Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Odrasli, zaposlili, deca, obaveze... Isti ti nemaju vremena više.
Ne mora da ima veze sa vremenom, današnji telefoni su prosto fantastične spravice, veliki napradek je napravljen na polju hardvera, a i softverski gde Android koristi potencijal tog hardvera na pravi način. Ako sve radi out-of-the-box kako treba ne vidim neku potrebu da se neko zamajava sa custom romovima kernelima i sl. Da neko to radi iz znatiželje, i zabave je druga stvar.
Isto važi i za drugu tehniku, kompjutere, tv, muziku i sl. komfor korišćenja današnje kućne tehnike je neverovatan.
 
Radije bih kupio i iPhone nego se z...... custom romovima i ostalim .....
To sam radio na jednom telefonu pre 6 godina, ne pada mi napamet vise. Stavim custom rom, pa ne mogu obicnan screen shot da napravim, pa se opet bakcem 2 sata... Na drugom romu kamera povremeno zabaguje itd.
Hocu da mi radi sve fabricki kako valja i da telefon robuje meni, a ne ja njemu.

Steta sto nece postojati A3 pro, da je na nivou CC9... I generalno je steta sto Xiaomi nema bolje Android One telefone u ponudi.
 
Mi robujemo telefonu ako nemamo potpunu kontrolu nad sistemom. Neću razne gluposti da mi troše bateriju, da mi iskaču reklame na jutjubu i sl. Po meni najbolja kombinacija stock+root+twrp, ako ne mogu da otkljucam bootloader, automatski izbegavam kupovinu. A slažem se da za prosečnog korisnika stock + neki non-root adblok završava posao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mi robujemo telefonu ako nemamo potpunu kontrolu nad sistemom. Neću razne gluposti da mi troše bateriju, da mi iskaču reklame na jutjubu i sl. Po meni najbolja kombinacija stock+root+twrp, ako ne mogu da otkljucam bootloader, automatski izbegavam kupovinu. A slažem se da za prosečnog korisnika stock + neki non-root adblok završava posao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ne mozes imati potpunu kontrolu nad sistemom ni u kom slucaju, za blokiranje reklama na yt ti ne treba root, a uz root npr. ne mozes koristiti neke m-banking aplikacije i sl. Preinstalirane aplikacije poput fb nece vise trositi bateriju ako se ne ulogujes uopste...
 
Ekran 720p :)

Mora da postoji pro verzija ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
720p Samsung Amoled, ako nije neka šitina, pre 1080p Tianma IPS-a u bilo kom trenutku.
 
Ako je dovoljno superiorniji na drugim poljima, sto da ne.

Jel bi radije uzeo, po istoj ceni, TV sa odlicnim Samsung (ili ko god pravi najbolje TV panele, nemam blage) 1080p panelom ili Blueberry 4K televizor?
 
Ma ovo je smešno koliko su ga osakatili , ali kapiram da će biti zbog toga extra jeftin .

Cenim da će i umesto ufs staviti emmc

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Samsung nam je pokazao sa A serijom da UFS standard sam po sebi nema znacenje, mada nisam video da Xiaomi stavlja "UFS" u telefone, ali da, jeste osakacen ovaj obican A3.
 
Zar nema Xiaomi nekoliko modela sa UFS 2.1? Tipa Mi Mix 3, Mi 9...? Nešto mi se čini da je i za RN7 Pro kad je najavljen bilo nejasnoća da li koristi UFS ili eMMC storage...

Osim ako nisam to sanjao :d :d
 
Svi imaju :) čak i cc9 čini mi se :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zar nema Xiaomi nekoliko modela sa UFS 2.1? Tipa Mi Mix 3, Mi 9...? Nešto mi se čini da je i za RN7 Pro kad je najavljen bilo nejasnoća da li koristi UFS ili eMMC storage...

Osim ako nisam to sanjao :d :d
Naravno da ima, ali koliko znam nemaju telefone sa "UFS" memorijom kao sto je nova Samsung A serija, gde se koristi toliko losa UFS memorija da su random i sekvencijalni upisi cak i losiji od eMMC memorije viseg kvaliteta, random read je tek nesto bolji, a samo je sekvencijalno citanje iole priblizno "normalnoj" UFS memoriji, zato sam i napisao "UFS" :)

Random write na Mi 9 je 9 puta brzi, a oba telefona koriste memoriju koja spada pod UFS standard, sve je jasno. Nesto vise o tome ovde, detaljan test, pred kraj je prica o memoriji:
https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-A50-Smartphone-Review.418159.0.html
Da ne bude posle samo Kinezi pilicare :)

Videcemo kakav je UFS u ovim Šomi modelima (ili bar ako bude u jednom od njih).
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakva čuda očekujete od A3? To nije više Nexus, to nije novi Poco 2. Oni ovo guraju u srednji niži segment, pristupačan i pouzdan telefon, mali je procenat ljudi koji želi da gleda klot skin i to prihvataju, nema tu mnogo prostora za prodaju. Pogotovo sada sa Redmi 7 od 135e, radi odlično, izgleda odlično, baterija odlična, za tu lovu top, boje i izgled ludi (teško će neko izabrati A2 Lite koji je trenutno skuplji od Redmi 7 - oba imaju sa 32 i 64GB). Masa ljudi je zadovoljma sa PocoPhone, čak i oni što su koristili Nexus, posle Nexus sledeći sa kojim su najviše bili zadovoljni je PocoPhone, a ti neće prelaziti sa F1 na A3, oni idu na Mi 9T ili čekaju F2. Dobro je uopšte da ima A serija iskreno.
 
Kakav je SD 665 naspram 660?

Pretpostavljam da su nijanse u pitanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Vrlo interesantno pitanje, pa ga ponavljam.
Ali mislim da si lepo pretpostavio: nijanse.

+ ne znam za vas ostale - koji hvalite MIUI, ali sam od (osuđenog na smrt, hardverom!) Nexusa 5X tj LG-ja postao veliki fan Android One-a. Do tada sam rootovao telefone, od tada sam prestao. Bloatware je njesra, iako stoji da čovek može da se reši toga. (ovo jeste forum ljudi koji se "razumeju u tehniku", ali većina populacije nije to.)

Ono što je šteta je što je baš taj "osuđen na smrt" Nexus 5X bio poslednji jeftin(iji) Android One direktno od Google-a. S Pixelima su i cene otišle: u pi...ksel [emoji854]

A istina je i da A serija ima bagove.
A2 ima loš eMMc, imao je loš i kernel dok ga nisu ispeglali (CPU se zakucavao u max clocku, na oba jezgra - jeo je bateriju za 3h) apdejtom. Sa njega tipkam.

Vidim da neki ljudi pominju zamenu A1 -> A3. @tolero, ja to ne bih preporučio tj ne bih menjao keca ni za dvojku (morao sam! Maznuli mi keca), a kamoli za ovu trojku. Imaš odličan fon!

Mislim da cela slava A serije leži upravo u tom prvom modelu. Sestra ga ima i dan danas, radi ko zmaj. Ne pregreva se, izvlači isti SoT (jer su stavili maltene istu bateriju a brži SoC u dvojku), ma: samo su mu fotke lošije (ali to nekom nije bitno!) tj jedino što mi se sviđa kod dvojke (a kec nema) je - kamera. Fotke jesu osetno bolje na dvojci. I to bez gcam. S gcam su verovatno još bolje.

A keva ima ovogodišnji Redmi Note 7, najslabiji (3/32GB)... Pa mogu i taj MIUI da vidim.
I u pravu je POTPUNO @ivanbass1 koji tvrdi da Šaomi mlati pare tu, reklame su na najneverovatnijim mestima (ie folderi, ej! I toga su se setili...). ;-(
Čak ih ni Blokada (DNS-based bloker, za one koji nisu rutovani i uživaju u čarima AdAway-a, na primer) NE ukine. Bar dok ne dodaš sve Mi aplikacije i još neke hostove u black list.
Ali je RN7 sasvim pristojan fon; reklame na stranu.

Da se vratim na inicijalno pitanje, SD 665 vs 660: https://m.dailyhunt.in/news/india/e...vs+snapdragon+660+what+s+new-newsid-113318497

Mizerne razlike.
Adreno 610 >Adreno 512 i podrška za 48 Mpix. I, kao, ušteda energije-ali to kažu za svaki SD nextGen. [emoji846]

U principu, ta kamera (i ono što zovu "AI") mu je najveći sell point. Brzina (clock) še'setpetice je čak manja nego 660 (2.0Ghz < 2.2), pa mu možda to štedi [emoji367]-u, lol
Kod:
The major improvement with the 665 chipset is in the graphics department as well as the AI department. Qualcomm is betting big on the improvements in AI with the Snapdragon 665, which should improve the camera as well as the overall performance of the device.


Edit: Zaboravih, baterija koju ima RN7 tj koju ima i A3 jeste - iskorak. Da su bili pametni (a ne škrti), tih ~4000 mAh su mogli da metnu i u A2!
A u sve su mogli da stave NFC. Siguran sam da određeni ljudi (mislim na global market) otpisuju sve što nema NFC. I imaju pravo. To što kod nas nisu prihvaćene ni kartice kao sredstvo plaćanja a kamoli NFC, to je za neku drugu temu.
 
Poslednja izmena:
1080p ekran na Redmi Note 7 je sasvim solidan i meni koji sam naviknut na Amoled poslednjih par godina.

@Keops
Mi A1 je pristojan, ali vidi se da je SoC ograničen, čim se uporedi sa nečim boljim. I Note 7 i Oneplus 6T rade vidno brže.
 
Pa dobro, jbq, ipak je A1 star dve godine. Praštaj mu na - starost :)
Mislim da sam pre njega imao baš taj Nexus 5X. Zavisi sa čim uporediš; za 5X je A1 bio zver. Danas možda nije (zver), ali je sasvim pristojan fon.

+ Evo, i ova ekipa ima A3 u ruci.
https://www.gizmochina.com/2019/07/17/hands-on-xiaomi-mi-a3-kind-of-grey-variant/?amp
I verovatno će oni prvi i odraditi YouTube recenziju.

Ne znam kolko su referentni
tj da li ih plaćaju za npr recenziju CC9ke koja postoji @ https://www.youtube.com/user/GizmoChinaTube

A ne znam ni da l su Kinezi :)
(nije im loš engleski, moram priznati)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bio sam zagrejan da zamenim Mi A1 ovim telefonom ,sve mi je bilo ok,veličina ekrana,ok kamera,procesor mi nije bio toliko bitan ali rezolucija ekrana je no no. Nema šanse da uzmem ekran koji ima manju rezoluciju od prethodnog telefona . Čudna njihova odluka , verovatno će biti druga verzija pro i to će biti ovaj drugi Mi CC9.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Biće a3 pro 100%. Ovo je nasledik a2 Lite i kao takav će biti brutalan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel predstavljen zvanično?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jel predstavljen zvanično?

Da, 250e - Xiaomi Mi A3 unveiled with 720p+ OLED screen, S665 chipset, €250 price tag.

Vidim da neki ljudi pominju zamenu A1 -> A3. @tolero, ja to ne bih preporučio tj ne bih menjao keca ni za dvojku (morao sam! Maznuli mi keca), a kamoli za ovu trojku. Imaš odličan fon!

Pogotovo za one koji su A seriju videli kao novi Nexus. Da nisam razbio ekran na A1 ne bih ga ni menjao, ali ću sad verovatno morati da uzmem RN7 i čekam Pixel 4a. RIP in peace A series.
 
Poslednja izmena:
Pristojan fon za tu cenu , samo da se nekako uspeli da stave fullhd u njega.

U Kini je npr 170e

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po meni ovo je katastrofa fon,najgori xiaomi fon za cenu u istoriji!!! 2019 godina a i dalje furaju 720p za 250e??? Samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ce uzeti ovaj pored mi9t i mi9se,ako ne izbace mi a3 pro ugasili su mi A seriju u startu,dzaba android one kad je krs!!![emoji87]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da je bio full HD za ovu cenu to bi bilo ok ,ovako je skup po meni ,ako je 250 e. Ne žurim da menjam A1 još uvek radi super i jedino da progutam miui i uzmem neki od povoljnijih modela ako ne izadje Mi A3 pro,ali videćemo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bas su ga ugasili sa ovom cenom. Bas da vidim ko ce ovo kupiti za 250 evra :)
 
Šta se bunite? Pa ima FP senzor ispod ekrana, alooo! Kakva crna rezolucija??? FP pod ekranom!!! [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno