Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

To hdedoh reci. Ako mu badza i zena mu imaju vise od 12 godina onda su u velikom problemu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zato ja uvek kazem rodbini/prijateljima uz savet, ako cete popreko gledati telefon jer nije Samsung, ne kupujte :D
 
Meni je recimo nebitno šta piše, čak bih i voleo konačno da probam taj hvaljeni best buy brend (malo me samo brine kvalitet izrade, dugotrajnost i garancija od samo 12 meseci, ne znam ni kako to može po zakonu) a i klot android bih voleo da probam ali se plašim kakve će sve manjkavosti kasnije da se pokažu. Hardverske manjkavosti mnogo lakše prihvatim i progutam nego softverske. Pa meni je već to back dugme na pogrešnoj strani skoro pa dealbreaker. Kad su pre bili fizički dugmići pa ajde, ali sada kada je to nacrtano na ekranu šta je probelm da se omogući izbor korisniku. Neću i ne mogu da se navikavam nego hoću da bude kao što je i bilo. Kao kad bi sad neko odlučio da zelena slušalica bude desno a crvena levo.. a od pojave mobilnih telefona je obrnuto.
I ko zna šta sve još može kasnije da se pokaže, a na šta sam navikao da koristim redovno. Recimo na voljenom S7 koji sam izgubio : ( (to jako volim i cenim, kad može dugo da traje, mator i sada jeftin telefon a i dalje dosta brz, koristio bih ga bar još godinu dana) sam navikao na blue light filter noću jer dosta čitam. Sada primoran da koristim privremeno S4 sa lolipopom skontam da to nema, izbi oči svetlo. Ali par klikova na play store i rešen problem. Upravo to očekujem za svaku funkciju ako se pokaže da nešto nema, a ne da razočaran saznam na internetu da to jednostavno ne može ili još gore da naletim na likovanja suprotnog tabora. Ja nikad ni nisam bio fanboy samsunga ali volim fizičke dugmiće i teško se navikavam na promene.
Sad fora je što ja ne mogu da nabrojim šta mi sve treba od opcija u androidu i koje sve aplikacije niti mislim da ću čačkanjem telefona u radnji moći sve da proverim i pokrijem niti da se setim. To se tek u korišćenju kasnije pokaže. Ali brine me ako se zakopam s time a kasnije isfrustriram šaomijem, teško se to prodaje, tržište je preplavljeno. Jedino s osetnim gubitkom.
 
Poslednja izmena:
Da ga posle poklonis max gubitak ti je 150e.
Nego, jel ima neko problema sa yt vanced aplikacijom? Instalirao neku poslednju koju sam nasao, cini mi se 14.21.54 verzija i odgovarajuci microG. Nece da je pokrene uopste. Force stop.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Moras prvo da instaliras microG, pa tek onda vanced, obrisi oba pa probaj tako.
 
Na telefonu sam izabrao srpski jezik pod 1 pored engleskog. Međutim, i dalje u većini aplikacija... uglavnom je engleski ili izmješano engleski i srpski, čak engleski, srpki latinično i ćirilično. Kako to rješiti?
 
Nikako, jezik se promeni sistemski, a većina aplikacija je samo na engleskom.
 
Na jutjubu sam gledao recenziju telefona (lik je Hrvat) , i na njegovom je displeju pisao datum na hrvatskom, npr 8.kolovoz. Kod mene je na engleskom.
Ne zamjerite na pitanjima (biće ih još :D) postoji li opcija da se telefon stavi u nečujan mod? Sve sam pregledao (bar mislim da jesam), jedino što sam našao je opcija "do not disturb", ali tada ne prima poruke i pozive. Kad se opcija isključi, stiže obavještenje o propuštenom pozivu. Do sad sam koristio "prastari" HTC 526, tu mi je sve bilo jednostavno-poznato.
 
Moras prvo da instaliras microG, pa tek onda vanced, obrisi oba pa probaj tako.
Reseno, hvala. Na mom rn5 cini mi se da nije bio bitan redosled.
I jel moze da telefon bude na srpskom, ali latinica? Pri onom početnom butovanju bio je izbor samo srpski ćirilica (ili sam ja napravio previd).


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kod mene ovako, stim da ne prevede sve stavke:
1efe826834a350739836d7fc41bb7d28.jpg
7fc981964b72d3f4f096130c5a3acbc8.jpg
dd9358d85f9359bfc7d9481427a98a5c.jpg


...riding on 720p...
 
Na jutjubu sam gledao recenziju telefona (lik je Hrvat) , i na njegovom je displeju pisao datum na hrvatskom, npr 8.kolovoz. Kod mene je na engleskom.
Ne zamjerite na pitanjima (biće ih još :D) postoji li opcija da se telefon stavi u nečujan mod? Sve sam pregledao (bar mislim da jesam), jedino što sam našao je opcija "do not disturb", ali tada ne prima poruke i pozive. Kad se opcija isključi, stiže obavještenje o propuštenom pozivu. Do sad sam koristio "prastari" HTC 526, tu mi je sve bilo jednostavno-poznato.


Za jezik ti ne mogu pomoći, koristim engleski. Probaj da staviš srpski kao jedini.
Što se tiče zvuka, stisneš volume + ili - i pojaviće se ikonica iznad slajdera. Kliknes na nju i tako vrtiš izmedju silent, vibrate i sound.
 
Za jezik ti ne mogu pomoći, koristim engleski. Probaj da staviš srpski kao jedini.
Što se tiče zvuka, stisneš volume + ili - i pojaviće se ikonica iznad slajdera. Kliknes na nju i tako vrtiš izmedju silent, vibrate i sound.

Uspio, hvala! ;)
Učio sam engleski kroz osnovnu, srednju i polagao na fakultetu ispit. Mogu reći da ga razumijem, donekle. :D Sestrić me je uplašio rekavši da mu je drugarica obrisala engleski, pa da je napravila s***e. E sad, je li to moguće, ne znam.

@DukeLander, ovo tvoje je super. Kako sat nacentrirati na sredinu ekrana? Kako god pokušao, bježi u jednu stranu.
 
Poslednja izmena:
Vjerovatno moraš zadržati prst na vidžetu i onda ga proširiti.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ss je bez brisanja engleskog. Probao i sa brisanjem, isto.
Vidzet kako Haker rece

...riding on 720p...
 
Hajde posle par dana da iznesem i ja neka svoja zapazanja dok je jos kod mene (uzeo ga na par dana da ga malo probam i da ga ispodesavam matorom pre nego mu ga dam).
Ovo mi je prvi put da koristim cisti android i mogu da kazem da je meni bas bas legao. Opet razumem nekoga kome fale neke funkcije sa miui tipa snimanje poziva i sl. Ja to ne koristim. Inace meni je i miui dobar, ali cini mi se da bi mi jedan cistak vise legao.
Posto ja koristim rn5 najvise cu ga uporediti sa njim.
Malji, laksi, kepsi, kompaktniji i ergonomicniji. Kad se stavi maskica sto dodje uz njega tacno poravna grbu na kameri. Inace moram primetiti da je maskica za njega dosta bolje uradjena nego za rn5. Jedva sam je skinuo sa telefona kad sam je stavio.
Ekran je vec ispricana prica. Lepe boje. Prijatan za oko, ali def se primecuje nedostatak piksela. Recimo ona uvodna slika kad se pokrece PUBG na a3 nista ne moze da se razaznaju ona sitna slova, dok na rn5 bez problema.
Baterija uporediva sa rn5, tu su negde.
Led lampica nekad nece da svetli, iako je uključena za sve aplikacije u postavkama.
Cini mi se da je zvucnik slabiji od onog u rn5, a i slusalica. Zvuk jeste nekako dublji, cistiji, kvalitetniji, ali mi se cini i tisi.
Led blic je definitivno slabiji na a3. I kad ga gledam, cini mi se da je samo jedna dioda u njemu.
Sto se kamere tice...iskreno sam ocekivao vise, jer su ga bas svi hvalili po recenzijama. Narocito sam vise ocekivao od gcam. Napravio sam neke slicice u nocnim uslovima i cini mi se da standardna kamera daje ostrije slike od gcam. Night mode u gcam odradi posao, slika je svetlija, ali opet nekako mutnjikava. Cini mi se kao da gcam ima problem sa fokusom i da ne fokusira lepo, pa zato i ispadnu mutnjikave slike. Na jednoj je uhvatio fokus kako treba i odmah je bila bolja od stock. U dnevnim uslovima nisam uporedjivao uopste, realno tu bi trebalo da su sve kamere dobre. Okacicu neke primere pa ih mozete prokomentarisati, kad se aplouduju na onedrive.
Eto toliko na brzinu...ako se setim jos necega pisem. Ako mi zatreba neki savet pitam vas.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ima li neko info kada će Android 10 za ovaj naš A3?
 
Kod kog operatera je najbolju uzeti ovaj tel sa pretplatom od 1-1,5k?
 
Nema za sad 150e ali ga ima za 155e na KP za kes..

Mi A3 64gb 155e gray, white, blue
 
Sve zavisi kod kog prodavca. U slucaju da zatreba garancija.
 
Poslednja izmena:
Ima za 155. Ali nebitno. Danas ili sutra ću da odem negde da ga vidim. Ali sad sam gledao na yt kako to uopšte izgleda, verovatno će u najnovijem androidu nagurati i forsirati gestures, a nema poente uzimati čist android i ne apdejtovati, držati na devetci.
Sad videh na šta to liči, frapirao sam se da nam prodaju priču da je "lakše i jednostavnije" klizati palcem u levo nego tapnuti back button (pogotovo kad je na najlogičnijoj i najbližoj desnoj strani). Meni je to jako bitno, zato što to najviše koristim za izlazak iz aplikacija i pri čitanju u browseru. To otvaranje silnih aplikacija i recent šaltanje skoro nikad ne koristim, home screen i odande sve šta mi treba jer se upamti prostorno gde se šta nalazi i uvek je tamo na istom mestu.
Najkorišćeniju funkciju su stavili na (meni) jedan od najtežih i omraženijih poteza, da držim telefon u desnoj ruci i klizam palcem, pogotovo na udaljeniju levu stranu. I još je jako zamorno kad se puno radi, i drži palac u tom zgrčenom položaju. Zamisli držiš džojstik ili bilo šta slično, šta je lakše, samo pipnuti palcem ono što je direktno ispod njega ili kao žirafa pokušavati da dohvatiš udaljenu stranu.
Ovi potezi na gore dole, još i nekako, ne smeta mi toliko.
 
Poslednja izmena:
Jel može neko da pojasni ovo oko garancije, čitao sam u nazad da ljudi imaju problema s time? O čemu se radi, nemam iskustva s reklamiranjem telefona, ostalu tehničku robu svi svuda uglavnom menjaju bez pogovora. Da li za telefone pokušavaju da se izvlače i izmišljaju da je ispadao, do rukovanja, vode ili šta? Da li se dobija fiskalni račun? Mislim nezamislivo mi je da postoje prodavnice i da se nešto mulja, nismo više u pećinksom vremenu.
Fiskalni račun = dve godine garancije, i za pišljivu led sijalicu od 100 din, a kamo li telefon (kineski, sumnjivog kvaliteta izrade u odnosu na velike brendove) od meni ne tako beznačajnih 150 eur. Ja to planiram da ne menjam bar tri godine, jer ne robujem konzumerizmu. Dokle god je dovoljno brz za sve aplikacije koje koristim nema potrebe za menjanjem ma šta god da se novo pojavi.
 
Poslednja izmena:
isti je kvalitet izrade saomiju i velikim brendovima,cak iste i fabrike najcesce.razlika je samo sto je saomi kompanija bez velikog marketinga,sponzorstava i sa osrednjim po velicini dev timom za softver i zato su jeftiniji.bilo kakva garancija na fon ukljucujuci i zvanicnog predstavnika ti vredi samo ako si ultrapazljiv i znas da ti nikad ali nikad nece pasti telefon i nece nikad prici bilo kakvoj vlazi,u suprotnom pozdravi se sa istom.
 
Telefon sam kupio u Balkanskoj. Račun nisam dobio, al ovjerenu garanciju da. E sad, koliko ona vredi?
 
Njena vrednost je blizu vrednosti toalet papira. Nije ista, ali je blizu. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Telefon sam kupio u Balkanskoj. Račun nisam dobio, al ovjerenu garanciju da. E sad, koliko ona vredi?
Skoro pa ništa.
Zbog loših iskustava sa takvima kupujem isključivo sa fiskalnim računom, pa neka je skuplje, i do sada je svaka reklamacija u Vipu, Telenoru, Gigatronu i WinWinu prolazila bez pitanja, pa i na godinu i po star telefon koji je svašta preživeo u tom periodu.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno