju je plastika sa hromiranom zavrsnicom, mada ovako na dodir i izgled deluje kao nesto kvalitetnije nego recimo ram RN7.
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo koliko god cist android odnosno telefon koji je deo android one programa nekome bio bitna stavka, ne moze se oteti utisku da iz godine u godinu telefoni, konkretno u budzet segmentu ili u srednjoj klasi, sve vise i vise zaostaju za modelima sa custom skinovima/launcherima proizvodjaca.

Konkretno ta Nokia 6.2, 3/32gb sa sd 636 za 200e u 2019toj godini???? Ili 7.2 sa sd 660 i 4/64gb i sa ips ekranom za 350e??? Da ne govorimo o autonomijama, znamo kako klot android tu stoji (jako lose), prosto 3500mah i klot android je nedovoljno za bilo sta vise od jednog dana umerenog koriscenja, dakle bez mnogo videa. O igrama, ko ih igra na fonu, da ne govorimo.
Kamere su vidim lepo ishvaljene na Nokia telefonima, ali opet sve ovo gore mi je totalni deal breaker. Opet, iz ugla nekoga kome klot android nije prioritet, iz puno ato subjektivnih, sto objektivnih razloga. Iskreno pre bih gledao 8.1 i pored budjavog notcha.

Sta znam, opet kad pogledam Motorole to jos i dobro izgleda :)

Mi A3 realno jos i ispade overall najbolji android one fon u klasi od 200-350e kaf se sve uzme u obzir (racunajuci i cenu).
Komotno su mogli, a i trebali, 1080p amoled i lepo cena gore 50e. Bio bi bez premca. Nije daleko od ni sada.
 
To što je najbolji izbor samo znači da ih nema.

Stalno mi se prebacuje da se ponavljam ali ne treba da se zaboravi način korišćenja: ja na A1 poslije dvije godine na 3080mAh bateriji izguram dan normalnog korišćenja, uključujući i igre (uglavnom tipa Candy Crush). Pozivi skoro ništa, sve što može da se stavi instalisano, memorija skoro full, konstantno WiFi i 4G se smjenjuju, stock bez roota i bilo kakvih tweakova, svaki apdejt redovno odmah.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
da kupim u balkanskoj i polupismena riba kaze uvazavam garanciju tek ako ima više od 3 mrtva megapixea samo se okrenem i odustanem.
 
To što je najbolji izbor samo znači da ih nema.

Stalno mi se prebacuje da se ponavljam ali ne treba da se zaboravi način korišćenja: ja na A1 poslije dvije godine na 3080mAh bateriji izguram dan normalnog korišćenja, uključujući i igre (uglavnom tipa Candy Crush). Pozivi skoro ništa, sve što može da se stavi instalisano, memorija skoro full, konstantno WiFi i 4G se smjenjuju, stock bez roota i bilo kakvih tweakova, svaki apdejt redovno odmah.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ponavljas se :)
 
Da se razumemo koliko god cist android odnosno telefon koji je deo android one programa nekome bio bitna stavka, ne moze se oteti utisku da iz godine u godinu telefoni, konkretno u budzet segmentu ili u srednjoj klasi, sve vise i vise zaostaju za modelima sa custom skinovima/launcherima proizvodjaca.

Svakako.

Android One po prakticnim resenjima, u smislu interfejsa, ne moze da parira skinovima i launcherima proizvodjaca. Recimo na keca, meni na pamet pada trenutno resenje full screen gestova, koji to zapravo nisu, jer tu je ona "pilula" na dnu; zatim nepostojanje opcije za vibraciju u padajucem meniju, vec moras hardverskim dugmicima da joj pristupis, i to iz par koraka (ja sam siguran da je to neko zabravio); nepostojanje duplog tapa za zakljucavanje, ili bar opcije u padajucem... I slicno.

Mana mu je sto fali nesto sto kod drugih postoji, a prednost mu je sto fali sta je kod drugih visak, paradoksalno. Realna prednost mu je ta "out of the box" funkcionalnost, gde prosto niti imas sta preterano da podesavas, niti je ponudjeno, fluidnost, i redovna azuriranja, za koja ni sam ne znam koliko su to prakticno vredna, kada vidis da ljudi jos koriste telefone sa Android 7-com.

Sve u svemu jedna jednostavnost, uzeta sa rezervom. Meni je licno drag, ali ne mogu da ne kazem da mi fale gestovi sa MIUI-ja, ili recimo meni koji je kod OneUI pristupacniji jer se sa donje a ne gornje strane.

Majka ima Nokiu 6.1 koja i danas nakon vise od godinu dana sljaka potpuno identincno kao prvog dana, isto onako fluidno kao prvog dana, cak ne primetim ni neki pad autonomije, dakle ocigledno da vanila OS uglavnom prija telefonu.

E sad, da li je to "opravdanje" da se u novim telefonima stavi jedva jaci hardver, jer prosto nesto jace ne bi mnogo znacilo, mozda i jeste donekle, ali tesko da se moze nazvati fer potezom prema potencijalnim kupcima, ili pametnim u odnosu na konkurenciju koja za iste ili manje pare nudi vise.
 
Poslednja izmena:
da kupim u balkanskoj i polupismena riba kaze uvazavam garanciju tek ako ima više od 3 mrtva megapixea samo se okrenem i odustanem.

Meni u istoj ulici Mobicom odbio garanciju, prcrtala plavusa garantni list, objasnjenje da je od udarca lepak popustio na ekranu! Telefon star par dana, nema dlake na njemu a ne ogrebotine, telefon nije iznet jos iz kuce jer za stariju osobu koja nije pokretna. Oni ni nemaju servis, salju me u trzni centar u servis koji nema vaze sa njima, prvo me gledali bledo, zatim se smiluju da pogledaju, zatim covek pogleda i kaze "ma da, ovo je od udarca". Ni papir da je primljen na servis, konstatacija servisera, to ne dobijate.


Ono sto me zanima i zasto sam otvorio temu, radi li GCam na A3 kao na Redmi Note 7, samo isntalacija .apk? Zamenio bih Note 7 samo ubog promene malo, dobijam amoled i android one.
 
Meni u istoj ulici Mobicom odbio garanciju, prcrtala plavusa garantni list, objasnjenje da je od udarca lepak popustio na ekranu! Telefon star par dana, nema dlake na njemu a ne ogrebotine, telefon nije iznet jos iz kuce jer za stariju osobu koja nije pokretna. Oni ni nemaju servis, salju me u trzni centar u servis koji nema vaze sa njima, prvo me gledali bledo, zatim se smiluju da pogledaju, zatim covek pogleda i kaze "ma da, ovo je od udarca". Ni papir da je primljen na servis, konstatacija servisera, to ne dobijate.


Ono sto me zanima i zasto sam otvorio temu, radi li GCam na A3 kao na Redmi Note 7, samo isntalacija .apk? Zamenio bih Note 7 samo ubog promene malo, dobijam amoled i android one.

ja stvarno onda nzm kako da kupim nesto ako nemam prava na garanciju koju daju cak ne ni u roku od 24h ?
 
Stigao je u VIP, uz neo 3 ispadne oko 26k. Sto uopste nije lose jer se dobije 2 godine garancije u ovlascenom servisu.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
o5 dzaba ako ne uvazavaju "do 3" izumrla megapixela :)
Ne možeš porediti onu "garanciju" što ti daju po tim šupama gde si ti bio i u Vipu. Bez fiskalnog računa ti nemaš validnu garanciju i nemaš, kao kupac, nikakva prava.
Meni do sada ni jedna jedina garancija za legalno kupljen uređaj nije odbijena.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Ne možeš porediti onu "garanciju" što ti daju po tim šupama gde si ti bio i u Vipu. Bez fiskalnog računa ti nemaš validnu garanciju i nemaš, kao kupac, nikakva prava.
Meni do sada ni jedna jedina garancija za legalno kupljen uređaj nije odbijena.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Slazem se, ali je retkost da fasujes mrtve pixele pri paljenu aparata, onom kome se nije desilo ni ne konta to kao mogucnost.
Ovde je tema vip ili supa da UVAZE primedbu ako se pojavi mrtvi pixel u garantnom roku, sto tesko da bi i VIP jer svi nazalost znamo u kojoj drzavi zivimo.
 
Samo malo strpljenja, biće tih iz Vip-a i za 200€ po oglasima.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Ovde je tema vip ili supa da UVAZE
Meni je Vip uvažio garanciju za P9 lite jer je jedan delić ekrana postao blago svetliji od ostatka, a još sam sam bio kriv što se to desilo. Pošto nije bilo fizičkog oštećenja zamenjen je ekran bez pitanja.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Meni je Vip uvažio garanciju za P9 lite jer je jedan delić ekrana postao blago svetliji od ostatka, a još sam sam bio kriv što se to desilo. Pošto nije bilo fizičkog oštećenja zamenjen je ekran bez pitanja.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

drago mi je, ali to i dalje nije mrtav/zaglavljen pixel...iz nekog samo njima poznatog razloga to NE uvazavaju, bar iz ovih shupa :)
 
drago mi je, ali to i dalje nije mrtav/zaglavljen pixel...iz nekog samo njima poznatog razloga to NE uvazavaju, bar iz ovih shupa :)
Nisam sa tim imao iskustva, jer zaglavljene sam sam sređivao, a mrtvih nisam imao. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno