Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

A i ne znam što se bune ljudi za display, gustina još malo pa retina na iph [emoji1787]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Samo sto je ovde vrlo verovatno u pitanju pentile raspored tako da ce tih ~286 ppi u praksi izgledati jos losije nego sto brojke govore.
 
Znaci na kraju xiaomi je uspeo da daungrejduje telefon u odnosu na prosle modele i da pritom jos digne cenu.

Komentar sa gsm arene koji ih najbolje opisuje u ovom trenutku..

"Mi Fans: SD730!!!
Xiaomi: LOL

Mi Fans: FHD+!!!
Xiaomi: LOL

Mi Fans: Cheap price, Xiaomi!!!
Xiaomi: ROFL"

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa zar XR nema HD ekran za tri puta više para i još nije AMOLED i jel beše nema fp ispod njega ? I nema wide kameru ? Tako ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
FP reader ispod display-a je u funkcionalnom smislu korak u nazad u odnosu na klasičan FP reader pozadi na telefonu... jer treba prvo da aktiviraš ekran pa tek onda da gađaš rupu. To je još jedan klasičan primer kad se prodaju bud*laštine i inferiorna tehnološka rešenja kao neki kvazi napredak.

Da mene pitaju pravili bi telefone koji imaju istovremeno oba tipa čitača... ovaj prednji se realno koristi samo kad je telefon na stolu / dok se puni i slično.
 
Nije tacno, ne treba da se aktivira ekran da bi radio.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока
 
Moja teorija(zavere).
Hoce da osakate prodaju Android One telefona jer ne mogu da monetiziju softver kao na Miui kroz reklame svuda.
 
Pa zar im onda nije lakse da ga skroz ukinu ako im je to cilj?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
FP reader ispod display-a je u funkcionalnom smislu korak u nazad u odnosu na klasičan FP reader pozadi na telefonu... jer treba prvo da aktiviraš ekran pa tek onda da gađaš rupu. To je još jedan klasičan primer kad se prodaju bud*laštine i inferiorna tehnološka rešenja kao neki kvazi napredak.

Da mene pitaju pravili bi telefone koji imaju istovremeno oba tipa čitača... ovaj prednji se realno koristi samo kad je telefon na stolu / dok se puni i slično.

prvo se informiši, da ne pišeš ovakve neistine.
 
Vrlo interesantno pitanje, pa ga ponavljam.

Da se vratim na inicijalno pitanje, SD 665 vs 660: https://m.dailyhunt.in/news/india/e...vs+snapdragon+660+what+s+new-newsid-113318497

Mizerne razlike.
Adreno 610 >Adreno 512 i podrška za 48 Mpix. I, kao, ušteda energije-ali to kažu za svaki SD nextGen. [emoji846]

U principu, ta kamera (i ono što zovu "AI") mu je najveći sell point. Brzina (clock) še'setpetice je čak manja nego 660 (2.0Ghz < 2.2), pa mu možda to štedi [emoji367]-u, lol
Kod:
The major improvement with the 665 chipset is in the graphics department as well as the AI department. Qualcomm is betting big on the improvements in AI with the Snapdragon 665, which should improve the camera as well as the overall performance of the device.
Još uvek nismo načisto dal je Snapdragon 665 brži ili sporiji od 660. Po nekima je 15% sporiji, po nekima par % brži. Svi se slažu da bi trebao da manje troši. To ćemo tek da vidimo
 
Pa zar XR nema HD ekran za tri puta više para i još nije AMOLED i jel beše nema fp ispod njega ? I nema wide kameru ? Tako ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Mi smo ovde valjda tehnicki pismeni i niko sa foruma ne bi razmatrao 720p ekran u 2019. makar to bio pozlaceni amoled osvestan od Irineja.
Oni lagano predstavljaju ovo u Evropi po ceni od 250e [emoji23]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni samo nije jasno sto pilicare, isto su tako predstavili mi 9T a nisu pro. A stavili cenu za obican 9T kao u aziji za pro. Ne znam sta ih je kostalo da izbace mi cc9 kao A3 pro, to bi bio dobar fon, ovako kao da zele da ubiju A seriju.

Cini mi se da pocinju kao huawei pre nekoliko godina, isto su imali dobre i povoljne telefone i cim su se malo probili stavili cene kao samsung i apple...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
@kapetan_Miki: Cmokić. Treba valjda da vidiš gde da staviš prst na ekran :p

p.s. Povedi malo računa o načinu obraćanja.
 
I cenu ljubitelji One serije da progutaju, ali ekran...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja čekam da vidim da li će se pojaviti pro verzija ako ne za sada je moj izbor Mi 9 SE , odgovara mi veličina ,dobar je telefon . Navikao sam se na android one ali jednostavno ovaj Mi A3 ne vredi taj novac.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve i progutam, ali kad vidim ovu bradu (tako nazvati) ispod ekrana... #facepalm! Zar se to ne moze skloniti, malo stanjiti ta ivica da to lici na telefon a ne daljinski?
I moj A2 lite ima isto takvu bradu, da bar ima tipke kao A1 pa bi razumeo...
 
To mora da postoji. Apple je savio ekran novijih iPhonea ispod na dnu da ne bi imali "chin", i to je jedan od najskupljih elemenata proizvodnje.

On topic - ne znam ni ja šta da radim, nadao sam se u A3 za malo više para od A1, nije mi ni chipset problem koliko 720p i cijena... Meni A1 i Android One rade bukvalno savršeno, sve na fabrički i svaki apdejt bez reseta, najbolji telefon koji sam ikad imao. Jedini problem mi je kvalitet kamera, jer sam skapirao da mi ipak znači da imam dobru selfi i glavnu kameru kao podršku za mirrorless na putovanjima. Bojim se da će sad da stave neku smiješnu cijenu na A3 Pro ako ikad naprave, a hitno mi je jer mi je žena rasturila svoj fon pa sam mislio da njoj dam A1. Ako neko ima ikakvu ideju, neka predloži alternativu.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Mi8 polovan , fazon može da se nađe za malo preko 200e.. stock je svakako precenjen

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni nije, odmorio sam i oči i dušu sa stockom, sad mi se gadi sve drugo, iskreno, mada sam i MIUI koristio na Note 3 Pro bez problema.

Mi8 je dobar ali sam planirao da potpuno preskočim taj "mega notch, bez 3.5mm jacka" period.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
@jegor nemoj se opterećivati, par procenata razlike izmedju ta dva videćeš samo u sintetičkim testovima Ja sam posle telefona sa S660 koristio telefon sa S636 i bio super zadovoljan..
Koristio si telefon sa prakticno identicnim CPU delom (najbitnijim delom), i bio si super zadovoljan? Normalno :D

Sto se SD 665 tice, identican CPU deo kao dva navedena gore, identicne performanse. Za GPU nisam gledao sta su radili, verovatno ne mnogo jer onda ne bi mogli da prodaju skuplje modele srednje klase kojih je ionako previse (SD 670, 675, 710, 712, 730, 730G).

Efikasniji proizvodni proces je najbitnija razlika.
 
Meni nije, odmorio sam i oči i dušu sa stockom, sad mi se gadi sve drugo, iskreno, mada sam i MIUI koristio na Note 3 Pro bez problema.

Mi8 je dobar ali sam planirao da potpuno preskočim taj "mega notch, bez 3.5mm jacka" period.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Fleshnes neki rom sa xda I ćao :)

Za ovaj drugi deo se slažem , ali brzo se naviknes na te 2 mane.

Bolje sacekaj da pixel 3a padne na ok lovu nego što juriš ovaj 720p fejk pixel

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema tu igrice, samo cinjenice ;)
 
Bolje sacekaj da pixel 3a padne na ok lovu nego što juriš ovaj 720p fejk pixel

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Nema teorije da uzmem 720p, a Pixel 3a je jedino razbijen ispod 300 evra, proći će mnogo vode ispod mosta dok bude za "ok lovu" po mojim standardima. Treba mi nešto novo, manje više sad...


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Nema teorije da uzmem 720p, a Pixel 3a je jedino razbijen ispod 300 evra, proći će mnogo vode ispod mosta dok bude za "ok lovu" po mojim standardima. Treba mi nešto novo, manje više sad...


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
Okači u šta da kupim da se ne ide u off, ali u priču ti dolazi pored xaiomi eventualno neka Nokia da je one program.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno