Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Na pentile oledu se lakše primete pikseli nego na LCD/IPS. Dobar telefon skroz (osim te rezolucije) ali ne znam koliko ima smisla pred mi9se, osim ako su nekome android one i baterija baš prioriteti. Svakako bar za mene, dosta bolji izbor nego rn7.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidi se zbog pentile matrixa, ali po iskustvima koje sam procitao, brzo se zanemare jer naviknes.
U sustini mislim da su jedino isli na Amoled kako bi smestili citac otiska ispod ekrana, drugo objasnjenje nemam za uzbor hd amoleda mesto fhd lcd displeja.
 
Ja se ne mogu navići da mi tekst izgleda kao mutno smeće.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel ram ovog telefona od metala ili plastike... 2/3 recenzija kazu alumijum, ostatak plastika.
 
Ja se ne mogu navići da mi tekst izgleda kao mutno smeće.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Daj molim te, ja imam fon sa tom rezolucijom i u normalnom radu nikakve mane nema i vrlo je prijatan za oko. Kao da je na a3 640x480 pa da ne moze da se gleda.
 
S konja na magarca neću. Poslije tri godine sa FHD ha HD+ bi samo nenormalan pristao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da je samo HD+ ne bi bio problem jer poredio sam ženin Moto One sa mojom 8.1 i zaista razlika je skoro neprimetna, ali šugavi PenTile...

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Fama oko ekrana je stvarno prenapumpana, i to od strane onih koji ga nisu ni videli...

Medjutim, apropo ekrana, telefon nema AOD, nema raise to wake, a ni double to wake funkciju... Mislim da je stvarno nedopustivo da telefon u ovom rangu ima tako pasivan ekran.
 
Imas ga ili...?

...über rimini 7
 
Tebi su nedopustive te nebitne (meni) stvari, meni nedopustiva rezolucija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imas ga ili...?

...über rimini 7

Imam od pre par dana. Zamenio sam RN7 koji sam prosledio, i generalno sam zadovoljniji sa Mi A3 prvenstveno zbog kompaktnosti, savrseno lezi u ruci, i generalno je prelep telefon (imam ga u kind of gray varijanti). A i fan sam Android One jednostavnosti.
Kada sam ga prvi put upalio, i kada se pojavio onaj startup meni, video sam piskselazu na slovima na beloj podlozi, i bio sam u fazonu "ok, vidi se stvarno". Medjutim kada se prvi put pojavi homescreen, prosto nema sanse da vidis piksele, osim ako bas ne naguras telefon sebi u facu, i tako se cak jedva vide.
Jedino moze delovati da je slika malo blurry, i to je ta percepcija manje rezolucije, medjutim na moj licni dojam to se prosto gubi pod zivljim bojama i kontrastom SAMOLED-a.
Sve u svemu, meni licno je drazi ovaj 720p SAMOLED nego 1080p IPS LCD sa RN7. Prosto 720p na 6" SAMOLED-u ima dovoljno prednosti u odnosu na vecu dijagonalu LCD-a sa 1080p da moze prosto da mu parira, toliko da rezolucija ne bude toliko isklucujuc faktor.

Opet kazem, ko ne veruje, eno vam telefon u Mi Store-u pa trazite lupom te piksele i ubedjujte sebe kako je telefon iz 2012-te i taj fazon. Opet, svako ce videti ono sto zeli da vidi.

Drugo, baterija je fenomenalna, upravo "zahvaljujuci" ekranu, uz relativno normalnu upotrebu mozes da ga prikljucis svaki 3, pa i 4 dan, ako ga ne koristis previse. Kako god, autonomija RN7 + 5-10h sigurno.
Kamere nesto nisam ni koristio, prednja od 32 je dosta bolja i bogatija detaljima od RN7, a ova glavna je koliko sam skontao jaca samo za sirokougaonu.

Sve u svemu, kompaktnost mu je najveca vrlina, i Android One ko ga voli, a ekran svakako nije mana, bar ne tolika kolika isprava deluje da bi mogla biti.

I da, citac otiska prsta je brz, bas, samo je fora da pri registraciji ne pristiskas ekran, vec samo da naslonis prst, kako bi ga pravilno registrovao, jer ako se pristisne, deformise se, pa je prosto potrebno vise vremena da se prepozna. Nije brzi od regularnog naravno, ali daleko od toga da je spor, u smislu da je nepraktican. I preednost je sto ima siroko polje prepoznavanja, pa cak i sa iskljucenim indikatorom citaca mozes komotno iz prve da ga otkljucas.

Jedino, eto sto me je iznenadilo jeste nedostatak prvenstvno duplog tapa za budjenje, jer mi je ta opcija oduvek bila navika, ali dobro sad...
 
Sem štednje baterije i dubine crne, amoled za mene nema nikakve prednosti. Prezirem nasvirane neprirodne i drečave boje kod jeftinijih panela, kao grafički dizajner i fotograf koji cijeni tačnost prikaza više od ičega.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imas li osim trolovanja nesto pametno da napises?

...über rimini 7
 
Zašto trolovanja? Je li problem što prezirem "ma super je to nego vi pričate napamet" soljenje pameti, kao da ostali ne znaju šta hoće za svoj novac?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Problem je sto spamujes. Rekao si x puta svoje misljenje i stav, dokle vise...
Ne svidja ti se, ne ulazis u temu i svima dobro.

...über rimini 7
 
Sem štednje baterije i dubine crne, amoled za mene nema nikakve prednosti. Prezirem nasvirane neprirodne i drečave boje kod jeftinijih panela, kao grafički dizajner i fotograf koji cijeni tačnost prikaza više od ičega.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pa stas vise?! A nije samo to prednost. Tanji telefon, npr AoD, skrivanje notcha, razne opcije koke koriste tehnologiju OLED-a itd.

Dobri su ovi novi OLEDi (samsung) i boje i sve, nema LCD ni jednu prednost vise, sem cijene[emoji16]

Telefon star godinu skoro, burn ina ni u tragovima, vise ih ima na lcdu [emoji23]

Kad mu loznica ne moze naci manu vec mjesecima, to je to.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problem je sto spamujes. Rekao si x puta svoje misljenje i stav, dokle vise...
Ne svidja ti se, ne ulazis u temu i svima dobro.

...über rimini 7
Čekam Pro. A svi su realno sto puta ponovili isto, samo smaramo podjednako. Ne bi bilo tako da nije razočarenja. Evo neću više da se ponavljam, i valjda će neko uskoro da izbaci pošten Android One telefon pa da se nešto pazari...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kada sam ga prvi put upalio, i kada se pojavio onaj startup meni, video sam piskselazu na slovima na beloj podlozi [...]
Ovde si sam dao odgovor zašto je PenTile problem. Telefoni se sada najviše koriste za surf netom, društvene mreže i messaging aplikacije, a tu je upravo taj slučaj da gledaš konstantno u jednobojnu pozadinu (najčešće belu) sa ispisanim slovima. [emoji6]
Imao sam jedan telefon sa PenTile i jedva čekao da ga se rešim. Teško da ću se usuditi ponovo da ga uzmem. [emoji846]


Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Zakidaju na Android One telefonima opasno na stvarima koje se odmah ne primjete.

Na nokii 7+ me je bas nervirala spora nand memorija (kao i na A2, A1, sad su ipravili sa A3), nemogucnost spajanja bluetootha na vise uredjaja istovremeno itd itd

Treba razmisliti i o polovnom flagshipu radije nego nov android one.

Ovaj stock sto rade ljudi sa XDA je bolji od onoga iz Android One.

Malo smo pre-hype-ovali taj Android One, tripujuci se da imamo Pixel.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kad će desetka na A3?
Sutra treba da mi stigne ovaj telefon, pa da vidimo taj čuveni "loš" displej...

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Imam od pre par dana. Zamenio sam RN7 koji sam prosledio, i generalno sam zadovoljniji sa Mi A3 prvenstveno zbog kompaktnosti, savrseno lezi u ruci, i generalno je prelep telefon (imam ga u kind of gray varijanti). A i fan sam Android One jednostavnosti.
Kada sam ga prvi put upalio, i kada se pojavio onaj startup meni, video sam piskselazu na slovima na beloj podlozi, i bio sam u fazonu "ok, vidi se stvarno". Medjutim kada se prvi put pojavi homescreen, prosto nema sanse da vidis piksele, osim ako bas ne naguras telefon sebi u facu, i tako se cak jedva vide.
Jedino moze delovati da je slika malo blurry, i to je ta percepcija manje rezolucije, medjutim na moj licni dojam to se prosto gubi pod zivljim bojama i kontrastom SAMOLED-a.
Sve u svemu, meni licno je drazi ovaj 720p SAMOLED nego 1080p IPS LCD sa RN7. Prosto 720p na 6" SAMOLED-u ima dovoljno prednosti u odnosu na vecu dijagonalu LCD-a sa 1080p da moze prosto da mu parira, toliko da rezolucija ne bude toliko isklucujuc faktor.

Opet kazem, ko ne veruje, eno vam telefon u Mi Store-u pa trazite lupom te piksele i ubedjujte sebe kako je telefon iz 2012-te i taj fazon. Opet, svako ce videti ono sto zeli da vidi.

Drugo, baterija je fenomenalna, upravo "zahvaljujuci" ekranu, uz relativno normalnu upotrebu mozes da ga prikljucis svaki 3, pa i 4 dan, ako ga ne koristis previse. Kako god, autonomija RN7 + 5-10h sigurno.
Kamere nesto nisam ni koristio, prednja od 32 je dosta bolja i bogatija detaljima od RN7, a ova glavna je koliko sam skontao jaca samo za sirokougaonu.

Sve u svemu, kompaktnost mu je najveca vrlina, i Android One ko ga voli, a ekran svakako nije mana, bar ne tolika kolika isprava deluje da bi mogla biti.

I da, citac otiska prsta je brz, bas, samo je fora da pri registraciji ne pristiskas ekran, vec samo da naslonis prst, kako bi ga pravilno registrovao, jer ako se pristisne, deformise se, pa je prosto potrebno vise vremena da se prepozna. Nije brzi od regularnog naravno, ali daleko od toga da je spor, u smislu da je nepraktican. I preednost je sto ima siroko polje prepoznavanja, pa cak i sa iskljucenim indikatorom citaca mozes komotno iz prve da ga otkljucas.

Jedino, eto sto me je iznenadilo jeste nedostatak prvenstvno duplog tapa za budjenje, jer mi je ta opcija oduvek bila navika, ali dobro sad...
Neplanirano zapao mi plavi a3. Narucen sinu kao radni fon, na kraju mi je maznuo rmn7 samo zbog malo veceg ekrana, nije mu se svideo one i zbog rezolucije gde uopste nije primetio razliku dok mu nisam rekao :)
Uglavnom sve isto kao kod tebe stim da ni na start up-u nisam nista primetio. Razlika je uocljiva kada ga stavim pored sinovog s10.
Cackam ga vec skoro 6 sati, pisem, citam, podesavam... ne razumem histeriju oko reze, ne vidim nista toliko lose sto se pise po netu. Daleko da je idealan ekran ali meni mnogo bolje iskustvo od rmn7.
Po pregledu ocnog od pre par meseci imam odlican vid, imam i papir ako treba dokaz.
Stvarno mnogo bolje lezi od rmn7 u ruci, mnogo lakse radim sa a3.
Ocekivano baterija je fenomenalna...
Meni kao radni fon ce odlicno posluziti, cuda od 200e ne postoje...

...riding on 720p...
 
Meni su sve promene rezolucije do 720p bile baš dobrodošle. 720 na 1080p mi je bila ok ali nisam video neku svrhu. Sada ova rezolucija na mi8 i sličnim telefonima mi ne prija nikako. Već 4-5 meseci ne mogu da se naviknem. Sve je suviše sitno.

Ne znan šta ću raditi za sledeći tel, neka promena će da padne. Na ovoj rezoluciji ne želim da ostanem.
 
Ti svakako interfejs možeš da skaliraš kako ti odgovara, bez obzira na rezoluciju.

Sent from my ASUS_X00QD using Tapatalk
 
Telefon je u svakom slucaju klasa iznad RN7 i bilo kojeg Redmi Note telefona dostupnom na globalnom trzistu do sada.
 
+1

Sent from my ASUS_X00QD using Tapatalk
 
Neplanirano zapao mi plavi a3. Narucen sinu kao radni fon, na kraju mi je maznuo rmn7 samo zbog malo veceg ekrana, nije mu se svideo one i zbog rezolucije gde uopste nije primetio razliku dok mu nisam rekao :)
Uglavnom sve isto kao kod tebe stim da ni na start up-u nisam nista primetio. Razlika je uocljiva kada ga stavim pored sinovog s10.
Cackam ga vec skoro 6 sati, pisem, citam, podesavam... ne razumem histeriju oko reze, ne vidim nista toliko lose sto se pise po netu. Daleko da je idealan ekran ali meni mnogo bolje iskustvo od rmn7.
Po pregledu ocnog od pre par meseci imam odlican vid, imam i papir ako treba dokaz.
Stvarno mnogo bolje lezi od rmn7 u ruci, mnogo lakse radim sa a3.
Ocekivano baterija je fenomenalna...
Meni kao radni fon ce odlicno posluziti, cuda od 200e ne postoje...

...riding on 720p...

koliko brzo ulazi i izlazi iz aplikacija u odnosu na s10 ?
 
Nisam gledao niti me zanima, za moje potrebe je i vise nego brz.

...riding on 720p...
 
eno izadje nokia 7.2 ima 6.3" i sn660, a3 665, tako da ako je spora ta nokija, spor je i a3...
nzm.
 
Nazad
Vrh Dno