Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Ne razumem?

U androidu 10 imaš tri moda rada navigacije:
- klasika 3 button navigacija, kakva nije bila u androidu 9
- 2 button kao u androidu 9
- I gestures

Ne znam da su nešto propustili?

A iz vibera mogu da pošaljem gde hoćeš nudi se ceo spisak aplikacija tako da je to samo kod tebe


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
be60027e1256df674afbd6ad6a955e3b.jpg
 
Poslednja izmena:
System/system gestures/system navigation
654a81f715d9ccd456d10cca1709822b.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
mogu da uđem u opciju i da čačkam, al ovo dugme je mrtvo.Screenshot.jpghteo sam da podesim led identifikaciju. jel ima još neko ovaj slučaj. Android 10 je u pitanju.
 
Klikni na Phone, ne na to "dugme"...
Edit: mada i onda ne daje neke opcije sem za notification dot. Verovatno jer je sistemska i trebalo bi da je sve to uključeno automatski...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
aha, i kaže da je kontrolisana od sistema, znači svud je tako. u "Phone" može normalno da se uđe, čak mi je i led notifikacija radila jedno vreme, posle sam nešto čačko, pa je prestala da radi. videću onda kako se tačno pali, jer i ako je omogućeno "Blink Light", izgleda da zavisi od još nečega
 
Može. Samo dodaš aplikaciju koju želiš.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće pojačavanje i smanjivanje zvuka kada je ekran zaključan?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
До пре пар дана батерија држала 50 сати са 12 сати екрана. Био и раније Андроид 10. Скоро инсталирао само Гугл камеру. Има ли неко идеју шта да му радим, а да не морам да ресетујем све?
 

Prilozi

  • Screenshot_20200509-223815.png
    Screenshot_20200509-223815.png
    99.7 KB · Pregleda: 135
Joooj ne bih ti bio u kozi - danas sam ga resetovao, satima sam ga poodesavao...
Procesljaj opet pozadinske aplikacije, sta drugo mozes.
Ako ti je za utehu, stvarno posle reseta radi kao pravi i pored stotinu app instaliranih.
 
Кренуо сам по сећању са Самсунг телефона да уђем у онај рикавери мени и обришем кеш меморију само држећи тастер за појачање звука и паљење/гашење. Изгледа да сам задржао мало дуже, тј нисам пустио чим сам видео "Android One" натпис, па је само на кратко написао "Erasing" и сада имам да радим баш то шта сам хтео да избегнем. Телефон се ресетовао на фабричка подешавања.
Колико је глупо да ово може да се уради без икакве заштите! Узмеш неком телефон на 10 секунди и с*mjau**mjau**mjau**mjau*ш му све податке. Нема никакве потврде, уношења шифре, ничега! Тотална безбедносна рупчага.
 
Nisam se do sada susretao sa tim. Meni je svaki telefon do sada tražio potvrdu za hard reset.
 
Nisam se do sada susretao sa tim. Meni je svaki telefon do sada tražio potvrdu za hard reset.

Чак и када ми је код ранијих телефона тражена потврда, довољно је било да кликнеш да си сигуран, а не да укуцаш шифру или отисак. То је по мени катастрофа у дизајдну Андроида. Није ми јасно како не могу да пренесу аутентификацију на нижи ниво система или да је једноставно забране са нивоа пре редовног старта система и потврде идентитета корисника, уколико је то толики проблем. Овако узмеш неком Андроид телефон на 20 секунди и уништиш му све податке. Не треба ти да му знаш шифру. Не знам да ли је ово могуће и са ајОС-ом.
 
U pravu si ali mi nije jasno zasto si radio hard resset kad si mogao obican iz setapa - klasicnim putem?
 
U pravu si ali mi nije jasno zasto si radio hard resset kad si mogao obican iz setapa - klasicnim putem?

Ма хтео сам да урадим "wipe cache", али задржао притиснуте тастере неколико секунди дуже и ето. Сада ми је макар батерија ок, тринаест сати и 80%.
 
Ubacio sam matorom a10. Vidim ne rade gesti na lawnchair pa sam vratio na stok launcher.
Jel ima negde da se podesi da pali i gasi dark mod po planu, kao sto sam ja na miui stavio od 19-7h ili sam ja corav ili ne mogu to da mu nadjem?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakva su vam iskustva sa miui-em
vama koji ste mu ga instalirali?
(ako ima takvih u grupi)
 
I dalje sam na miui-u, tako da ono... zadovoljan sam

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Sinoc sam dozvolio update na Android 10 i odmah razocarenje, bar sto se tice notifikacija. Ne radi LED notifikacija za propusten pozi i sms. Za viber i gmail radi. Bukvalno mi je taj LED jedna od bitnijih stavki pri odabiru telefona i pre updejta je sve radilo perfekt. U samim aplikacijama su sve dozvole,sto se tice notifikacija na ON, ali dzabe. Ako neko ima isti slucaj i zna resenje, zamolio bih da napise...mada iskreno sve sam vec popalio, sto se tice notifikacija za te aplikacije.
Druga stvar, koja je manje bitna...pre mi je upalio ambient display na trenutak i tu prikazao kada stigne sms ili poruka na Viber i to mi je bas bilo cool. Sada ni toga nema, iako je dozvoljen sav kontent na zakljucanom ekranu, bukvalno nista. Cak i ako upalim AOD, nema privew notifikacije, samo ikonica mala. Jedino wake up display, mada to mi nije to.
 
Sinoc sam dozvolio update na Android 10 i odmah razocarenje, bar sto se tice notifikacija. Ne radi LED notifikacija za propusten pozi i sms. Za viber i gmail radi. Bukvalno mi je taj LED jedna od bitnijih stavki pri odabiru telefona i pre updejta je sve radilo perfekt. U samim aplikacijama su sve dozvole,sto se tice notifikacija na ON, ali dzabe. Ako neko ima isti slucaj i zna resenje, zamolio bih da napise...mada iskreno sve sam vec popalio, sto se tice notifikacija za te aplikacije.
Druga stvar, koja je manje bitna...pre mi je upalio ambient display na trenutak i tu prikazao kada stigne sms ili poruka na Viber i to mi je bas bilo cool. Sada ni toga nema, iako je dozvoljen sav kontent na zakljucanom ekranu, bukvalno nista. Cak i ako upalim AOD, nema privew notifikacije, samo ikonica mala. Jedino wake up display, mada to mi nije to.

Nista sto nece reset resiti.
Meni je isto poceo nesto da zjb-ava, resetovao i sve leglo na svoje mesto.
 
Izašao apdejt za maj


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
bacd4957e71f45fe82a0b45eea7c39cc.jpg
 
Kakva su vam iskustva sa miui-em
vama koji ste mu ga instalirali?
(ako ima takvih u grupi)
Pa bitnet eu miui je aktuelan..ima jos par varijacija..dobar rom skroz..jedinu manu sto sam nasao je da ne skida torente..uopste..baterija je manje vise ista kao na A 10 romu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Probao qtorrent..flud..IDM..nista ne radi..na ostalim romovima radi bez problema

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno