Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Back dugme je na "pogrešnoj" strani samo ako si levoruk :p Valjda taster koji se najčešće koristi trba da bude najbliži palcu :)

Ja koristim uglavnom desnom rukom telefon i onda mi back dodje daleko tj na skroz suprotnoj strani.

Ali OK verovatno je i stvar navike, tek kad ti nesto promene vidis sta znaci visegodisnja navika.

U sustini niko nije potvrdio da to moze da se promeni, i ako su ti dugmici softverski?

Jel moze komentar na ostala pitanja?
 
Osvjetljenje je objektivno dosta loše, to je poenta. To što se neko navikao nije faktor, treba uzeti u obzir druge modele u sličnom cjenovnom rangu, Mi9Lite sam naveo jer su izašli istovremeno i definitivno nisu samo na rezoluciji štedjeli.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ako važi za tebe, ne znači da je univerzalno. Da mi se vratiti na stock, uf... Bar bi mi radile notifikacije ako ništa drugo.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Rekoh kada se naviknes, to ne vazi za one koji se nisu navikli [emoji14]
 
Meni je sve ovo tužno i razočaravajuće, da posle toliko razvoja i evolucije skoro je 2020 a za gomilu stvari si zakinut uskraćen i ne možeš da promeniš i prilagodiš. I to je pišljivi softver, nije do hardvera. Nema šta da se navikavam, ako će oni da mi diktiraju gde će da mi bude back dugme onda će prodati jedan uređaj manje. Ako je na Samsungu desno ima da mi bude desno. Banalan primer ali odnosi se na sve. Svuda tolike zamerke i kuknjava na nijanse i razlike u interfejsu ja to ne razumem, a nisam dovoljno bogat da kupim po jedan primerak sa miui i stock pa upoređujem sa touchwiz. Meni je logično da na stock možeš da doinstaliraš šta god hoćeš i dobiješ koju god želiš funkcionalnost, dok obrnuto ne može. Ako nije moguće instalirati third party apps i rešiti svaki problem tako onda je to poražavajuće, još smo daleko od toga da kažemo da je android napredan sistem. Ne znam da li oni to ne žele ili ne umeju da omoguće, u drugom slučaju treba još mleka da piju.
 
Znaci ako nije kao kod samsunga onda ne valja? [emoji23]
Ne znam cemu polemike toliko oko back dugmeta, kad a10 samo sto nije i svi lagano prelazimo na geste.
Za dupli dodir sam ja bas pitao i neko mi rece da moze ako se instalira neki launcher.
Da je ekran mogao da bude svetliji mogao je. Da je mogao da imam fhd rez mogao je. Ali budimo realni...za 150e?
U svakom slucaju ja cu ga uzeti. Upravo mi stigao hidrogel sa alija. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije ekran taman zbog hardvera, stock Android sakati osvetljenje, i na Pixelima je isti slucaj.
 
Meni je sve ovo tužno i razočaravajuće, da posle toliko razvoja i evolucije skoro je 2020 a za gomilu stvari si zakinut uskraćen i ne možeš da promeniš i prilagodiš. I to je pišljivi softver, nije do hardvera. Nema šta da se navikavam, ako će oni da mi diktiraju gde će da mi bude back dugme onda će prodati jedan uređaj manje. Ako je na Samsungu desno ima da mi bude desno. Banalan primer ali odnosi se na sve. Svuda tolike zamerke i kuknjava na nijanse i razlike u interfejsu ja to ne razumem, a nisam dovoljno bogat da kupim po jedan primerak sa miui i stock pa upoređujem sa touchwiz. Meni je logično da na stock možeš da doinstaliraš šta god hoćeš i dobiješ koju god želiš funkcionalnost, dok obrnuto ne može. Ako nije moguće instalirati third party apps i rešiti svaki problem tako onda je to poražavajuće, još smo daleko od toga da kažemo da je android napredan sistem. Ne znam da li oni to ne žele ili ne umeju da omoguće, u drugom slučaju treba još mleka da piju.
jadac je u tome sto je osim kod samsunga i na xiaomiju back dugme desno a ovde je na levoj strani i to kako vidim definitivno ne moze da se promeni jer to je google tako napravio i tako je najbolje:wall:

E sad nije problem da ja za sve te osnovne stvari instaliram third party apps ali neke stvari izgleda ipak ne mogu da se tako premoste pa sam ipak odlucio da se drzim miui-a na note 8 koji je kao svajcarski nozic u svetu telefona.
 
Može da se prebaci ali treba system UI tuner i da se zezaš malo s ADB.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Sad sam gledao a3 u vipu i ekran mi je odlican iako vec pola godine furam mi 9. Mislim da su preterane negativne price oko ekrana. Telefon je bomba, pogotovo za 150eur.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ma ekran je OK kao i rezolucija, nikakva primedba na to...
samo osvetljenje ne da nije na nivou mi9 nego nije ni na nivou note serije
 
Roy, tebi lepa rec ne vredi izgleda...
Gadjan, mislis da ovde ikog zanima sta ces ti sada da kupis?

Uvek ista prica kad god neko spomene ekran, one, osvetljenje... svi smo magistrirali ta pitanja i svi smo zakljucili da je izrazito individualna stvar, dokle vise sa prepucavanjima...

Moracemo drugaciju politiku primeniti izgleda...

...riding on 720p...
 
Devojka koristi a3 i cak drzi ekran ispod pola osvetljenje jer joj je u kucnim uslovima i to dosta,a kad bi izasao krsten miui da radi normalno ovo bi bio dugo dugo best buy telefon.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Roy, tebi lepa rec ne vredi izgleda...

Koja lijepa riječ? Ja sam on topic koliko i ti i bilo ko drugi na ovoj temi, ili više. To što se ne slažemo ne treba da ima ikakvog uticaja na bilo šta. Ako ti odgovara napustiću temu, ali će to biti isključivo zato što me tjeraš na to, isključivo zato što se ne slažemo na totalno banalnu temu kao što je smrdljivi ekran na A3.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja nemam nijednu zamerku na hardver (čim čujem da je best buy znam da je sve odlično za moje potrebe) baš me briga kakav je ekran kamera čipset.. kad je to sve odavno toliko napredovalo da je više nego dobro za većinu korisnika, godinama u nazad.
Prvenstveno tražim način da podesim i koristim uređaj koji platim onako kako meni odgovara a ne kako je neko tamo odlučio. Tj prikupljam informacije šta može a šta ne, mada s obzirom da ništa nisu specifične stvari već osnovne basic funkcije prosto mi je neverovatno sve ovo, i neprihvatljivo da idem s konja na magarca. Meni je logično ako je android dogurao do desete inkarnacije, da sve što sam mogao na uređaju od pre tri godine mogu i sada, makar zahtevalo root i instaliranje nekih uber toolova za customiziranje itd.
 
Koja lijepa riječ? Ja sam on topic koliko i ti i bilo ko drugi na ovoj temi, ili više. To što se ne slažemo ne treba da ima ikakvog uticaja na bilo šta. Ako ti odgovara napustiću temu, ali će to biti isključivo zato što me tjeraš na to, isključivo zato što se ne slažemo na totalno banalnu temu kao što je smrdljivi ekran na A3.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Mda, ja te teram da spamujes non stop o smrdljivom ekranu.. ajd mani se dok je vreme, lepo te molim.

Gadjan: One je Google service oriented i za intezivne korisnike istih koji ne zele da se igraju sa cackanjem je savrsen. Podesis jednom kako ti odgovara i zaboravis. Tako sam i ja i savrseno mi odradjuje sve sto mi treba. U pocetku mi je smetalo a sada sam se toliko navikao da mi sinov rmn7 deluje prekomplikovan. :)

...riding on 720p...
 
To se znalo od poceetka, svaki Android One Xiaomi na globalnom trzistu ima MiUI pandana na kineskom i indijskom trzistu (na indijskom se prodaju i Android One i MiUI varijante).

A1 - Mi 5x.
A2 - Mi 6x.
A2 Lite - Redmi 6 Pro.
A3 - Mi CC9e

Mi 9 Lite je mogao biti A3 Pro, na kineskom/indijskom se prodaje kao Mi CC9, unapredjeni A3 (CC 9e).
 
Uzeo danas matorom a3. Ubacio gcam sa ss. Ima li neka bolja verzija od ove koji sam nasao na telegram grupi za a3?
I ima li neki launcher da radi dvostruki dodir za zakljucavanje, ali da zakljuca odmah, a ne posle 5-10 sec kao na poco. Ako namestim odmah, posle mora pin.
d010692d8fec9776b8c83c613b2e79ef.jpg
5afa767153393d61e079b0f7d014b2b4.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uzeo pre neki dan devojci beli Mi A3. Prelepo izgleda u toj boji, radi jako brzo, odlično leži u ruci jer je relativno uzak, baterija je bolesna (juče kad sam proverio, imala je 6h10min SOT i 52% preostalo). FP radi odlično, čak i sa staklom. Ubacio sam Poco launcher, onaj google mi malo ide na živce.

Ekran je skroz okej. Da se vidi razlika u odnosu na FHD kad se bas pridje - vidi se, ali je skroz prihvatljivo. Uvek bih pre uzeo 720p oled nego neki prosečan 1080p LCD. Pre ovog je imala Mi A2 Lite, mnogo mi se više sviđa ovaj ekran.

Kamera je skroz okej i sa fabričkom, ali sam juče nabacio Gcam pa poredio. Slično kao i kod Pocophona, budu tamnije slike sa GCam, ali su definitivno bolje. Oštrije, više detalja, i night i portrait mode bolji nego s fabričkom.
Ono što me je najviše iznenadilo je prednja kamera sa Gcam, 10x je bolja nego na fabričkoj kameri. Neverovatno da softver napravi baš toliku razliku, sa tim je prednja vrhunska.

U svakom slučaju, pun pogodak kupovina, sigurno ne može bolje za ove pare.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam telefon, i pored engleskog ubacio srpski jezik. U stvari označio sam srpski pod 1. Međutim i dalje ikone/aplikacije... su uglavnom na engleskom ili su često izmješane. Kako to rješiti ako je moguće?
 
Za sam izuzetno zadovoljan s ovim telefonom, ima sve što je meni potrebno. Ekran je odličan (ja ne primećujem razliku u odnosu na FHD LCD), kvalitet izrade takođe. Softver je prilično brz, a čitač otiska prsta ispod ekrana radi sasvim zadovoljavajuće, nije trenutan kao kod F1, ali je dovoljno brz i pouzdan. Prijatno sam iznenađen kvalitetom slika, naročito posle instaliranja Google Camere. U noćnom režimu pravi neverovatne slike, a bolju prednju kameru nisam video u ovom cenovnom rangu.

Naravno, ima stvari koje bih voleo da su bolje rešene:
- osvetljenje ekrana po sunčanom danu bi moglo da bude jače (ograničenje Android One sistema),
- lampica za poruke i propuštene pozive ne radi uvek kako se očekuje.
- bez maske lako može da isklizne iz ruke. Mada je prilično otporan, danas mi je (bez maske) ispao sa stola na parket, i naravno nije ni ogreban.
 
Pre jedno mesec dana zove me Badža i pita koji telefon da uzme za svastiku pošto joj je istekao ugovor u Vipu. Pošto otprilike znam koji paket ima i koliko troši, i uz to znam da ima Samsung J5 2016, predložim ovaj telefon (A3), kao priličan apgrejd. Poslušaju oni mene i uzmu to za nju. Pre par dana vidimo se mi, i ja onako usput pitam kako je zadovoljna telefonom, i da budem iskren očekivao sam da će reći da su prezadovoljni, kad međutim, meh, pa znaš... onako. Čekaj, reko da vidim o čemu se radi, što nisu zadovoljni. Jel dizajn, ma nije, super je, baš je lep. Jel kamera, ma ne, dobre slike pravi. Baterija, ma ne, drži odlično. Zvuk, slika, materijal, kućište fluidnost, punjač, šta može da bude. I na kraju ukapiram da je problem što ne piše na njemu Samsung. Aha, dobro, od sad kad me neko pita (a često me pitaju) šta da kupi, od mene preporuka samo za Samsung Note 10+ (12/512) i nema greške. Znači ljudi su čudo.

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Strašno... Sreća pa nemam takvih okolo. Ko god mi je tražio preporuku za telefon u poslednjih par godina (ne računajući flagshipe) uzeli su Huawei ili Xiaomi, i posle nastavili sa apgrejdima istih proizvodjaca. Evo bas pre neki dam ujni istekao ugovor, imala P10 lite, uzela P30 lite, opet prezadovoljna.
 
Generalno je problem sto ljudi ne umeju da izgovore xioami i onda kada ih neko pita koji je to telefon oni ne znaju da objasne i bude ih sramota.
ali to je do njih a ne telefona.
 
A Huawei pa svi izgovaraju stvarno pravilno :p
A Xiaomi se valjda svi redom zezaju i zovu "žao-mi(je)" i "ćomi" (mićko), ne? :D
Koga blam nek kaže samo "Mi" ili "Redmi" i kraj priče.

Mene kad neko pita kakav mi je to telefon ja odgovorim kratko "kineski (zmaj)" i na tome se završi :d :d
 
Nazad
Vrh Dno