Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

To brate...
Jel to neki deklarisani quick charger ili samo jaki punjač?

Koliko watti ima?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Džabe merenje između samog punjača, i telefona, ako je u kablu žica, na kojoj zbog sopstvenog otpora, na kraju imamo pad napona., Po kirhofovom zakonu, struja je i pre i posle kabla ista, tu ti taj ueđaj za merenje ne pomaže. Vidi ti nekakvim adapterima, da to meriš između kabla i telefona, pa onda primeni omov zakon i olovku u šake! :D , il probaj zdrugi gajtan! :-devil-:
 
To brate...
Jel to neki deklarisani quick charger ili samo jaki punjač?

Koliko watti ima?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Fast charge punjac, dolazi sa Oppo Reno 2z:
d24adafe5656c57646766bc352670f7c.jpg


Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ja koristim ovaj punjac:
https://www.amazon.de/-/en/Charger-Model-MDY-10-EF-Charge-Xiaomi/dp/B07YBFPJZ6

Na njemu samom ne pise nigde da je fast charge ali vidim da ovde u opsiu pise 18w fast charge i ne ispise mi ovo rapidly charge ili nisam obratio paznju

Kada je baterija dosta ispraznjena napon ode i na 8 mozda i 9V ali ne secam se da ide preko 2A...
Po ovome sto ste do sada napisali fast charge bi onda trebao da vidim samo kada je jako ispraznjena baterija inace se na ovom punjacu i nece aktivirati posto obicno puni sa 5V - 2A sto dodje 10W
 
Fast ili rapidly se uvek vidi, bez obzira koliko % ima baterija.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ja koristim ovaj punjac:
https://www.amazon.de/-/en/Charger-Model-MDY-10-EF-Charge-Xiaomi/dp/B07YBFPJZ6

Na njemu samom ne pise nigde da je fast charge ali vidim da ovde u opsiu pise 18w fast charge i ne ispise mi ovo rapidly charge ili nisam obratio paznju

Kada je baterija dosta ispraznjena napon ode i na 8 mozda i 9V ali ne secam se da ide preko 2A...
Po ovome sto ste do sada napisali fast charge bi onda trebao da vidim samo kada je jako ispraznjena baterija inace se na ovom punjacu i nece aktivirati posto obicno puni sa 5V - 2A sto dodje 10W

Uh!, 8-9V volti prazna baterija!? Il si nešto ispermutovo, il se zezaš!
 
Mislim na napon sa punjača, otkud bih znao napon na bateriji.

Ja merim na meracu, na kablu i koliko sam primetio ne vuče telefon jednako kada je napunjenosti 70% i kad je 10%

Za ovo rapidly stvarno nisam obraćao pažnju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
8-9 volti!, to bre mnogo visok napon!, može biti da je prisutna neka vf komponenta, pa ti to zbunjuje taj merač, ko zna kako je i ispeglan taj napon.el ti ne valja punjač, el ti merač laže!, Probaj taj merač na kompu, kolki napon pokazuje!
 
Poslednja izmena:
8-9 volti!, to bre mnogo visok napon!, može biti da je prisutna neka vf komponenta, pa ti to zbunjuje taj merač, ko zna kako je i ispeglan taj napon.el ti ne valja punjač, el ti merač laže!, Probaj taj merač na kompu, kolki napon pokazuje!

Pogledaj specifikacije punjaca koje sam okacio pa ces videti sa koliko puni, a i covek je na prethodnoj strani objasnio kako puni..
Output: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A
5V x 2A = 10 Watts

9V x 2A = 18 Watts


Inace izvinjavam se ali pise i kod mene, nisam u opste obracao paznju da pise to rapidly
 
Poslednja izmena:
Pogledaj specifikacije punjaca koje sam okacio pa ces videti sa koliko puni, a i covek je na prethodnoj strani objasnio kako puni..
Output: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A



Inace izvinjavam se ali pise i kod mene, nisam u opste obracao paznju da pise to rapidly

Pa super, ako ovaj adapter daje 12v/1,5A, onda je dobar i za punjenje autoakumulatora. I šta ako takav punjač pustim da puni moj stari huawei g700, dal bi ga ubilo tih 12v, il to samo na usb tip c pušta 12v, kad vidi mi uređaj?, sad sam se ozbiljno uznemirio oko ovoga!
 
Svaki telefon ima na svojoj stampanoj ploci jedan cip koji regulise punjenje. Tako da ne vidim razlog za toliku raspravu.

Mozea ti uzeti punjac od 65vati ali on sigurno nece toliko brzo puniti ako mu u tom cipu nije upisano da toliko brzo moze da puni bateriju ali ono sto hoce raditi ce zagrevati bateriju i ceo telefon.
 
Svaki telefon ima na svojoj stampanoj ploci jedan cip koji regulise punjenje. Tako da ne vidim razlog za toliku raspravu.

Razlog je sto ocigleno pokusava da ga isprovocira... Mogao bi da prestane, smorio vise...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Danas sam slucajno kliknuo da mi se sistem apdejtuje na android 10.
Medjutim dosta brzo mi ide baterija

Da li je neko mozda radio downgrade sa android 10 na android 9? Jel to moguce?
 
radio je meni kidence kada sam ga brikovao...
prekomplikovano za moje pojmove i ne bih sam znao da uradim,

a to je takodje veliki korak u nazad, tako da sam ga opet apdejtovao na 10

A3 je tek dosao na svoje sa A10
 
Danas sam slucajno kliknuo da mi se sistem apdejtuje na android 10.
Medjutim dosta brzo mi ide baterija

Da li je neko mozda radio downgrade sa android 10 na android 9? Jel to moguce?
Probaj factory reset i onda koristi par dana, pa vidi kakva je situacija sa baterijom....

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Probaj factory reset i onda koristi par dana, pa vidi kakva je situacija sa baterijom....

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Kod mene takođe baterija traje primetno kraće sa android 10, factory reset, nije pomogao, hteo sam dark mod, kraća baterija je izgleda cena za to...
 
Ma meni je baterija prioritet. A nakon nje prednja kamera sa gcamom.

Factroy reset ce sacekati, jer sam prepun obaveza u narednom periodu, a nakon reseta mi treba ceo dan da ga podesim kako mi odgovara.

Javicu utiske, mozda se stabilizuje. Mada bezveze slucajno kliknuh za apdejt, a odlazem ga pola godine, jer sam prezadovoljan autonomijom...
 
Koliko ti je to trajala baterijaa koliko sad traje?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Meni traje 3 dana minimum baterija. Instagram, mail-ovi za posao, novine, pozivi, Viber itd. Android 10 od kada je izasao, nikakav problem :)
 
Juce dobio neki update od 33mb i ne znam sta je fix-ovao, a nije novembarski patch, a oktobarski sam odavno dobio. Zna li se sta su "fixovali" ?
 
Naravno da nije novembarski kada nije novembar :)
To je oktobarski security path, svaki mesec dobijes taj apdejt
 
Naravno da nije novembarski kada nije novembar :)
To je oktobarski security path, svaki mesec dobijes taj apdejt

Nasao sam sta je, bio sam ubedjen da sam oktobarski vec dobio ranije :/ Ovaj nemojte update, vidim da se mnogi zale na bagove i da su zesnuli svasta nesto. Stabilizaciju kamere, nekome se resetuje telefon cim upali net preko mobilnih podataka ili WiFi.. itd itd. Meni baguje viber kada hocu iz galerije da posaljem sliku. Izem ti *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*e!
https://c.mi.com/thread-3405161-1-1.html
 
Poslednja izmena:
Potvrdjujem za stabilizaciju i za viber. Na viberu nece da se obelezi slika i da se posalje.
 
Ja sam ga instalirao i nemam problem sa slikama na viberu, a ne vidim ni to za stabilizaciju kako se manifestuje...
drugim recima nista ne primecujem da ne radi.
 
Momcovi Xiaomi Mi A3 12.999 u dr.techno akcija. Ja uzeh zeni

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno