Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Trenutno je CC9 skup u Rusiji, 290-300e za 6/64 verziju, tako da verujem da će cena A3 Pro isto biti jaka, osetno jača nego A2 na početku.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
CC9 je i bolji telefon po svakom parametru od A2, vidjećemo. A3 već može da se uzme za 220 kod nas.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel moguće da Gcam toliko bolje slike daje na A3? Gledao sam neka poređenja i razlika je bas velika.

Jel treba šta da se čačka fon da bi se instalirao Gcam?
 
Otkad su omogućili pristup camera API ne mora da se rootuje niti bilo šta, samo se instališe apk za konkretan telefon i radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prvo i poslednje upozorenje. 50 postova obrisano.

Miui ili Android one nije tema. A3 je tema odnosno A3/pro kad izadje.
 
buduci da a3 ima amoled,jel moze neki vlasnik a3 da mi kaze jel ima always one ili makar rise to wake ili double tap bilo sta?
 
Ja sam tražio kod ortaka i nisam našao AOD.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Fićo, tema je Mi A3, a ne "Šta da kupim". Otvori temu u odgovarajućem podforumu, pa se tamo može nastaviti diskusija. Postovi obrisani.
 
Poslednja izmena:
I dalje je u domenu pustih želja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne zbog procesora. Jako su sličnih performansi a u nekim stvarima je 665 sporiji. Jedino mislim da je štedljiviji od 660.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kao što reče Roy Fokker iznad, zbog procesora ne, evo na slici odnos snage, poslednja dva su ti 665 i 660.
200739329d5fc81152508e969bb8e6b1.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prelazak itekako vredi i sada, po mom misljenju, a posebno ako bude izasao i A3 Pro, u tom slucaju dileme nema.
Svakako i A3 ima neke fine prednosti u odnosu na proslogodisnji model. Tu je na prvom mestu znacajna razlika u kapacitetu baterije, postojanje 3.5 mm, micro sd slot, nove kamere... Dosta stavki je poboljsano.
Napravili su glupost sa 720p ekranom ali i to ce popraviti Pro verzija ukoliko je bude bilo. [emoji4]
 
Ja bi presao jedino ako je mob brzi, kapacitet baterije mi je dovoljan i na A2. Sluske ne koristim. Meni je zanimljiv Honor 9X.
 
Poslednja izmena:
To je samo bonus sto je downclock-ovan CPU deo chipseta, em ce dosta manje trositi zbog toga, em ce manje trositi zbog nizeg procesa proizvodnje.

CPU jezgra su ista, razlikuje se klok za par stotina MHz, to sto sajtovi/ljudi koji nemaju blage veze o cemu pricaju smatraju da je sporiji zbog par brojki ma papiru, njihov problem. U bilo kakvoj vrsti realnog rada (ukljucujuci igre, u kojima GPU bottleneckuje oba), nece biti sporiji sigurno.

Za sve bi bilo bolje kad bi svi procesori, grafike i chipsetovi (ne samo u mobilnom segmentu) bili downklokovani za 10-20%, a da se potrosnja smanji za 20-50%.
 
Poslednja izmena:
Suština je da nije jači.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije sve u snazi cipseta. Naveo sam ocigledne prednosti A3 u odnosu na A2. Meni su recimo sve te prednosti miljama ispred razlike u taktu procesora od par stotina MHz. [emoji4]
No dobro, razumem da nekome zamena nije opravdana. Stici ce i ta Pro verzija nadam se. [emoji4]
 
Realno ovaj a3 je zamena za a2 lite, cak i cenovno donekle, ako gledamo oglase kod nas. Skuplji je tipa 20e od a2 kad se pojavio.
 
Ja ovaj telefon merkam, ali taj ekran... Koliko vidim po recenzijama, navode kao manu, ali ne kardinalnu, pikseli jesu primetni, ali uvek kao kompenzaciju navode prosto kvalitet boja koje zauzvrat SAMOLED nudi... E sad da li je vredno.
Bice ili A3 ili RN8, vise mi se svidja Android One, preferiram pre MIUI-a, MI A3 mi se svidja jer je bolja izrada, a telefone koristim bez maske, dakle metalni okvir u zakrivljena ledja su bolja opcija od klasicne izrade kao kod Note.

I ne znam kakvu cenu da ocekujemo za A3 kod nas...
 
Pa vec ga imas na oglasima za oko 200e, 4/64 varijantu.

Ako ti je Android One prioritet za iste pare imas Nokia 7.1. E sad osim rezolucije ekrana sve ostalo je na strani mi a3.
 
Nazad
Vrh Dno